Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
    Не суша навън. В центъра на София мърсотията и прахолякът са невероятни. Отделно е пълно с пилци, които няма да простят на мрэвката. Освен синигери, врани и сойки вече се мяркат инцидентно и гларуси.
    В топло време - по малко количество в хладилника. Зимата - в неотопляема стая, в част от времето с пуснат овлажнител за достигане на влажност от 70%.

    Изпратено от моят HT7 Pro с помощта на Tapatalk
    Колко време горе-долу се суши в хладилника...Обръщаш ли го периодично ?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Лошото е,че хладилника става много бавно.Филетата са на 2 седмици и не са чули.Вече се чудя дали изобщо ще станат.
      Трябва да са на проветриво място и да ги духа вятър или климатик от време на време.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
        Лошото е,че хладилника става много бавно.Филетата са на 2 седмици и не са чули.Вече се чудя дали изобщо ще станат.
        Трябва да са на проветриво място и да ги духа вятър или климатик от време на време.
        И аз един път наврях надениците в хладилника , тъй като беше все мъгливо навън . Моя опит е като твоя , след 5 дни абсолютно никаква промяна нямаше , даже се учудих защо ?
        Писна ми и ги изкарах от там и бам в стаята . За седмица станаха готови.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          E не трябва ли хладилникът да е No Frost, че да стане?

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
            E не трябва ли хладилникът да е No Frost, че да стане?
            Разбира се, че трябва да духа вътре...Миналата година наредих едни конски суджуци шахматно в една чиния, и за 5 дни дори пресъхнаха...В обикновен хладилник няма да стане...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Моя е обикновен и стават . Сложил съм му вентилатор и зависи колко материал има вътре. 2.5кг г контрафилето ги изсуши за 17-18 дена. В момента имам заложени 7кг контрафилето и 2кг луканка и видимо по бавно става. До тук 14 дена и искат поне още 10-тина дена.

              Обаче забелязах един проблем по две три парчета които бяха най от зад и най горе има бели точки мухъл. Ще го остържа с ножа и ще го напиперя отново. Преди пиперенето трябва ли да обработва месото за да предотвратя появата на нов мухъл и с какво?
              Последно редактирано от bascho; 11-11-18, 09:23.

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                Моя е обикновен и стават . Сложил съм му вентилатор и зависи колко материал има вътре. 2.5кг г контрафилето ги изсуши за 17-18 дена. В момента имам заложени 7кг контрафилето и 2кг луканка и видимо по бавно става. До тук 14 дена и искат поне още 10-тина дена.

                Обаче забелязах един проблем по две три парчета които бяха най от зад и най горе има бели точки мухъл. Ще го остържа с ножа и ще го напиперя отново. Преди пиперенето трябва ли да обработва месото за да предотвратя появата на нов мухъл и с какво?

                Това е интересно,при тебе с вентилатор ако мухлясва,при мен какво остава?
                Освен ако технологията на приготвяне е различна.Какво е твоята?
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Здравейте, някой може ли да препоръча къде в София може да се закупи прясна, както се казва още топла, рибица, за сушене? Благодаря!

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Натъркай местото на мухъла с памук натопен в оцет

                    Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                      Това е интересно,при тебе с вентилатор ако мухлясва,при мен какво остава?
                      Освен ако технологията на приготвяне е различна.Какво е твоята?
                      Технологията съм я споменал за първи път ми се появява мухъл . Кисна месото 36 часа в саламура (180грама едра сол и 5грама захар на литър вода) . След това зкисвам в сладка вода между 3 и 6 часа . Притискам месото за час два между две решетки ( използвам тези на хладилниа ), за да оцеди. След това валям в подправки и нареждам в хладилника. Този път просто май сложих много материал. До сега с около 3кг месо не съм имал проблеми с мухъла. Първо настройвам хладилника на 9-12 градуса за 4-5 дена след това го намалям на 5-7 градуса и за малко над две седмици са готови.

                      Иначе мухъла не беше много и само свалих всичките подправки от месото където имаше мухъл леко дялнах месото и наново ги овалях . За сега няма проблеми .

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                        Технологията съм я споменал за първи път ми се появява мухъл . Кисна месото 36 часа в саламура (180грама едра сол и 5грама захар на литър вода) . След това зкисвам в сладка вода между 3 и 6 часа . Притискам месото за час два между две решетки ( използвам тези на хладилниа ), за да оцеди. След това валям в подправки и нареждам в хладилника. Този път просто май сложих много материал. До сега с около 3кг месо не съм имал проблеми с мухъла. Първо настройвам хладилника на 9-12 градуса за 4-5 дена след това го намалям на 5-7 градуса и за малко над две седмици са готови.

                        Иначе мухъла не беше много и само свалих всичките подправки от месото където имаше мухъл леко дялнах месото и наново ги овалях . За сега няма проблеми .

                        Вярно,че си го споменал,но не мога да препрочитам темата всеки път.
                        Моя метод е същия,само че кисна 48ч.Изкарах месото навън и за 2 дни има коренна промяна.Трябва си кислород за да зрее.Май няма да ползвам повече хладилник.
                        При теб мухъла е от липса на пространство и кислород според мен.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          От месец времето навън е убийствено за суджуци и т.н

                          До тук над 35-40 кг суджуци ,днес окачих още десетина килограма,имам 6 кг .бут осолен от 6-7 дни.Колко време да държа във вода за изкисване ?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
                            ... и половин ампула витамин С за възрастни...
                            Спазих всичко, само не разбрах дали половин ампула на килограм или общо. За всеки случай сложих по половин на килограм. За пръв път използвам стартерни култури и ще видим. Благодаря за рецептата!!! Поздрави!

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Колко време да държа във вода за изкисване ?
                              При сухото осоляване няма никакви зависимости! Поне няколко часа...
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Първоначално публикуван от Балканджи Преглед на мнение
                                Спазих всичко, само не разбрах дали половин ампула на килограм или общо. За всеки случай сложих по половин на килограм. За пръв път използвам стартерни култури и ще видим. Благодаря за рецептата!!! Поздрави!
                                Общо, ама не си сбъркал. Аз последният път слагах на око витамин С-то

                                Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X