Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Домашна пастърма

    Моята рецепта е доста по сложна и по-времеемка,но резултатът е винаги поразяващ!Вземам телешки шол и го нарязвам по дължина на влакното на месото на парчета по 5-6 см дебели и дълги колкото месото позволява.След това ги заравям в морска сол и в един гивгир да може да се оцеждат ако има вода в месото.Така седи 5 6 дена като го обръщам поне веднъж в солта да не остане неосолено място по месото.На 6 тия ден месото става сив,вадя го,поседява няколко часа в прясна вода да се обезсоли малко и след това го слагам в самоделна преса -2 шперплата ,които се пристягат със шпилки и така седи 6 дена,като през ден ги обръщам и пристягам!Оформят се страхотни парчета пастърмица. На 6 тия ден приготвям сместа за кайзероване-в бяло вино накисвам чимен докато се получи паста,червен пипер и каквото ви се иска друго,престоява за една вечер и на другия ден омазвам месцето с тази паста и го провесвам пред вентилатора да съхне!Резултата е че мезето свършва преди пиенето!Наздраве!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #32
      От: Домашна пастърма

      Аз си имам няколко начина:
      В една тава смесвам подправки и сол и овалвам месото и на телта
      Слагам в морска сол 6 дни, после в саламура 80гр. сол на 1л. вода, още 6 дни, изкисваш и тогава пресоване и сушене.
      Натривам месото със смес от сол и захар, 30-40гр. сол на кг. месо и 5гр. захар на кг. месо. Слагам месото в леген и поръсвам със сместа, нареждам в кутия и държа 4 дни, след това го обръщам, горното отдолу и самото месо и още 4 дни, измивам, канапа и на простора, след два дни на пресата и след това отупване с подправки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI4653.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5436343
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #33
        От: Домашна пастърма

        Еййй...това с климатика е голяма идея....
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #34
          От: Домашна пастърма

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          Аз си имам няколко начина:
          В една тава смесвам подправки и сол и овалвам месото и на телта
          Слагам в морска сол 6 дни, после в саламура 80гр. сол на 1л. вода, още 6 дни, изкисваш и тогава пресоване и сушене.
          Натривам месото със смес от сол и захар, 30-40гр. сол на кг. месо и 5гр. захар на кг. месо. Слагам месото в леген и поръсвам със сместа, нареждам в кутия и държа 4 дни, след това го обръщам, горното отдолу и самото месо и още 4 дни, измивам, канапа и на простора, след два дни на пресата и след това отупване с подправки.[ATTACH=CONFIG]526988[/ATTACH]
          Какво е това в чорапите?
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #35
            От: Домашна пастърма

            Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
            Какво е това в чорапите?
            Това е от тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...86#post1751886 с изменения относно пълнежа.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #36
              От: Домашна пастърма

              Ето го и моите суджуци!!Касапско перденце съм си направил..Преди ги сушах на оня таралеж отдолу но му надхвърлих капацитета
              Прикачени файлове
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #37
                От: Домашна пастърма

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Сега си спомних един смешен случай: преди години, по време на лов, обядвахме край яз.Тича и един стар горски наряза тънки филийки от една черна пастърма. Бяхме гладни и бързо я изядохме . Накрая го питах от какво е, а той - от язовец. Хвана ме шубе от трихинела и голямо драйфане падна.
                Какво нешо са спомените!! Преди много години един наш завзек се бе завърнал от Зимбабве и черпи с някакво черно филе. Абе Бай Боньо,от какво е това? Яжте яжте,плешка от негър!!
                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Домашна пастърма

                  Ето и моята продукция:МЕСПРОМ ФЪР ООД Само я наобикалям и се облизвам като котарак!!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1947.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5436713
                  Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                  Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Домашна пастърма

                    В тази тема има страхотен съспенс!
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • #40
                      От: Домашна пастърма

                      Честита Коледа на всички първо!

                      Тази година на мен се падна честта да се занимавам на 100% с пастърмичката, друга година обикновено на село осоляват и изкисват, а аз само правя сместа с подправки и овалвам.

                      Имам кофа и половина свинско и телешко месце. Преди 7 дни сложих месото в морска сол, но понеже бях улисан в други работи не съм го обръщал, само веднъж източих сока от него и добавих още сол в отворилите се малки простраства. Вчера извадих мръкволяците, измих ги от солта и ги сложих да се изкисват, обаче забелязах, че тук-там има островчета по месото, където то е по-червено, а не бледо - предполагам точно там може би е нямало солчица ..., което се е получило след източването на чорбата, тъй като при залагането сложих обилно сол, както си му е реда.
                      Тези места не са много, и предполагам няма да е проблем за по-нататъшната "обработка" на месото?


                      Не знам колко време ще го изкисвам, може би 1-2 дни, и после ще го притискам с дъсчици.

                      Ще го суша на терасата, където и двете ми външни тела на климатиците сочат едно срещу друго, та бързо ще изсъхнат

                      Понеже и тази година не успях да си набавя подходящи дъсчици за притискане, взех от един магазин за ламинат разни изостанали бройки, и мисля с тях да правя работата (с болтове съответно), ако се огъват ще слагам по 2 листа, а между месото и ламината е сложа хартия за печене, да не конактува месото директно с ламината.

                      После ще натрия суха смес - захар, червен (сладък и малко лют) пипер, черен пипер, чубрица, чимен, сминдух, и май е това (съотношение 1:гьотере, на цвят и на вкус ) . Ще си направя и отделно филе Елена да видим дали ще се получи като хората, и отделно може да оставя и 1-2 парченца некайзеровано.
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Домашна пастърма

                        Никаде в предлаганите смеси за овалване не видях риган.Пробвайте,няма да съжалявате.Аз ползвам прясно смлян собствено производство,аромата му е в пъти по-силен от магазинските пакетчета.Това разбира се важи и за останалите подправки.Наздраве

                        Коментар


                        • #42
                          От: Домашна пастърма

                          Напрежението е от всички страни!



                          Ох ох! Този път направих следната подправка - чимен, черен пипер, кимьон и малко червен пипер!

                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #43
                            От: Домашна пастърма

                            Те това е не човешко, протекоха ми ли......
                            Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                            ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                            Коментар


                            • #44
                              От: Домашна пастърма

                              Как се получи:





                              Последно редактирано от kozeboy; 09-01-13, 22:21.
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • #45
                                От: Домашна пастърма

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Как се получи:......
                                Май още рита Или е малко осолена или е малко сушена или недостатъчно пресована или .......... мониторът ме лъже.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X