Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Убуу де, суджука изсъхна. Ся, кво да го правя? Не мога да го изям за два дни, я! Ако го оставя на саръка, няма ли да пресъхне?
    И аз съм на същото дереже. Някъде прочетох в домакинско фолио и в хладилника но ако има други способи споделете.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от dadko Преглед на мнение
      Много благодаря за полезната информация. Не са скъпи и ще поръчам и аз ;-)
      Във връзка с камерата за сушене, досега се рових в други форуми и се оказва, че е добре да се сложи и малък вентилатор и някакъв слаб източник на топлина.

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
        Може би месото е било развалено, но не си го усетил от подправките.
        Не знам. Другите яли не пострадаха. Нема страшно!
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Убуу де, суджука изсъхна. Ся, кво да го правя? Не мога да го изям за два дни, я! Ако го оставя на саръка, няма ли да пресъхне?
          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          И аз съм на същото дереже. Някъде прочетох в домакинско фолио и в хладилника но ако има други способи споделете.
          Ако имате вакум машинка през нея и после във фризера, ако не като мен в найлонови кесийки плътно завързани и пак във фризера. Така се запазва степента на изсушаване на която вие искате и като се размразят все едно сега ги сваляш от пръта. С пастърмата процедирам по същия начин.
          Размразяват се за по малко от половин час защото са сухи и нямат вода в тях която да замръзне на кокал. И после .
          Весело посрещане на новата година.
          Последно редактирано от ДСВ; 31-12-16, 08:04.
          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
          0896 846 246

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
            Ако имате вакум машинка през нея и после във фризера, ако не като мен в найлонови кесийки плътно завързани и пак във фризера. Така се запазва степента на изсушаване на която вие искате и като се размразят все едно сега ги сваляш от пръта. С пастърмата процедирам по същия начин.
            Размразяват се за по малко от половин час защото са сухи и нямат вода в тях която да замръзне на кокал. И после .
            Весело посрещане на новата година.
            Да подкрепям, така се запазва за дълго, макар с времето вкусовите качества леко да се .....понижават. Дори забравен суджук във фризера почти година пак е ставал.
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
              Да подкрепям, така се запазва за дълго, макар с времето вкусовите качества леко да се .....понижават. Дори забравен суджук във фризера почти година пак е ставал.
              Преди 2годни бях направил 120кг суджук,като изсъхна го вакумирах и във фризера.Една година седя и си беше супер.
              SUZUKI VITARA V6
              HONDA CBR 919RR
              MERCEDES ML
              MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Ей ся го почвам. Благодаря!
                А-а-а-а, проблем ли е, ако са в един плик по няколко? Поотделно ли трябва да са опаковани или мога да сложа 3-4 в един плик?
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Правим го често. По порция/ядене в плътен найлонов плик за фризер и вакумирани издържат много повече без промяна на вкуса. Всичо се вакумира(някой исзмуква със сламка)
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                    Ами стискай палци да са! Това имах предвид.
                    Ако знам, че аз съм го правил и всяка съставка от къде е купена, нямам притеснения.
                    В случая - наиграх се празнично!
                    То като алерген може да се прояви и нещо съвсем проверено, т.е. консумирано и друг път без да се е проявявало като алерген! Така че всичко е Божа работа и кахъренето ще ни донесе повече здравословни проблеми от яденето дори и на вмирисано месо!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Ей ся го почвам. Благодаря!
                      А-а-а-а, проблем ли е, ако са в един плик по няколко? Поотделно ли трябва да са опаковани или мога да сложа 3-4 в един плик?
                      Всеки плик се размразява еднократно. Не им пречи и да са по няколко в плик, стига останалото съдържание да не се налага отново да се замразява.
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Като станат увивам всяко парче поотделно във вестник и във фризера,не в найлон.
                        Това ми го каза стар майстор от едно село,където бях на гости преди години.Запазват се колкото трябва.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Е кой чете весници вече!?
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Честита Нова Година! Да сте живи и здрави и много колбаси!

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                              Като станат увивам всяко парче поотделно във вестник и във фризера,не в найлон.
                              Това ми го каза стар майстор от едно село,където бях на гости преди години.Запазват се колкото трябва.
                              тоя стар майстор го намери и му плесни един шамар.
                              Чичо ти Митко го е описал най-правилно. В плик, затворено добре и в минусовата камера.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161226_161411.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5739291Това е последната серия за миналата година. Направих и бахур и сланина накладох но нали темата не е за тях. не ги снимах -то темата не е и за пуски ама дано минат покрай суджуците без да ме овикате-. НАЗДРАВЕ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X