Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

    Той даде същата препоръка. Ще ги разгледам! Виждат ми се тънички, но пък уж са доста трайни.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

      За такъв "камък" дебелината не е от особено значение, работи само повърхността му докато малките диаманти там не се "изкъртят"... Под тях няма друг слой диаманти... ;-) Аз имам такива още от времето когато АРМС започнаха да ги внасят и са от първите. Нарочно и съзнателно съм ги "тормозил" много над обичайното и още са си ОК, което е впечатляващо... Впрочем в АРМС BG ако идете да ги купувате кажете че сте от форума, винаги правят за хората оттук отстъпки...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

        До колкото разбирам и тук могат да се намерят тези камъни Шептън Гласс и представаляват нещо като диамантено точило.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

          Не знам в България някой да продава тези камъни. Нямат нищо общо с диамантените, включително и като работа. Но има много сайтове които приемат и поръчка за България... Последно мисля поръчвах от Германия...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

            Така или иначе нямам някакъв по - междинен грит и поръчах от Ибея токущо 21см Шептън Гласс с грит 4.4 микрона, което отговаря на грит 3000 според производителя. Като пристигне ще доложа какво се случва.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

              Много добре направи! Точно такъв грит ти трябва,както бях писал,между 1000 и 6000. Прочети внимателно още веднъж препоръките на Венци за ползването на Шаптъна,защото наистина е мек малко.Аз мога само да добавя - в началото,докато му свикнеш,се старай да точиш по цялата повърхност на камъка и с минимален натиск.И с бавни движения,камъкът си е достатъчно бърз... Не е толкова трудно,а резултатът ще ти хареса. Успех!
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                Чакай сега,излиза,че напразно съм се хабил ли..?! Точно и изчерпателно отговарях на всяко твое питане,а ти се назначи "профан" и ме заподозря в ръфане с някакъв геймър със автоматски аватар..?!?! Е,ако така ще отговаряш на съветите които търсиш - защо,аджеба,питаш въобще?!
                Ме не излиза така - напротив, благодарен съм за всички съвети! Просто се опитах, самоиронизирайки се да помогна и на другите участници в дискусията да посвалят малко напрежението, но поради липса на умения да се изразявам в изцяло вербална среда, явно съм оставил погрешно впечатление у теб!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  Много добре направи! Точно такъв грит ти трябва,както бях писал,между 1000 и 6000. Прочети внимателно още веднъж препоръките на Венци за ползването на Шаптъна,защото наистина е мек малко.Аз мога само да добавя - в началото,докато му свикнеш,се старай да точиш по цялата повърхност на камъка и с минимален натиск.И с бавни движения,камъкът си е достатъчно бърз... Не е толкова трудно,а резултатът ще ти хареса. Успех!
                  Спазваш всичко написано от Bat Pepo и си ОК. И особено внимание в началото за наклона на острието и ръбовете на камъка... Че лесно им се прави "фаска"... :-) И успех! А по-едър камък ако затрябва може спокойно да не е Шаптън. В интерес на истината, когато трябва нещо сериозно да се преработи като форма на острие, начин на заточване и прочее аз си ползвам DMT то за грубите работи, че работи много бързо и от 3000 нагоре Шаптъните...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Ме не излиза така - напротив, благодарен съм за всички съвети! Просто се опитах, самоиронизирайки се да помогна и на другите участници в дискусията да посвалят малко напрежението, но поради липса на умения да се изразявам в изцяло вербална среда, явно съм оставил погрешно впечатление у теб!
                    Няма проблеми Знаеш ли,за твоите нужди има един вид по-особено заточване. Мога да ти покажа.
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                      Няма проблеми Знаеш ли,за твоите нужди има един вид по-особено заточване. Мога да ти покажа.
                      Целият съм в слух! Или в случая в зрение
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                        Здравейте. Днес ми пристигна Шептъна 3000. Първите ми впечатления - работи добре, голям и удобен, само мокриш и остриш, но моля да споделите опит. Изпитвам трудност с ножовете закалени над 60 единици! А имам доста такива ножове. С всичките ми камици ми е мъка с тях! Как да ги остря? Повече жулене или? Примерно, успявам много люто да заточа по - мекички ножки, но D2 на 61HRC, RWL 34 на 62HRC, K390 на 65HRC, ZDP 189 на 67HRC, нещо, не ми се получават, смисъл острят се доволно, но успявам да наостря Опинел Карбон доста по - люто от тях. Чудя се що така, да искат повече търкане ли, уж търкам с лек натиск повече време, но явно трябва повече.
                        Последно редактирано от ivodianov1992; 15-03-18, 21:09.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                          Е,повече търкане трябва А защо са ти толкова твърди неща..?! Зер,67 по Рокуел сигурно реже стъкло..?
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                            Нямам представа, така се е случило. Иначе, хич биля, не ми трябват, но си ми харесват и си ги ползувам. Само трудно се острят - 67 единици за фолдър си е малко, не нужно... стърже стъкло, от дъното на ботилка с острието.
                            Последно редактирано от ivodianov1992; 15-03-18, 21:30.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                              Хм, ... аз на викторинокса (форестър) съм с острие от rwl-34 и на cerax 1000/6000 да ти кажа доста бързо го дозаточвам. 20-30 (понякога са много) тръквания на страна. До колкото знам Кинг са малко по-бавно работещи и не отнемат толкова агресивно, но пък оставят добре полирано острие. По-модерните камъни са бързоработни и са направени с цел по-бързо да си приведеш инструмента за работа.
                              За други марки не знам, не съм имал, диамантите са ясни, тях не ги бърка толкова твърдостта.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                                Да. Искат повече стъргане. Днес цял ден стържа на този шептън. Хубав камик! И голям! Та искам да питам, в тоя ред на мисли, мога ли да си купя още два, 500 и 8000, при положение, че имам 3000?
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X