Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

    Даже е нужно... Заточването обаче се формира до около 1000,а 3000 и нагоре са за вече оформен и остър ръб. Ама писали сме го това,пък и в каква последователност.Връщай малко и чети..?
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

      По мое мнение, до 1000, т.е. същинското точене по-добре ползвай диаманти, камъните ще си вършат работата от там на татък, т.е. за финиширане.
      До колкото съм чул/чел камъните с по-малък грит ще искат по-често подравняване, което също не е лесна задача и малко или много ще иска опит. Диамантите нямат такъв проблем

      Ако ножа не е достатъчно остър на 800-1000, няма смисъл да се опитваш да го точиш на 3000.
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

        Здравейте!
        От години точа ножовете си на камъни.Първо на обикновен комбиниран брус от железарията а от доста време на Тристоун на Лански.Най често ползвам керамиката.Имам и СС4 на Фолкнивен.
        Наскоро съвсем спонтанно си поръчах една небезизвестна заточваща система копие на ЕиджПро и миналата седмица я получих.
        Заточих два ножа на нея и я прибрах в едно чекмедже.Стори ми се много сложна за ползване, а и го няма удоволствието от точенето.Крайният резултат също не ми се видя по-добър от керамичния камък.
        Сега се оглеждам за някакви по-фини.Някой ползвал ли е камъни на Кай?Имат някакви на керамична основа и си мисля, че ще са по твърди и дуракоустойчиви от обикновените японски водни.
        Питам защото мога да пазарувам само от страната и не мога да си поръчам Шаптън примерно.
        Последно редактирано от traktorist; 21-03-18, 19:06.

        Коментар


        • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

          + за шептън 3000. Много хубав и бърз камък! Мисля да поръчам един 8000 с уговорката, че няма да е голяма стълбата от 3000 направо на 8000. За под грит 1200 става ли да взема това комплектче? Ще върши ли работа?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:W6-KIT4.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5784371

          Четири 15 сантиметрови диамантини с гритове 220/325/600/1200. Ако е читаво комплектчето да го поръчвам? След това минавам на Шептън гласс 3000, после на 8000, после на стропа с фин ГОЙ?
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            Здравейте!
            От години точа ножовете си на камъни.Първо на обикновен комбиниран брус от железарията а от доста време на Тристоун на Лански.Най често ползвам керамиката.Имам и СС4 на Фолкнивен.
            Наскоро съвсем спонтанно си поръчах една небезизвестна заточваща система копие на ЕиджПро и миналата седмица я получих.
            Заточих два ножа на нея и я прибрах в едно чекмедже.Стори ми се много сложна за ползване, а и го няма удоволствието от точенето.Крайният резултат също не ми се видя по-добър от керамичния камък.
            Сега се оглеждам за някакви по-фини.Някой ползвал ли е камъни на Кай?Имат някакви на керамична основа и си мисля, че ще са по твърди и дуракоустойчиви от обикновените японски водни.
            Питам защото мога да пазарувам само от страната и не мога да си поръчам Шаптън примерно.
            Тези от Кай съм ги гледал, както и опитвах да търся мнения за тях, но такива нещо не намерих, та може и да стават, но едва ли ще са много добри.
            Поне не са много скъпи до колкото си спомням, та може да се пробват

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            + за шептън 3000. Много хубав и бърз камък! Мисля да поръчам един 8000 с уговорката, че няма да е голяма стълбата от 3000 направо на 8000. За под грит 1200 става ли да взема това комплектче? Ще върши ли работа?
            [ATTACH=CONFIG]951789[/ATTACH]

            Четири 15 сантиметрови диамантини с гритове 220/325/600/1200. Ако е читаво комплектчето да го поръчвам? След това минавам на Шептън гласс 3000, после на 8000, после на стропа с фин ГОЙ?
            Някъде бях чел, че тези ... да го кажем "надупчените" диамантини не са много читави. Общо взето някакъв бюджетен компромисен вариант.
            По-добре си вземи една с две едрини 220/600 на EZELAP или Diasharp (примерно).
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

