Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тягови акумулатори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Тягови акумулатори?

    Аз съм с такива акумулатори на моята система. Два три пъти за няколко месеца се случи зверско разреждане, докато изключи инвертора. Какъв батериен монитор мога да си взема на по бюджетна цена. Има на виктрон, ама 320 лв ми се виждат множко. Системата ми е на 24 VНатиснете снимката за да я уголемите

Име:ako2.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5676969Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ako1.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5676970

    Коментар


    • #62
      От: Тягови акумулатори?

      смислените са по толкова пари и не са на виктрон

      Коментар


      • #63
        От: Тягови акумулатори?

        Аха, е преди буквално 2 часа засилих едно от смислените за България.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #64
          От: Тягови акумулатори?

          Не знам колко пари са тия батерии и колко е цялата система като цифра,НО едно от най-добрите капиталовложения в една такава система е точно правилно избрания и монтиран монитор - ползваш оптимално батерията,зареждаш оптимално и пазиш оптимално.........в противен слиучай си купил едни батерии,една зареждачка,едни консуматори ..........пьк не знаеш кьде си с токовете.

          Само казвам,скромен личен опит,нищо повече.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Тягови акумулатори?

            Аз питах откъде мога да си намеря бюджетен монитор, за да следя системата. Акумулаторите дали са добри или не-времето ще покаже.

            Коментар


            • #66
              От: Тягови акумулатори?

              Щатите,като гледам брата праща на познати и приятели,около 160-180 долара май беше по спомени,Ксантрекс

              Аз за батериите не пиша,само споделих,че аз ако съм намислил какво да е с повече от 2 тягови ще ползвам и Монитор за да ги знам къде са и да не ги хвърлям на втората година.Колко и да са добри няма да са като Лайфлайн който се ползват и в самолетите.С малко зор и без Монитор ги изхвърляме и тия на третата година пък е 800-900 долара бройката.За една батерия от 200 лева едва ли ще дам 300 за Монитор,но за 2 или повече или ако е вързано нещо отговорно то да,задължително Ксантрекс.

              Лично мнение,спокойно може да не съм прав.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Тягови акумулатори?

                Къде могa дa го видя този ксaнтрекс и евентуaлно дa си поръчaм.

                Коментар


                • #68
                  От: Тягови акумулатори?

                  Не знам дали и кой го има в България или по-точно кой го продава / ако го продава/.За повечко инфо тормози Ясен.........натресох го,не му казвайте.

                  А иначе се вкарва по контрабаден канал,парола Ел Трафиканте ма не знам кой си пьтува тия дни от Щатите за Варна.

                  На кратко - интернет или познат/приятел в Щатско.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    От: Тягови акумулатори?

                    Има ги в английският Амазон , но цените са между 250 до 350 паунда

                    Коментар


                    • #70
                      От: Тягови акумулатори?

                      Ксантрекса е към $220, пращането по обикновенна поща е към 20, вчера пратих поредния на наш съфорумец, касовите бележки са в колата ама ме мързи да слизам до долу за точни цени.
                      Съгласен съм с брата- най-лесния начин да си утрепеш бързо акумулатора е да не знаеш какво става с него. Колко е зареден един акумулатор под товар 22 ампера и показващ волтаж 12.4?
                      Тук по лодките ни учат никога да не падаме под 50% от капацитета на акумулатора, ако искаме да имаме акумулатор. Та, наново- 12.4 волта на красивото екранче, колко има още преди да се наложи да го зареждаш? Ще изкара ли до утре сутрин с тоя товар? Мистерия...

                      ааа, и за да не си помисли някой нещо- пари от пращане на контролери не правя

                      Успех!

                      Венци, ако ти трябва, пречакай Яро пред пощата, видиш ли го да излиза с голям кафяв плик, грабвай плика и газ!
                      Трабва ли ти бе, да ти пратя и на тебе един?
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #71
                        От: Тягови акумулатори?

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        ..
                        Трабва ли ти бе, да ти пратя и на тебе един?
                        Да купя лодка.. пък после ще пращаш

                        Коментар


                        • #72
                          От: Тягови акумулатори?

                          Що бре? Вземи си монитор за лодка има време

                          Коментар


                          • #73
                            От: Тягови акумулатори?

                            Аз пък сега разгледах тоя Виктронския монитор. Хубави работи пише за него.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Тягови акумулатори?

                              Все още се чудя. Цялата ми система е виктрон. Средната ми консумация на час на вечер не надвишава 200 W на час. Осветление, два лаптопа и хладилник. Но има инцидентни консумации вечер. Съчетано със някой по облачен ден, понякога ми се струва че има недостиг. И трябва да знам какво става. През деня я се пусне пералня, я прахосмукачка. Адаш, ще помисля мъничко и ще ти пиша. Аз също съм Николай. Може би другия месец ще ти поръчам. Че тоя ще ми е зор.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 1.jpg
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5677016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 2.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5677017

                              Коментар


                              • #75
                                От: Тягови акумулатори?

                                Адаш, пиши и ще видим как може да помогнем.
                                Ясене, Виктрон си е фирма, само дето понякога много сложни ги правят. Ама по някаква причина всички тук ползват Ксантрекс.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X