Обява

Свий
Няма добавени обяви.

странен проблем с фронтерата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: странен проблем с фронтерата

    Първоначално публикуван от rashana Преглед на мнение
    Да продължим одисеята, та днес както си карах със сменения ми преди седмица съединител и кво, като дадох газ и колата пак се форсира без да ускори, направо замрях. Закарах я при един приятел дето се върна неделя от море за да разбера, че в крайна сметка за 10лв, можех да си карам със стария следващите незнам колко си години. Та както писах по горе направи впечатление че феродовия е нов, и не само той, просто майстори разбирачи много, спирачна помпа ли кво са сменяли, но педала на съединителя/на някаква гайка е/ е бил натегнат и после не е бил регулиран и не е правил необходимия ход, така е втвърдявал и реално не е отпускал достатъчно и при по високи обороти е пребоксувал, та резултата от цялата работа е 520 лв. назад, съединител LUK в резерв, и сърбеж по задниците на незнайните майстори, а се чудя тези дето сменяха с новия, като коне с капаци ли са, след като на братлето му трябваше по малко от минута да погледне от долу и да ми каже какво е. яд ме е, и на тях и на мене си, и кво да кажа, пиша толкова просторно за да прочетат колегите с фронтери и аз да съм първия и последен с подобен случай, а ако на някой му се наложи да сменя на скоро съединител , да свирка , ще се споразумеем.
    Kофти.... докога ще си патим от смотани майстори?
    дано поне това ти е последен проблем от този род.
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      До: странен проблем с фронтерата

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение


      б...и и случката аман от "майстори"

      добре де, кат си сменял във фирмения сервиз, нямаш ли поръчка, фактура....... обикновенно има гаранция за ремонтите
      ами то гаранция има , но излезе че проблема не е в съединителя, може аз да не съм се изразил правилно, така че и стария и новия са си добре, и какво да търся от тях, те трябваше да го сменят, това и направиха, друг проблем не са търсили, а и са нямали явно желание защото решението на проблема по мнение на пича дето я оправи днес е едва ли не очеваден, или поне при демонтажа и монтажа е нямало как да не се забележи според него, досега той се е грижил за всичките ми коли и винаги е бил стращно точен и коректен, малшанс че тъкмо тогава го нямаше.

      Коментар


      • #18
        До: странен проблем с фронтерата

        когато се сложи нов съединител се пререгулирва вилката която мести самия диск.както в случая е със гайка.или педала.мисля че може да искаш рекламация.за некадърно свършена работа.

        Коментар


        • #19
          До: странен проблем с фронтерата

          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
          За коя от двете помпи става въпрос,защото и двете се виждат само ако погледнеш от долу но едната е при педала на съединителя/защото само там има гайка за натягане - може би пишеш за нея/, а другата е до ск.кутия.Питам защото и аз имах подобен проблем със съединителя...
          да не те подведа че ги гледаха и двете, но педала го олаби откъм купето, а тази където викаш че е към скоростната кутия, там каза че е някакво лостче дето е задържало а по принцип трябва да има свободен или някакъв си ход, те по това лостче разбраха че е затегнало и къде е проблема.
          малък град сме, и макар че сервизите не са никак малко, свестните се броят на пръсти, така или иначе имам кой да ми обслужва колата, и за в бъдеще ако трябва ще я държа седмица в гаража но няма да я карам на кой да е да се учи на нея.

          Коментар


          • #20
            До: странен проблем с фронтерата

            Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
            когато се сложи нов съединител се пререгулирва вилката която мести самия диск.както в случая е със гайка.или педала.мисля че може да искаш рекламация.за некадърно свършена работа.
            за да не говоря празни приказки, утре ще го накарам точно да ми обясни къде на коя помпа и на коя вилка какво има и от къде се регулира и ще пиша тук, защото си мисля че на вилката няма гайка, и го направи от педала, но както казах утре ще го изясня и ще драсна тук един пост. Лека вечер на всички.

            Коментар


            • #21
              До: странен проблем с фронтерата

              Аз миналата седмица си играх да регулирам педала на съединителя и сега е перфектен според мен, като го върне самата ос на помпата после и пружината го връща съвсем малко, и си има празен ход. Сега да не се оказва че има за регулиране и на другата помпа до ск. кутия?

              Коментар


              • #22
                До: странен проблем с фронтерата

                Не зная как е конкретно при Фронтерата, но в общия случай от цилиндърчето на привода на съединителя излиза една шпилка върху която е навита една дълга гайка завършваща с ябълка, която опира във вилката на аксиалния лагер. Именно с промяна на дължината и се регулира съединителя. Регулира се така, че вилката да има луфт. В противен случай ефектът е сякаш си понатиснал педала на съединителя и освен, феродовия диск убиваш и аксиалния лагер.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  До: странен проблем с фронтерата

                  На помпата до ск.кутия няма нищо за обиране на хлабината на съединителя.Има възможност от натягане само от помпата в купето под педала.При мен беше точно обратното - натискам педала но нямаше достатъчно голям ход и не можеше да избута долната помпа и поради тази причина скоростите влизаха кофти.Оказа се,че има един тампон в горния край на педала през който минава шплент и държи стержана на помпата и просто си беше заминал,а от там и се получава хлабина повече от допустимата.

                  Коментар


                  • #24
                    До: странен проблем с фронтерата

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    На помпата до ск.кутия няма нищо за обиране на хлабината на съединителя.Има възможност от натягане само от помпата в купето под педала.При мен беше точно обратното - натискам педала но нямаше достатъчно голям ход и не можеше да избута долната помпа и поради тази причина скоростите влизаха кофти.Оказа се,че има един тампон в горния край на педала през който минава шплент и държи стержана на помпата и просто си беше заминал,а от там и се получава хлабина повече от допустимата.
                    точно както е писал колегата, днес говорих с майстора, и каза че откъм помпата до скоростната кутия няма възможност за регулировка, и го е направил от тази под педала в купето, така че това е мястото за евентуална регулировка, днес навъртях доста километри, но и по самата кола се усеща че дърпа здраво, не съм карал преди фронтера и не знаех как трябва да върви, и затова си мислех че е нормално да е по тромава, нищо общо с истината, пушка е , може и да въртиш гуми стига да не ти се свидят.

                    Коментар


                    • #25
                      До: странен проблем с фронтерата

                      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                      Оказа се,че има един тампон в горния край на педала през който минава шплент и държи стержана на помпата и просто си беше заминал,а от там и се получава хлабина повече от допустимата.

                      Къде точно се намира този тампон щото аз доста се оглеждах и не видях такъв. Имам както е на снимката една контра гайка която стяга оста на помпата към педала, тя тая ос и тя си е на резба и влиза в педала, и още един болт с контрагайка дето регулира празния ход.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        До: странен проблем с фронтерата

                        Намира се в горната част на педала,след контролната гайка има и вилка,която минава от двете страни на въпросният тампон и е с диаметър около 20мм с метална втулка.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X