Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
    Ето малко и от мен по рецептата на Коце.
    Избягах на вилата от мръсния и прашен софийски въздух и спретнах едно "сандъче" с мрежичка.
    Двете дъсчици 60х20см дадоха перфектния размер за обгръщане от наличната мрежа против насекоми с ширина 1м.



    [ATTACH=CONFIG]895250[/ATTACH]


    На финалната права след час и половина заигравка - малко свински шол, малко контрафиле и шаренки гърди. Киснато е за 40 часа в саламура.

    [ATTACH=CONFIG]895252[/ATTACH]


    Под навеса в очакване на следващата ни среща на 24 декември.

    [ATTACH=CONFIG]895253[/ATTACH]
    Как направи вратичката?

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
      Как направи вратичката?

      Няма вратичка.За еднократна употреба е.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
        Няма вратичка.За еднократна употреба е.
        За еднократна употреба е това вътре .
        Нямах време за вратичка, но и тя е планирана. Както споменах, мрежата е широка 1 метър и обгръща идеално касата от три страни. Снимките показват четвъртата страната, там където ще е вратичката - рамка от летви с пантички отдолу. За нея ще е закована мрежичката, която в момента изстърча настрани и е захваната и долу и горе.

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:5738455

          По Коледа стават ЧУДЕСА!

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
            Колеги имам въпрос относно сушенето. Закърпих ги, умесих ги и са на простора увити в порест плат.
            Ще замръзнат на кокал или ще продължат да съхнат на минусовите температури?
            Аз съм горе-долу на твоето дередже в София и замръзват. А не е хубаво. Прибери си ги вътре по добре, така и благородна патина ще направят. Докато отвънка на тоя студ това е невъзможно.

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
              Аз съм горе-долу на твоето дередже в София и замръзват.
              Проверих ги вчера късно вечета на поне -5 и не бяха тръгнали да замръзват.
              Може да има значение колко вода/мазнина/сол има в самия суджук както и влагата на въздуха.
              Тези за чисто конско с много малко сланина тук таме.

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Аз в момента съм в Чебоксари, метнах и тук на балкона малко пране. Утре го дават-28оС ) а вкъщи е адска жега. Днес ще мисля какво да правя

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Аз вечер затварям остъклението, сутрин го отварям. Досега нищо не е замръзнало.
                  Какви са последствията от замръзването?
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Нищо съществено, освен че не съхне и няма да побелее. Виж, ако нощем замръзва, а през деня се размръзва и така повече пъти, предполагам ще стане гадно, ма само предполагам, не съм го играл.

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Прабългарско пиво с бъларска луканка в Чувашия)

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161219_155159-1080x1920.jpg
Прегледи:2
Размер:52.5 КБ
ID:5738489

                        Край, прекратявам производството докато не се поосвободи простора! Жената има още няколко дръжки за мопове и стирки ама почна да ме подиграва, че накрая като падне климатика от тежеста или като се изтърся аз от стълбата, та ще мирясам най после!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                          нормално ли е всеки ден да се яде от мезето и да се пие вино,че нещо взех да се плаша?
                          Аз го правя 365 дни в годината. Не виждам негативни ефекти!

                          Момци, от работа нема да ни остане време за живот, дейба!
                          Чак днес сколасах да заредя месото.....
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Питане за суджук
                            За сефте се опитвам да правя. Днес взех месото, смелих го в магазина, свинско, телешко и малко сланина. Обърках го с подправките и го оставих в хладилка уж да се отцеди вода ако има. Но е много сбито, изобщо не ми изглежда да има излишна вода в него. Та въпросът ми е-така ли трябва да бъде? И другото-при пълненето в машинката решетката трябва ли да се остави преди фунията? Че то като гледам решетката май държи червяка в предния край

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
                              Питане за суджук
                              За сефте се опитвам да правя. Днес взех месото, смелих го в магазина, свинско, телешко и малко сланина. Обърках го с подправките и го оставих в хладилка уж да се отцеди вода ако има. Но е много сбито, изобщо не ми изглежда да има излишна вода в него. Та въпросът ми е-така ли трябва да бъде? И другото-при пълненето в машинката решетката трябва ли да се остави преди фунията? Че то като гледам решетката май държи червяка в предния край
                              Като ги обесиш ще си изсъхнат а машинката без решетка и нож дръжката няма как да мине през машинката.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
                                Питане за суджук
                                За сефте се опитвам да правя. Днес взех месото, смелих го в магазина, свинско, телешко и малко сланина. Обърках го с подправките и го оставих в хладилка уж да се отцеди вода ако има. Но е много сбито, изобщо не ми изглежда да има излишна вода в него. Та въпросът ми е-така ли трябва да бъде? И другото-при пълненето в машинката решетката трябва ли да се остави преди фунията? Че то като гледам решетката май държи червяка в предния край
                                Смляно месо вода не отделя. Точно обратното - иска вода, за да стане по сочно за скара и по "ковко" за пълнене. Преди пълнене го остави няколко часа на топло да се темперира и добави вода. Иначе нищо няма да можеш да напълниш. Ако фунията ти държи червяка - не ти е нужна решетка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X