Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тягови акумулатори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тягови акумулатори?

    Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
    Аз взех най-хубавите и скъпи акумулатори преди да мина на литий.. Убих ги за година...
    Ти чак после се научи да ги зареждаш.

    Коментар


    • #17
      От: Тягови акумулатори?

      Е не е така - то си имаше всичко "оригинално". Нямаше нищо за учене .. Просто не стават! Щом дъ бест оф дъ бест се изложиха зарежи!
      Трета ли четвърта година с "Winstona-a" пробега е същия и карам 50 % в спортен режим - 200А при старт! Това е 2 Це!
      Ако само ги галункаш със соларна системка сигурно ще изкарат 20 години...
      CITYEL

      Коментар


      • #18
        От: Тягови акумулатори?

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Ето какво казват от дистрибутора за подходящите батерии:



        Характеристиките:

        • Дълъг живот (10-12 години)
        • Много цикли на заряд/разряд


        Тези батерии са най-подходящи за системи за самостоятелно и аварийно захранване на обекти , както и за работа с фотоволтаични и вятърни системи. Те се отличават с по-големия си капацитет на единица обем, издържливостта на цикличен режим на работа и на дълбоко разреждане в сравнение със стандартните автомобилни (стартерни) акумулаторни батерии. Съществено предимство е големият им експлоатационен срок, който при добър контрол на процесите на зареждане и разреждане може да надхвърли 10 години.
        *Забележка: Автомобилните акумулатори не са подходящи за системи за самостоятелно и аварийно захранване на обекти, както и за работа с фотоволтаични и вятърни системи. Те са от „стартерен” тип, т.е., предназначени са да отдават ампераж с високи стойности за относително кратък период от време (при стартирането на двигателя), но не издържат на цикличен режим на работа, както и на дълбоко разреждане. Друг техен недостатък е късият им експлоатационен срок.
        При нормална циклична работа с разреждане до 50%, стартовите акумулатори ще станат неизползваеми само след няколко дни работа. Техният капацитет ще се намали многократно.
        И понеже при нас по лодките казват същото, искам да те попитам- ти как точно определяш кога си ги свалил на 50%? Тяговете, ако ги разреждаш много под 50%, пак няма да изкарат дълго.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Тягови акумулатори?

          Аз не определям. Определя контролера, който при 22,5 волта започва да пищи и малко по-късно се изключва инвертора. Проблемът е, че настоящите акумулатори продължават да си се саморазреждат сами, щото вече са мъртъвци.
          Надеждата ми е в соларните панели, да ги поддържат живи. колкото и малка светлина да има, все ще дадат примерно два-три ампера от възможни да речем 9-10, в продължение на няколко часа през деня.
          През деня ток от системата не се ползва и инвертора е изключен. На мен ми е нужен след залез за няколко часа. Ако вечерта духа и вятър, то това е бонус.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Тягови акумулатори?

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Аз не определям. Определя контролера, който при 22,5 волта започва да пищи и малко по-късно се изключва инвертора. Проблемът е, че настоящите акумулатори продължават да си се саморазреждат сами, щото вече са мъртъвци.
            Надеждата ми е в соларните панели, да ги поддържат живи. колкото и малка светлина да има, все ще дадат примерно два-три ампера от възможни да речем 9-10, в продължение на няколко часа през деня.
            През деня ток от системата не се ползва и инвертора е изключен. На мен ми е нужен след залез за няколко часа. Ако вечерта духа и вятър, то това е бонус.
            Контролера изключва по волтаж и не знае колко е разреден акумулатора- просто не мери ампери. И никой не знае кога акумулаторите са разредени на 50%.



            http://www.windsun.com/pictures/cyclelife2.gif

            http://www.windsun.com/Batteries/Battery_FAQ.htm

            На диаграмата- в ляво- колко цикъла живот има акумулатора. Долу- до колко процента разреждаш акумулатора преди да го заредиш. И тия цифри са за тягови акумулатори. За стартови, цифрите са още по-грозни. Твоите 22 волта може да са 80-90% разряд.

            При нас редовно се налага да живеем със седмици само на солари и на ветрови генератор. И най-важното в цялата система, за да не скапваме акумулатори за хиляди долари, е уреда за наблюдение на израсходваните ампери. Като му зададеш колко ампера са ти акумулаторите, ще ти дава директно и колко % са останали. Дава моментен ампераж на колко зареждаш/разреждаш. Колко минути имаш до достигане на 50% капацитет с моментния разряд. И разни други шукарии.


            http://www.xantrex.com/power-product...y-monitor.aspx

            Инсталира се за 10 минути.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: Тягови акумулатори?

