Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Челник за туристически нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Челник за туристически нужди

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    яркото светване (в бързината) на челника в палатката,
    Да повторя: Зебра. 0.2 лумена му е най-ниския режим и можеш да включиш първо него. Кутийка за батерии няма, защото е само една батерия, размерът на целия челник е колкото батерията + 20%, и съответно не тежи.

    Коментар


    • #17
      От: Челник за туристически нужди

      Нещо за Феникса? Олайтът е нов модел (вероятно никой още него е ползвал) и има интересна опция - не е необходимо да го пипаш, за да променяш режимите. А за Черния диамант и Силвата?
      Последно редактирано от NovemberCharlie; 02-12-12, 19:47.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #18
        От: Челник за туристически нужди

        @Ясен - Зебрите ги бройкам от коджа време, именно заради малкия размер, и опцията за доста лумени на турбо режим. Единственото, което ме спира, е че по отзиви в нета, дават много добра осветеност, но на къси разстояния (5-7 метра). А понякога си трябва да светнеш и по-далечко (напр. да търсиш маркировка по дърветата). Та казват че за затворени помещения (електрикаджии, асансьорни техници и пр.) са идеални, но... Ще се радвам да споделиш други впечатления де.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #19
          От: Челник за туристически нужди

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Ако ти падне метни едно око и на тоя,би трябвало да е по-евтин от Тиката

          http://www.princetontec.com/eos

          Благодаря, Бос, но амазонците не го доставят тук.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #20
            От: Челник за туристически нужди

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            @Ясен - Зебрите ги бройкам от коджа време, именно заради малкия размер, и опцията за доста лумени на турбо режим. Единственото, което ме спира, е че по отзиви в нета, дават много добра осветеност, но на къси разстояния (5-7 метра). А понякога си трябва да светнеш и по-далечко (напр. да търсиш маркировка по дърветата). Та казват че за затворени помещения (електрикаджии, асансьорни техници и пр.) са идеални, но... Ще се радвам да споделиш други впечатления де.
            Ами има два вида, просто. Едните светят наблизо (моделите с F), другите - главно далече. Нямат с подвижна оптика, щото нали херметични.

            Коментар


            • #21
              От: Челник за туристически нужди

              Моделите с F са тези с естествена (по-мека светлина), нали ? Стандартният модел (без F) ориентировъчно на колко метра (и на кой режим) хвърля достатъчно ясна светлина, че да можеш да различиш туристическа маркировка, например ?
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #22
                От: Челник за туристически нужди

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Моделите с F са тези с естествена (по-мека светлина), нали ? Стандартният модел (без F) ориентировъчно на колко метра (и на кой режим) хвърля достатъчно ясна светлина, че да можеш да различиш туристическа маркировка, например ?
                Моделите с F са flood (вана) - с равномерна яркост. Освен това има модели с w (white), които са с по-ниска цветна температура и по-добро цветопредаване (е, и 20% по-малко лумени). Има всякакви комбинации.

                Туристическа маркировка - то зависи и от зрението де, и от маркировката, ама според него - 20-50 метра.

                Коментар


                • #23
                  От: Челник за туристически нужди

                  NC само за идея го дадох,че е на нормална цена и не пуска водица за разлика от другите.

                  На 60 % от цената на Тиката е,дьржи под метьр вода 30 минути и е сравнително леко нещо което ми стои в раницата 3 години и горница.

                  Гледам го нов запечатан в Ибей за 29 кинта или колко се навие и 10 кинта доставка до БГто.Врьзва се на доста под 100 кинта.

                  http://dx.com/p/cree-xr-e-r2-wg-emit...ium-star-15943

                  Някои им сменят диода с това горе,но аз сьм доволен и от оригинала.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Челник за туристически нужди

                    Добре де, никой ли не е ползвал Фенкиса или Диаманта? Всъщност имаме останали 2 фаворита, с приблизитално еднакви цени, със съответните им ревюта: Petzl и Fenix . Като цяло Fenix-ът е по-мощен и с по-висок клас на водоустойчивост, но е по-тежък и има напречна лента, която от една страна е предимство, но от друга недостатък (за мен по-скоро второто). Допълнително предимство на Fenix-а е, че може да ползва зарядни батерии АА, каквито имам за фотоапарата. ТИККА-та от друга страна ми изглежда по прибрана и компактна. Уффф....
                    Последно редактирано от NovemberCharlie; 03-12-12, 12:26.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Челник за туристически нужди

                      Дедо Коледа обеща да ми подари ето това:

                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #26
                        От: Челник за туристически нужди

                        Не си вземай Тика, каквато и да е.
                        Хубав челник, но определно е трудно да се ходи с него през ноща по горите.
                        Свети слабо и фокуса не е хубав - или много центриран или много разпръснат.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Челник за туристически нужди

                          Ето колега едно много добро предложение и от мен:http://www.zweibrueder.com/ENG/produ...e/h7.php?id=h7
                          Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Челник за туристически нужди

                            Led Lenser-а има копие в китайския йбеи (dealextreem). Имам един от там и като изключим, че изглежда леко паянтова сглобката до сега не е направил проблем. Цената беше доста поносима (20тина лева някъде). Ако някой иска да го види - може да пише едно лично и да се разберем нещо (в София съм).

                            http://dx.com/p/flood-to-throw-zoomi...mp-3-aaa-29435

                            Коментар


                            • #29
                              От: Челник за туристически нужди

                              Първоначално публикуван от ivoj_bg Преглед на мнение
                              Ето колега едно много добро предложение и от мен:http://www.zweibrueder.com/ENG/produ...e/h7.php?id=h7
                              Знам го, страхотен е, но е без червен диод и е над бюджета В момента е 110 лв.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Челник за туристически нужди

                                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                                Знам го, страхотен е, но е без червен диод и е над бюджета В момента е 110 лв.
                                Незнам защо смяташ за цената:http://www.ebay.com/itm/LED-LENSER-H...item53f07c8e75


                                Тази червеена светлина за какво ти е??
                                Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X