Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тягови акумулатори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тягови акумулатори?

    Не знам, дали е точното определение за това, което ми трябва за ветрогенератор оф-грид система.
    Установих на собствен гръб и сметка, че акумулатори от стартерен тип, каквито са автомобилните, не стават.
    За две години и нещо , разсипах два камионски по 165 А/ч.
    Та, моля за идеи, от къде на човешка цена да закупя подходящи. Трябват ми два 12-волтови, поне по 100А/ч.
    За подходящите, нарочната фирма ми "иска" по около 370 лв на 100 амперчасов.
    Нормално ли е, при положение, че един нормален 165 А/ч струва по-малко?
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Тягови акумулатори?

    Стартерните не стават, да. Горе-долу е нормална цената, която ти предлагат. Има и по-скъпи. Банер тягов 100Ач можеш да намериш за около 300-320, или поне аз можах преди половин година. Има и български, примерно 230-250 лева за 100Ач.

    Коментар


    • #3
      От: Тягови акумулатори?

      Ами защо не си вземеш един пакет на 24 волта/100Ач (ако е 24 волтова системата) Литиеви и да си решиш проблема за 10 години?
      Ето виж тука аз си карам колата с години с такива:

      http://cityel.alle.bg/%D0%B0%D0%BA%D...E%D1%80%D0%B8/

      Виж прочети за "WINSTON" и "CALB" - ползвам и двата модела.
      Ще дадеш повече пари първоначално, но после за 10 годишния период ще ти се изплати инвестицията.
      Консултирай се! Трябва да се ползва БМС (има от по 120 до 350 лева ) - да не ги пуснеш без БМС(ще загинат скоро иначе)!
      Ако ползваш киселинни - хем ще умират от време на време, хем няма да държат заряда. В студено време пък съвсем ги няма..
      Общо взето нямаш нищо.. А парите си се дават..
      CITYEL

      Коментар


      • #4
        От: Тягови акумулатори?

        Не мога да си позволя подобен разход на фона на вихрещата се криза, за съжаление.
        Вярно е, че на киселинните им дават по 5-600 цикъла, но мисля да хибридизирам системата , добавяйки и соларен панел (или два).
        По този начин, ще избегна дълбоките разряди при продължителни безветрия. Нощно време, консумацията ще е нулева, или пренебрежимо малка. Освен това, зарядният ток който ми дава контролера е в интервала от 2-10 Ампера приблизително. При по-голям ампераж или волтаж, контролера изключва и праща към товарно съпротивление.
        Аз не съм много на "ти" с електрическата част, но това е горе-долу което ме интересува.
        Инвертора ми е 600 Вата, а реалната консумация, се свежда от една до 4-5 крушки (всички енергоспестяващи) по 11-15 вата.
        Плюс евентуално телевизор на 12 волта през адаптор, за по някой час вечер.

        ПП: Според фирмата, която доставя такива батерии за ветрогенератори (също киселинни), живота им също е десетина години.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Тягови акумулатори?

          Ако няма да се возят, оловно-киселинните батерии печелят с дуракоустойчивост. Литиевите са каприз открай докрай, но са леки и мощни.

          Коментар


          • #6
            От: Тягови акумулатори?

            Не се возят. Те си стоят в коридора, където дори зимно време температурите са човешки.
            Просто, акумулаторите, които ползвам, са стартерен тип и не търпят дъбоки разряди. а се е случвало при продължително безветрие, да падат до 8-10 волта от нормалните 24, че и отгоре. При все, че инвертора го изключвам и няма загуби по инсталацията. постепенно, започват все по-малко да държат. Сега, когато има вятър си работи, но акумулаторите го играят демпфер, токоизправител, от тоя род.
            Спре ли вятъра, за десетина минути волтажа пада под 22,5 волта и инвертора започва да писка и го изключвам.
            За десетина часа, без нищо включено, волтажа пада до десетина волта и светва "low voltage" на контролера.
            Та не е спешна ситуацията, но трябва да ги сменя.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Тягови акумулатори?

              Няма каприз! Има лошо изпълнение... При стационарна система няма съвсем никаква грижа.. След БМС-а всичко е същото както при обикновените.
              Ако си все пак 100% решил да караш на "евтиното излиза скъпо" с киселинни - ти е необходим балансер между двата 12 волтови киселяка..
              В момента ги убиваш.. Единия от презареждане другия от преразреждане..
              CITYEL

              Коментар


              • #8
                От: Тягови акумулатори?

                То аз почти съм ги убил. Свързването е по схемата, препоръчана от производителя. Няма никакъв балансьор и нищо не се споменава за такъв. Ако ме осветлиш, ще ти бъда много благодарен.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Тягови акумулатори?

                  Оловните не се свързват с балансьор, а от разказа ти излиза, че съвсем си ги убил, главно с цикли. Те стартерните не обичат така. Вземай тягови.

                  Ако имаш пари - литиевият е по-добър (когато му е наред електрониката).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тягови акумулатори?

                    Разбирам Ясене, но в парите за литиеви, по-добре да се включа с един 24 волтов или два 12 волтови соларни панела плюс прилежащата инсталация, които да ми дават 8-10 ампера заряден ток през деня (зависи от облачността и продължителността, де), и по този начин, да не им позволяват да се разреждат толкова зловещо.
                    То е лесно да се проумее, че евтиното излиза скъпо, ама едно време нямаше кой да знае, а и онези не предлагаха и не уточняваха типа акумулатори, които да се ползват.
                    Па, аз съм беден християнин.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тягови акумулатори?

                      Аз па съм беден атеист и затова давам такива препоръки. Вземай оловни 2 по 100, ще ти се върже около 600лв, те тяговите не са драстично по-скъпи от стартерните. Соларни панели също вземи, аз се чудя защо си почнал с вятъра.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тягови акумулатори?

                        Така купих системата. Сега вече за тези пари, има и хибридни (вятърно-соларни), но тогава такива имаше.
                        Благодаря!
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тягови акумулатори?

                          Трябва да има нещо дето да изравнява заряда между два последователни киселяка!
                          Ами и тези устройства са едни евра..
                          CITYEL

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тягови акумулатори?

                            Ето какво казват от дистрибутора за подходящите батерии:



                            Характеристиките:

                            • Дълъг живот (10-12 години)
                            • Много цикли на заряд/разряд


                            Тези батерии са най-подходящи за системи за самостоятелно и аварийно захранване на обекти , както и за работа с фотоволтаични и вятърни системи. Те се отличават с по-големия си капацитет на единица обем, издържливостта на цикличен режим на работа и на дълбоко разреждане в сравнение със стандартните автомобилни (стартерни) акумулаторни батерии. Съществено предимство е големият им експлоатационен срок, който при добър контрол на процесите на зареждане и разреждане може да надхвърли 10 години.
                            *Забележка: Автомобилните акумулатори не са подходящи за системи за самостоятелно и аварийно захранване на обекти, както и за работа с фотоволтаични и вятърни системи. Те са от „стартерен” тип, т.е., предназначени са да отдават ампераж с високи стойности за относително кратък период от време (при стартирането на двигателя), но не издържат на цикличен режим на работа, както и на дълбоко разреждане. Друг техен недостатък е късият им експлоатационен срок.
                            При нормална циклична работа с разреждане до 50%, стартовите акумулатори ще станат неизползваеми само след няколко дни работа. Техният капацитет ще се намали многократно.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тягови акумулатори?

                              Аз взех най-хубавите и скъпи акумулатори преди да мина на литий.. Убих ги за година...
                              CITYEL

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X