Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

    Супер - много полезно за мен! Това означава, че има още бая да потъркам, защото при мен резултата е трудно бръснене и не особено гладко рязане на принтерска хартия. като стигна ниво "бръснене с отскок" ще мисля за по-шукаритетни камъни...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

      По - скоро погледни какво се случва преди грит 1000. Там с какво остриш? До колкото видях финишираш с китаец 3000/8000, който колкото и да не си отговаря на грита, предполагам ще работи като моя. Ако ножът е добре заточен на Грит 400 и 800 да речем, би трябвало да се финишира добре на 3000/8000. Ако нямаш камици в този грит, препоръчвам най - отговорно Tyrolit 400 и 1200, за цената си са чудни и се справят добре с твърди стомани. След това можеш да финишираш на 3000/8000. Гаранция, че ако е добре заточен ножът, след финишният камик ще бръсне с отскок. Колкото и да не си отговаря грита, допускам, че ще е една идея по - фин от моя. Искам и аз 3000/8000, но в момента е out of stock. Та ще изчакам да се появи в наличност и да видя какво се случва там.
      Последно редактирано от ivodianov1992; 29-05-18, 18:40.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

        Такаа, узрях за идеята да се обзаведа с по-квалитетно сетче за точене! Тази комбинация как ви се струва:

        1) DMT D6E 600 grid;
        2) Cerax 1000/3000 grid
        3) Shapton glass 6000 grid
        ?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

          Вземи Cerax 1000/6000. Няма нужда от 3000 в случая, мисля. Cerax'а е песен за точене. Преди него бих взел Cerax 320/800. Инак, не е лошо сетчето, което си предложил, но е скъпичко.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

            Такааа... минах по тънката лайсна сaмо с Cerax 1000/6000. Следващият ми въпрос е с какво стропвате? Купих някакви диамантени пасти 4000/8000/15000 грит, ама нещо дебела ми се струва цената...

            Иначе само на камъка (дори и Церакса) така и не успявам да постигна гладко бръснеща острота, въпреки, че е малко по-добре от китайските камичета. След леко стропване, вече бръсне перфектно...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

              Ъъъ сигурен ли си, че добре заточено ... да кажем на 1000, аз даже не винаги стропвам, че ползвам някаква зелена паста ГОИ. Ама след като мина на 6000 си бръсне с отскок. Някъде преди това бъркаш. Някои дори вместо строп пасти, ползват най-ситния грит (в случая 6000) и съвсем .. ама съвсем леко минават острието като го изтеглят назад. Т.Е. при точенето се точи по посока на рязане, а да оберат леко "косъм" - назад, дано разбра обяснението
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                Ако е добре заточен до грит 1000, се финишира на грит 6000 доволно. Може да обереш косъма на него, може и на парче кожа с тъмно зелен(фин) гой, който струва колкото кутия цигари, а върши сносна работа. Но дори и финиширан на 6000 грит, ножът, трябва да бръсне свирепо. От всички комбинирани камъни, които имам, церакс 1000/6000 най - ми харесва. Моят е по - новият вариант с пластмасата посредата. Разправят, че е всеяден откъм стомани. Сравнително нов и добре измислен камък. Сега се подсетих да си затъпя единия нож от К390 и да го пробвам само на церакса. А и още нещо, през 3-5 острения, подравнявай на плочка да речем или на нещо друго. Реално колкото и хубави да са камъните, остренето на твърди ножове отнема време. Габровски ножове от 4х13 закалени на не повече от 52 единици ги остря за няколко минути и стават супер. Друг е въпросът, че са боклучави и се затъпяват само с поглед. Все пак, не са мои, на приятели са и им се радват хората и аз съм на мнение, че ако ножът, не е остър на едрите гритове. След това колкото и да го мъчиш на ситните, няма да стане. Не би трябвало на грит 6000 да не може да бръсне и със строп да започне. Хабен ли е, колкото и да го стропваш се полира супер, ама не се остри. Е така съм си замазвал Д2то преди като пич, режещият ръб става огледало, а дефакто ножът е хабен като брадва от съюза.
                Последно редактирано от ivodianov1992; 04-07-18, 12:48.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                  Това, че до 1000 грид, ножката трябва да бръсне го срещам като критерий доста натрапчиво, но аз до този грид (а и до 6000 в последствие) ги докарвам просто да режат прилично, но бръснат трудно. След това с няколко минавания на кожа с паста 8000 почват да бръснат с отскок. Подозирам, че претувам търкането на камъните за сметка на стропването, но крайният резултат е напълно ок за мен.

                  м/у другото намерих приложение на евтините китайски камъни - шлифовам си Cerax-a с тях

                  п.п. това ГОИ какво представлява и от къде го добивате?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • Re: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                    Това е шлайф паста, ултра турбо съветско изобретение. На едни блокчета от по половин(?) кило или айде по триста грама да са. Повече от 15-20лв. За блокче си е обир. Има три или четири номера които определят едрината на частиците, трети или втори номер мисля е добра за твоите цели. Аз лично я срещам по битаци, магазини за руски чарколяци и от време на време в олелекса.бг

                    Коментар


                    • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                      ГОЙя е евтин, на колегата пастите сигурно ще са на доста по - добро ниво, но както казах - върши работа. За едрината има таблици в нета и коя за какво се използва. Аз пак да попитам, преди Грит 1000, през какви гритове минаваш? Допускам, че там, нещо, не се получава сякаш.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                        Някой знае ли за какво се използват абразивните бакелитови дискове ?
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • Да питам. Искам да си купя воден камък за заточване Р400-600 не по-млък от 200х50 и цена 70-100лв. У наше село и околните по оръжейните магазини няма. По сайтовете има много ама колега наскоро си купи за над 100лв. и за нищо не става. За японски истински-не говоря за естествен...- знам че няма да се класирам с този бюджет макар че по сайтовете пише друго.

                          Коментар


                          • Виж за камъни KAI в Chunche
                            Tyrolit също са мн добри ,за парите си . Има ги в по-добрите железарии
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар




                            • Не, определено не са пресилени думите за този камък. Вземи си, ще останеш мега доволен. Цената е под бюджета

                              Коментар


                              • Имам два теролита 150х50 и 200х50 и двата с грит 150х320. Имам и един смит 200х50 и според мен е с качествата на теролит. Сега ще си поръчам нортон и като го пробвам ще имам база за сравнение и пиша. Благодаря и на двама ви.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X