Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Домашна пастърма

    Моята рецепта е доста по сложна и по-времеемка,но резултатът е винаги поразяващ!Вземам телешки шол и го нарязвам по дължина на влакното на месото на парчета по 5-6 см дебели и дълги колкото месото позволява.След това ги заравям в морска сол и в един гивгир да може да се оцеждат ако има вода в месото.Така седи 5 6 дена като го обръщам поне веднъж в солта да не остане неосолено място по месото.На 6 тия ден месото става сив,вадя го,поседява няколко часа в прясна вода да се обезсоли малко и след това го слагам в самоделна преса -2 шперплата ,които се пристягат със шпилки и така седи 6 дена,като през ден ги обръщам и пристягам!Оформят се страхотни парчета пастърмица. На 6 тия ден приготвям сместа за кайзероване-в бяло вино накисвам чимен докато се получи паста,червен пипер и каквото ви се иска друго,престоява за една вечер и на другия ден омазвам месцето с тази паста и го провесвам пред вентилатора да съхне!Резултата е че мезето свършва преди пиенето!Наздраве!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #32
      От: Домашна пастърма

      Аз си имам няколко начина:
      В една тава смесвам подправки и сол и овалвам месото и на телта
      Слагам в морска сол 6 дни, после в саламура 80гр. сол на 1л. вода, още 6 дни, изкисваш и тогава пресоване и сушене.
      Натривам месото със смес от сол и захар, 30-40гр. сол на кг. месо и 5гр. захар на кг. месо. Слагам месото в леген и поръсвам със сместа, нареждам в кутия и държа 4 дни, след това го обръщам, горното отдолу и самото месо и още 4 дни, измивам, канапа и на простора, след два дни на пресата и след това отупване с подправки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI4653.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5436343
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #33
        От: Домашна пастърма

        Еййй...това с климатика е голяма идея....
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #34
          От: Домашна пастърма

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          Аз си имам няколко начина:
          В една тава смесвам подправки и сол и овалвам месото и на телта
          Слагам в морска сол 6 дни, после в саламура 80гр. сол на 1л. вода, още 6 дни, изкисваш и тогава пресоване и сушене.
          Натривам месото със смес от сол и захар, 30-40гр. сол на кг. месо и 5гр. захар на кг. месо. Слагам месото в леген и поръсвам със сместа, нареждам в кутия и държа 4 дни, след това го обръщам, горното отдолу и самото месо и още 4 дни, измивам, канапа и на простора, след два дни на пресата и след това отупване с подправки.[ATTACH=CONFIG]526988[/ATTACH]
          Какво е това в чорапите?
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #35
            От: Домашна пастърма

            Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
            Какво е това в чорапите?
            Това е от тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...86#post1751886 с изменения относно пълнежа.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #36
              От: Домашна пастърма

              Ето го и моите суджуци!!Касапско перденце съм си направил..Преди ги сушах на оня таралеж отдолу но му надхвърлих капацитета
              Прикачени файлове
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #37
                От: Домашна пастърма

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Сега си спомних един смешен случай: преди години, по време на лов, обядвахме край яз.Тича и един стар горски наряза тънки филийки от една черна пастърма. Бяхме гладни и бързо я изядохме . Накрая го питах от какво е, а той - от язовец. Хвана ме шубе от трихинела и голямо драйфане падна.
                Какво нешо са спомените!! Преди много години един наш завзек се бе завърнал от Зимбабве и черпи с някакво черно филе. Абе Бай Боньо,от какво е това? Яжте яжте,плешка от негър!!
                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Домашна пастърма

                  Ето и моята продукция:МЕСПРОМ ФЪР ООД Само я наобикалям и се облизвам като котарак!!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1947.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5436713
                  Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                  Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Домашна пастърма

                    В тази тема има страхотен съспенс!
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • #40
                      От: Домашна пастърма

                      Честита Коледа на всички първо!

                      Тази година на мен се падна честта да се занимавам на 100% с пастърмичката, друга година обикновено на село осоляват и изкисват, а аз само правя сместа с подправки и овалвам.

                      Имам кофа и половина свинско и телешко месце. Преди 7 дни сложих месото в морска сол, но понеже бях улисан в други работи не съм го обръщал, само веднъж източих сока от него и добавих още сол в отворилите се малки простраства. Вчера извадих мръкволяците, измих ги от солта и ги сложих да се изкисват, обаче забелязах, че тук-там има островчета по месото, където то е по-червено, а не бледо - предполагам точно там може би е нямало солчица ..., което се е получило след източването на чорбата, тъй като при залагането сложих обилно сол, както си му е реда.
                      Тези места не са много, и предполагам няма да е проблем за по-нататъшната "обработка" на месото?


                      Не знам колко време ще го изкисвам, може би 1-2 дни, и после ще го притискам с дъсчици.

                      Ще го суша на терасата, където и двете ми външни тела на климатиците сочат едно срещу друго, та бързо ще изсъхнат

                      Понеже и тази година не успях да си набавя подходящи дъсчици за притискане, взех от един магазин за ламинат разни изостанали бройки, и мисля с тях да правя работата (с болтове съответно), ако се огъват ще слагам по 2 листа, а между месото и ламината е сложа хартия за печене, да не конактува месото директно с ламината.

                      После ще натрия суха смес - захар, червен (сладък и малко лют) пипер, черен пипер, чубрица, чимен, сминдух, и май е това (съотношение 1:гьотере, на цвят и на вкус ) . Ще си направя и отделно филе Елена да видим дали ще се получи като хората, и отделно може да оставя и 1-2 парченца некайзеровано.
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Домашна пастърма

                        Никаде в предлаганите смеси за овалване не видях риган.Пробвайте,няма да съжалявате.Аз ползвам прясно смлян собствено производство,аромата му е в пъти по-силен от магазинските пакетчета.Това разбира се важи и за останалите подправки.Наздраве

                        Коментар


                        • #42
                          От: Домашна пастърма

                          Напрежението е от всички страни!



                          Ох ох! Този път направих следната подправка - чимен, черен пипер, кимьон и малко червен пипер!

                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #43
                            От: Домашна пастърма

                            Те това е не човешко, протекоха ми ли......
                            Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                            ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                            Коментар


                            • #44
                              От: Домашна пастърма

                              Как се получи:





                              Последно редактирано от kozeboy; 09-01-13, 22:21.
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • #45
                                От: Домашна пастърма

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Как се получи:......
                                Май още рита Или е малко осолена или е малко сушена или недостатъчно пресована или .......... мониторът ме лъже.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X