Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

    Един колега рибар е решил за си продава обикновенното Рено Сциник с предно предаване и да си купува "джип" пак Рено Сциник. Обърна се към мен с молба за съвет, като "компетентен" по въпроса с 4х4 возилата. Е, аз естествено му казах да си купи ТЛК, Патрол, Г или в най лошият случай Витара, ама пък той взе да пита защо, какво щяло да му стане на Реното от малко кал... Е, с две думи се изложих, защото наистина не знам, какво ще стане ако се завреш в калта до язовира или се опиташ да се покатериш по дигата край реката след дъжд с такъв СУВ. То, за такива неща му трябва на човека, да се измъне по-лесно от край гьола като е малко кално, пък иначе иска да вози като лека кола, та да не мрънка и половинката. Предполагам, че колата не е перманентно 4х4. Не е парт тайм със сигурност. Пак предполагам, че е тъпкана с датчици, тракшън контроли и електроника и е някаква модерна он-деманд система, която господ знае как се държи на хлъзгаво. Пък човека е фен на Рено Сциник... въобще манията, да се купува този модел сред мои познати е добила застрашителни размери. Не знам другаде как е?
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

  • #2
    От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сциник

    Просвет и го оставяш да смята след това.

    Ако искаш му спомени колко е яко едно окачване на Патрул да речем,на какво лежи,какви гуми развьрта...........и пак го остави да мисли.И Роки става,и Черок,че и Киа.


    Тоя явно не се е окопавал скоро или ходи на риба на втора буна Варна
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сциник

      Доколкото съм чел тук-муфата която зацепва задния мост сдава доста бързо багажа ако се кара офроуд.
      Произвежда се само три години, и французите със срам спират производството.
      Всичко това по четено оттук, нямам никакви реални впечатления от колата.

      Абе паркетник. Обясни му, че 4х4 системата не е направена за кал(макар и малко) и го остави да разбере истината по трудния(скъпия) начин.
      После ще пита Патрол или Тойота...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

        Вижте, колегата ми е и приятел, тоест, не искам да разбира истината по трудният начин. Ако някой знае, да каже това френско "чудо": първо дали може да буксува, или някой тракшън контрол му пречи. Второ, как му се включва задният мост - с вискомуфа или другояче. И трето и най-важно, кое най-напред ще му се строши?
        Иначе клириенса не му е много нисък, към 20см ще има, колкото повечето СУВ-ове.
        Колкото до паркетниците, и Субаруто не е за оффроуд, ама докато не легне по корем в калта, никога не ме е оставяло. Не ще да слуша колегата, да си вземе един Форестър
        Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

        Коментар


        • #5
          От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сциник

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Доколкото съм чел тук-муфата която зацепва задния мост сдава доста бързо багажа ако се кара офроуд.
          Произвежда се само три години, и французите със срам спират производството.
          Всичко това по четено оттук, нямам никакви реални впечатления от колата.

          Абе паркетник. Обясни му, че 4х4 системата не е направена за кал(макар и малко) и го остави да разбере истината по трудния(скъпия) начин.
          После ще пита Патрол или Тойота...
          Общо взето не е лош автомобил, но марката няма опит 4х4 от този тип и има много детски болести и много редки и скъпи части. Срещал съм няколко обяви от типа "търся скоростна кутия" за конкретния модел и от там съм останал с впечатление, че са им слабо място. Аз карам Рено и ако го сменям с кола с един задвижващ мост пак ще е Рено, но за 4х4 предпочитам Субару или някой джип.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

            Остави го да си вземе Сценик 4х4. За зимата ще му е удобно, за риболов - то ще се чуе. Като затъне няколко пъти, сам ще уври че няма такова нещо като лека кола, която да е джип и че си трябват две отделни машини за тази цел.

            Аз за себе си нямам обяснение за фиксацията на повечето рибари върху леките коли.