              Имам ДМТ диашарп 600/1200 и мисля да работя с него за сега. Имам и диамантина Таидеа 360/600. Поръчах 2 шептъна Глас 1000 и 8000. Имам 3000. За едрите гритове за сега ще стържа на диамантините, след като под 1000, не е чак толкова важно с какво остриш.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                Днес получих водните камъни.Макита грит 1200 и Кай на керамична основа грит 3000.За първи път работя с водни камъни, но след като взех няколко от най хубавите си ножове и си налях чаша уиски не усетих как минаха няколко часа.Удоволствие е да се заточва на тези камъни, много по приятно и мазно се плъзга острието отколкото при керамиката.Не знам дали са бързи, бавни хубави или лоши, но аз съм много впечатлен.Тепърва почвам придобиването на на още по фини.
                И да питам нещо.
                Има ли значение как се поставя на масата водния камък?В клиповете ги държат по дължина пред тялото, докато аз завъртам камъка под ъгъл, защото ми е по-удобно.

                Коментар


                • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                  Тъй де, ще си дойдем на думата... :-) Най-добре е перпендикулярно, някои от техниките за точене са с редуване едната и другата страна и само така ще е възможно...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                    Здравейте! Да доложа малко информация. След първия шептън си закупих още два. Сега имам 1000,3000 и 8000. Много съм доволен от тях. Работи се песен с тях. Големи са, малко мекички, но са страшно бързи и не се затлачват грам! Без удобна поставка малко кофти се работи с тях и си спретнах една набързо, която става за други камици също и за диашарпа ми върши работа. За под грит 1000 си взех един комбиниран церакс 400/800, 18см, който също си работи много добре. Ползвам и диамантините също. Дмт Диашарп също са доста бързи. Но много се влюбих в тези шептъни. Без усилия, с малко водичка, всичко що им подадеш го правят свирепо! Сега се замислям и за грит 16 000.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180409_014147.jpg
Прегледи:1
Размер:1.83 МБ
ID:5785990
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180416_135431.jpg
Прегледи:1
Размер:1.90 МБ
ID:5785991
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                      Ха-така де! Ама 16000 недей,по-добре си търси нещо около 5000,така прехода между 3 и 8хил. ще е плавен и щадящ финишният камък.
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                        Не е лоша идея, може да заръчам един 6000, че гледам 5000, нямат от тази серия. А не искам да взимам друг камък 5000, щото да не се окаже по - груб от 3000 шептън. Реално имам 4 камъка 6000 и четерите дават различен резултат. Искам да са ми от една серия, поне да имам четири различни от една серия. Да речем да станат 1000/3000/6000/8000 Шептън Глас.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                          Точно така,резултатът ще ти хареса.Имай ми доверие...
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                            Кефи ме тук дискусията на маниаците, уча в движение. Аз имам подарък от скъп приятел набор от три естествени арканзаски камъни за точене с масло, но напоследък като пълен начинаещ открих за себе си един синтетичен Тиролит и съм супер доволен за непретенциозни дейности. Като крайно бюджетно рещение за 15-20 лева е незаменим, на фон е на останалите камъни в този клас е на светлинни години.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                              Ето нещо и от мен.80лв закупен от продавалника Китайски.Работи учудващо добре.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180509_190108 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5788429

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180509_190218 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:233.2 КБ
ID:5788433

                              Коментар


                              • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                                Абе все не намирам смелост , да задам един въпрос , ама ей на , усмелих се
                                Разбирам , когато някой си иима хоби и удоволствието от практикуването му, но ми е интересно , дали има някакво практическо приложение на толкова остри ножове, като "дялак косъма" ?
                                В кухнята си ползвам един комплект, закупен от метро преди 10-12 години, марка Kyoto ( не занм дали е известна, не помня колко струваше , но надали е бил много скъп ). Заточвам го с едно точилце на Fiskars, като за 5-6 минути точене, ножовете режат домат , само със собствената си тежест. Точа ги на няколко месеца , според това , клко пъти ги е ползвала жената
                                Та за мен това точене е достатъчно
                                Та, кажете за какво се ползват "ултра" острите ножове, извън самото хоби " точне"
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X