Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FZJ-80 или поредната ми Тойота !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

    Честито и от мен,колега! Със здраве и много безаварийни!

    П.С.
    Не о...таковай хубавата кола с метан! Точно тази тойота е много хубава и не заслужава клозетни газове!
    Още един път честито и дълго да те радва!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #17
      От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

      Честито и от мен!Безаварийно и много да те слуша.
      SUZUKI VITARA 1.6 16V COOPER DISCOVERER STT 31X10.5X15

      Коментар


      • #18
        От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

        Честито и от мен! Със здраве да си я караш.
        В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
        TLC-80 1HD-FT

        Коментар


        • #19
          От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

          Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
          Разхода за първите 400 км е около 13.5-14 извън града при умерено бързо шофиране . Ясно е , че ако ще се кара за всекидневен автомобил каквато е целта ще трябва да е на газ. Имам и колебания дали да я конвертирам на метан или на пропан-бутан , естествено ще бъде с газов инжекцион но не съм избрал кое от двете горива да бъде . Естествено ще си я правя сам тъй като на майстори не мога да имам доверие а и втората ми професия е газаджия
          Честито и от мен. Със здраве да я караш и много да те кефи.
          Мога да ти предложа един чудесен газов инжекцион Prins , от тези дето ги монтират в Германия, Холандия, Англия. Пълен комплект със всичко необходимо на атрактивна цена
          Samurai Gemax

          Коментар


          • #20
            От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

            Благодаря на всички ви за пожеланията ! Гемакс предпочитам да сложа марка с която работя и познавам добре , благодарско за предложението !
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #21
              От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

              Честито!Да те радва много и да ти доставя удоволствия и много адреналин!Обработи първо местата с ръжда,че се задава зима и приоритетно е да спреш корозията да работи!Намаай и пропан-бутанова инжекция..не я мори с метан!Сложи едни хубави гумета и ...газ до ламарината!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

                Сега бистрих с колега газовите уредби и стигнахме до окончателно решение за пропан-бутан с кръгла бутилка около 65л от зад на мястото на резервната гума , а резервната гума ще отиде на стоика отзад на купето . Лощото е , че оригиналните стойки за външен монтаж на резервната гума струват по 200 паунда в Ибеи явно ще приложим труд и творчество
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • #23
                  От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

                  Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                  Разчитам на това Я ти ми кажи сега за това окачване което продаваш го свали от твоята нали и какво сложи .Вчера я гледах Яро ме води в леговището на 80-ките в София
                  Ха-ха, леговище на 80-тки, добре казано За при Борко предполагам става въпрос.

                  Окачването което продавам е оригинално за 80-тка, Русев го е купувал преди да отиде на Дакар и е карано само толкова. Ново е, но джипката седи според мен ниско. Ако обаче няма да се кара хард може би е достатъчно.

                  Това което аз сложих е Dobinsons 2" +200кг.


                  Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                  Сега бистрих с колега газовите уредби и стигнахме до окончателно решение за пропан-бутан с кръгла бутилка около 65л от зад на мястото на резервната гума , а резервната гума ще отиде на стоика отзад на купето . Лощото е , че оригиналните стойки за външен монтаж на резервната гума струват по 200 паунда в Ибеи явно ще приложим труд и творчество
                  Това е правилното място за бутилката. Сложи обаче по-голяма бутилка. Моята е 90л и е достатъчно прибрана.
                  Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                  BMW F650CS
                  Радо о885 5о 59 5о

                  Коментар


                  • #24
                    От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

                    Честито колега Пожелавам ти с усмивка да си я караш и да качваш снимки както за жълтата и ние да и се радваме ))
                    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                    Коментар


                    • #25
                      От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

                      Павка, честито и тука! Със здраве, много да те радва, като те знам това ще стане една от най-хубавите 80тки.

                      П.П. Помисли добре за бутилката. 65л. ще са малко.

                      Коментар


                      • #26
                        От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

                        Честито и от мен колега! Като собственик на бензинова 80-тка подкрепям мнението на Яро за бутилката. Аз съм с 100литрова бутилка(реално 80) и на моменти ми малее.
                        M57D30T1
                        W450

                        Коментар


                        • #27
                          От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

                          Някой да има излишни десни калобрани за 80-та серия ? Липсват ми отпред завършека на веждата към степенката и задния калобран . Иначе лека полека започнах да действам по джипа , днес свалих резервната гума с гредичката и и теглича и с голяма изненада установих ,че теглича е изгнил и то дебелите поне 5-6 мм винкели които го свързват с шасито Първоначалната идея ми бе да сложа тороидална бутилка но след демонтажа на тези неща (50 кила поне ) се оказа , че мога да си монтирам спокойно една бутилка 75 л която е 300 мм на 980 мм и при това няма виси грозно а и опасно . Мисля , че 75 литра са ми достатъчни като обем , като основния ми замисъл бе да мога да мина поне 300 км а тази бутилка ще ми ги осигури .
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #28
                            От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

                            Никой ли няма излишни десни калобрани и оригинални степенки за 80-ка ?
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • #29
                              От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

                              Здравей,

                              както обещах ето снимки н монтираната бутилка - 90л, 360мм диаметър. За да може да се монтира преработихме аспуха.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20121207_164244.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5433270Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20121207_164256.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5433271
                              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                              BMW F650CS
                              Радо о885 5о 59 5о

                              Коментар


                              • #30
                                От: FZJ-80 или поредната ми Тойота !

                                Ами точно така си го представях и аз , и вчера дори премахнах теглича резервната гума и гредата която я държи и преработих ауспуха . Тези дни започвам монтажа на газов инжекцион . Обещаха ми и комплект степенки и калобрани свалени от 97г. 24 клапанов дизел преди да влезе в гората и били като нови . Радо благодаря за снимките
                                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X