            Коментар


            • #7
              От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

              миналата година, като търсех SUV четох всичко за RX на Рено и гледах няколко. просвета е добър /като за СУВ/ но си е лека кола. друг е въпроса, че на мен ми е тясно в него, а и няма с автоматични скорости. Наистина вискомуфата е доста скъпа, а и самия заден кардан е на някакъв висящ тампон, който се разбива и е 700лв. /ако помня правилно/ отделно имаше и други части, които стават само от 4Х4 Сценик, а по моргите няма такива.
              затова си купих Субару, не ча су евтини частите, но първо ти трябват по-рядко и второ на части имаш колкото искаш.
              Форестър 1 ще му е много по-добре, вече ги има на прилични цени, само да намери читав, а и може да се лифтне с подложки, ако 18см. са му малко
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

                Колата е с виско, няма бавни. Не знам дали е същата муфа като на Еспас Куадра, защото има много дърти такива изправни. Иначе за леки разходки сигурно става. Наскоро мой познат купи такава във видимо добро състояние, но след това даде маса пари да прави трансмисия и окачване. Аз лично не бих го препоръчал на приятел.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

                  Първоначално публикуван от Ясен
                  Аз за себе си нямам обяснение за фиксацията на повечето рибари върху леките коли.
                  Ясене няма еднозначен отговор на твоя въпрос в един форум на въпроса какво МПС за риболов над 90% от предложенията бяха Астра комби или Пасат комби!
                  Между другото аз също не съм си отговорил еднозначно какво МПС за риболов при условие,че там където ходя навсякъде има черни пътища и стигам до вътрешния обем на МПС те тука е заровено кучето.
                  Ще ти опиша инвентара за три дневен излет четири местна палатка, къмпинг маса, четири стола, дюшек за палатката, завивки, газов котлон,походен душ, 10 - 12 въдици, кофи с захранка поне по един чифт дрехи за преобличане, 3 - 4 туби с вода за пиене и др.
                  Къде сега е чичо Пенчо да вземе да сложи някоя снимка на киката с целия багаж за неговите излети и да видим как е събрал нещата.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    .
                    Къде сега е чичо Пенчо да вземе да сложи някоя снимка на киката с целия багаж за неговите излети и да видим как е събрал нещата.
                    Тука съм, ама нямам подходяща снимка под ръка....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

                      Ако багажното пространство е определящо при избора, Голф 3 Вариант Синхро сигурно би бил идеалната кола за риболов. Намират се читави на цени около 3000 лв., дизели, бензиновите се газифицират без проблем. Виското е на практика вечно, като цяло колата е много здрава и безпроблемна.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

                        Задния мост задвижва само при буксуване на предния...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

                          Човек като тръгне за риба не отива на офроуд състезание - затова и не му трябва кой знае каква проходимост... Все пак ще лови риба, а няма да пробва постоянно "оттук ще мина ли" обаче Сценикът 4х4 просто не е сполучлив модел... Така му кажи!
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

                            вече сигурно в 5 теми съм го писал - който иска да риболува на недостъпно откъм брега място, трябва да се вземе лодка, а не джип... С какъвто и джип да си, вероятността да пристигне тумба "колеги" с Москвич/Жигули и да се "лепне" до теб е 95%

                            Аз си пускам лодката на най-близкото и удобно място и след това за 5-10 минути имам достъп до всяка точка...
                            Истинският проблем на риболовците е, че язовирите с някакъв шанс за добра риба са на 200-300км от София...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо един рибар да си купи/да не си купува СУВ Рено Сценик

                              Много противоречиви мнения има за РХ 4. Френската полиция ги използва, не знам дали със срам са спрени от производство. За да ходиш за риба не ти трябва вранглер с 6" лифт или гранда на Кинекс. Тук колегите не го харесват, защото са пристрастни от гледна точка на офроуда. За семейна кола и за черни пътища (но да е път, не пътека) един път месечно или за излет и лека разходка става. Въпроса е на каква цена. тази кола струва 6 и нагоре. Сметни си и обслужването. Нормални гуми (разбирай кални, големи и тежки) не може да и сложиш. Виското заминава бързо и не се продава муфата а се сменя с кардана или се рециклира (в гр. Кубрат има мн добър майстор). Има много добра тема във форума на рено, където много го хвалят разбита се. За тези пари може да си вземе по-практичен джип и да му останат за чисто нови гуми и за масла и филтри. Има грандове на добра цена, че има и лифтнати и по-подготвени. В крайна сметка искам да кажа, че РХ 4 не е лош автомобил, но да качиш семейството си и да отидеш да пикник на някоя полянка до която има проходим черен път, само толкова. Това го върши и всяка друга кола.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X