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Контролера изключва по волтаж и не знае колко е разреден акумулатора- просто не мери ампери. И никой не знае кога акумулаторите са разредени на 50%.
              ...
              Инсталира се за 10 минути.
              Един през друг му предлагате решения за трепане на врабчета с топ. Нищо такова не му трябва, още повече че е скъпо, а само читави батерии.

              Коментар


              • #22
                От: Тягови акумулатори?

                Интересно четиво. Благодаря ти много!
                Колкото до джаджата, наистина е полезна. Ще видя, дали може да се намери тук.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Тягови акумулатори?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Един през друг му предлагате решения за трепане на врабчета с топ. Нищо такова не му трябва, още повече че е скъпо, а само читави батерии.
                  Аз с тебе няма да споря. Просто казвам аз какво гледам по цял ден. Читави акумулатори, като ги сваляш до нива да пищи инвертора /това са много под 50%/, ще са читави до другата година.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тягови акумулатори?

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Интересно четиво. Благодаря ти много!
                    Колкото до джаджата, наистина е полезна. Ще видя, дали може да се намери тук.
                    Имаш 6 часа да решиш дали ти трябва. Жената тръгва довечера за БГ. Плащаш каквото пише на касовата бележка. Нещо като $200. Аз пари не правя. Ама ще ти се наложи да си я вземеш от Младост.
                    Горното при положение, че я има в магазина на ъгъла.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тягови акумулатори?

                      Той ако си вземе акумулатори на цената на тази джаджа, никога няма да стигне да ги свали под 50%.

                      Виж, лебедкаджиите биха се зарадвали. Като се замисля, и аз, ама нямам излишни 200 пари.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тягови акумулатори?

                        Трябва ви "комплийт система" :
                        Да балансира двата акумулатора по отделно!
                        Да изключва при презареждане и преразреждане и то ОВРЕМЕ(на 45-50% при разряда)!
                        Тук идва кухия въпрос:
                        -Кой ще балансира клетките в моноблока една спрямо друга??? (много тъпо а???)
                        Вижте тука :
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5589457T.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5433557
                        Както се вижда това е новата служебна електрическа кола. Има балансиране на всяка клетка и не се оставя "шафиращия умник" да мисли колко да разрежда, ами си реже когато си трябва, за да пази живота на "киселите краставици"..
                        И заради това изкарват пряко сили 2 та дори и 3 години... е извинявай ама 1500 паунда за 3 години само..
                        Както и да е - ще ги изцицам до край и после .. знаете в кофата и нещо по модерно вместо тези 400 кила скраб, а киселината как смърди докато зарежда не е истина..
                        Както казал арабина:
                        -Минахме на ДВГ не защото свършиха конете..
                        Последно редактирано от kirech; 09-12-12, 18:40.
                        CITYEL

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тягови акумулатори?

                          Едва ли, но ти благодаря все пак!
                          Колкото до рейнджа, гледам че все пак го дават в зеления между 40 и 80%...
                          Може пък и аз да не го чета както трябва.
                          ...това на диаграмата " State of charge"
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тягови акумулатори?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Той ако си вземе акумулатори на цената на тази джаджа, никога няма да стигне да ги свали под 50%.
                            Полседната лодка през Атлантика имаше 14 тягови акумулатора. Струваха повече от колата ми. И със всичките солари, ветрови генератори, няколко алтернатора, 3 автоматични зареждачки... Единственото, което гледахме е тая джаджа. При положение, че харчи повече отколкото зарежда, акумулаторите стоят дълбоко разредени и умират бавно/бързо /зависи колко си ги разредил/. И понеже никой не знае колко са разредени, никой не може да каже кога е момента да се спрат крушките. Или да започне зареждането.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тягови акумулатори?

                              Оловните батерии с течен електролит се балансират сами. Докато са наред.
                              После не, ама и да ги балансираш все тая - ток няма.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тягови акумулатори?

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Полседната лодка през Атлантика имаше 14 тягови акумулатора. Струваха повече от колата ми. И със всичките солари, ветрови генератори, няколко алтернатора, 3 автоматични зареждачки... Единственото, което гледахме е тая джаджа. При положение, че харчи повече отколкото зарежда, акумулаторите стоят дълбоко разредени и умират бавно/бързо /зависи колко си ги разредил/. И понеже никой не знае колко са разредени, никой не може да каже кога е момента да се спрат крушките. Или да започне зареждането.
                                Той не разполага с нужните консуматори, за да направи тоя фокус.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X