Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    значи и куче трябва да си взимам

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Ето и първа порция от врата:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1668.jpg
Прегледи:2
Размер:149.8 КБ
ID:5735323

      140гр сол, 10гр захар, това за литър вода, 48 часа в саламурата. Около 10-ти ден се вее над прането и мисля, че се получи страхотно.

      За колегата по-горе: изложението е юг и виси под поликарбонат, мисля, че слънцето изобщо не му пречи и слагането в хладилник е безмислено.
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Хм.....всичко направих както винаги,но тоя път Цвета избяга....



        Единствената разлика е кисненето ,забравих на 48 часа да ги извадя ,а на 72 час


        Kozeboy,във таблиците където пише примерно Петрохан ,по 10 гр.от всичко ли се слага.10 гр.чубрица,10 грама черен пипер,10 грама червен пипер?
        Последно редактирано от Roninn; 24-11-16, 16:30.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
          Някой може ли да сподели рецепта за сухо осоляване на сланина?
          Вариянти сигурно има много. Най-важното е да се нареди плътно и да се понабие в съда. По възможност в дървено каче.

          Тъста я слага само с морска сол без нищо друго. Ред сланина, един пръст сол отгоре и т.н. Аз като си извадя или я ям натурална, или си намажа няколко парчета с каша от чимен, червен пипер и чесън и ги оставям да изсъхнат на терасата. Също става вкусна и опушена в "Опушко"


          А дядо ми навремето я слагаше с морска сол, праз, кимион и черен пипер. После отгоре слагаше чист, прясно навалял сняг, който се стопява и влиза между солта. Миналата година сложих така в една двулитрова пластмасова кофичка в хладилника и беше супер.

          Колега пък я прави с бяло вино, чесън и морска сол
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Kozeboy,във таблиците където пише примерно Петрохан ,по 10 гр.от всичко ли се слага.10 гр.чубрица,10 грама черен пипер,10 грама червен пипер?
            Общо всички - 10 гр/кг
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Вариянти сигурно има много. Най-важното е да се нареди плътно и да се понабие в съда. По възможност в дървено каче.

              Тъста я слага само с морска сол без нищо друго. Ред сланина, един пръст сол отгоре и т.н. Аз като си извадя или я ям натурална, или си намажа няколко парчета с каша от чимен, червен пипер и чесън и ги оставям да изсъхнат на терасата. Също става вкусна и опушена в "Опушко"


              А дядо ми навремето я слагаше с морска сол, праз, кимион и черен пипер. После отгоре слагаше чист, прясно навалял сняг, който се стопява и влиза между солта. Миналата година сложих така в една двулитрова пластмасова кофичка в хладилника и беше супер.

              Колега пък я прави с бяло вино, чесън и морска сол
              мерси. това със снегът го бях чел в нета някъде но още няма сняг ще пробвам само с морска сол. а колко време се осолява?

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Наместо сняг може да сложиш студена вода. Редиш плътно и не жалиш солта. Сланината ще си дръпне колкото трябва и ще спре да поема. За седмица е готова, но може да си стои в солта до лято, особено ако е на хладно.

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Пробвах го. Добре е. Леко съм го пресолил, та винцето върви повече
                  Следващия път по-малко сол.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KontraFile1.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5735419
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    По повод на цвета и захарта.
                    Доколкото съм чела, захарта има подобно на селитрата действие, но доста по-слабо. Аз слагам захар във всички колбаси, било то сушени или от шунковара.
                    В съотношение 4:1 сол и захар.
                    При пастърмата солта и захарта са във водата, в която кисна месото (120 гр сол и 30 гр захар).
                    В останалите колбаси - смесвам солта, захарта и подправките.
                    По този начин сухите ми колбаси не сивеят.
                    Не слагам абсолютно нищо изкуствено.
                    Съхранявам изсушените колбаси в хладилника, увити в домакинска хартия и добре опаковани в найлонов плик.

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Относно Цвета се дъня за пръв път.Освен 72 часа киснене,мисля че допуснах и друга грешка,разтворих солта и захарта във топла вода и съответно месото леко посивя.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Да ви питам минаха при мен 9 дена и се чудя да ги свалям ли от простора или да и чакам още.Май след малко ще ходя да сваля единия да видя до къде е стигнал.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          На пипане се усеща,ако не си сигурен ,проба и снимка тука😀
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Отивам след мъъъъъъничко да сваля прането и след това ще пусна снимки!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tmp_32004-20161126_211142_Richtone(HDR)-854655614.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5735490
                            Докладвам.След 9 дни под навеса е все още меко от вътре.Според мен при това време ще става за моя вкус след поне още 5 до 7 дни.
                            Овалях отрязаното с чубрица и пак на простора.
                            Сега ще давя мъката с джак и фъстъци.
                            Последно редактирано от slatanic; 26-11-16, 20:26.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки



                              Събрах всичките серии от тази есен,това са различни партиди,бих ги кръстил възход и падение,много съм разочарован от себе си,как съм го правил тоя червен цвят преди без да знам?Одеве заложих още една тенджера да видим.


                              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                              Сега ще давя мъката с джак и фъстъци.

                              Ако продължавам така,ще се принудя да си ги купувам филетата от магазина.
                              Последно редактирано от Roninn; 26-11-16, 21:16.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Хм ще ме накарате да пробвам мокро солене. Не мога да се престраша още) Все пак целта е изсушаване и зреене на продукта. Понеделник ще пробвам цяло парче около два кг врат да осоля и шприцна. Нядявам се да изсъхне за два месеца.

                                Изпратено от моят GT-I9195 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X