Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пералня...

    Вече съм на същия принцип,на марка не робувам.Взех един аристон на промоция за 380лв и хич няма да му мисля.За парите на боша щях да вземе две такива!
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

    Коментар


    • От: Пералня...

      Скоро приключи жизненият път на старата,Аристон,купувана септември 2001.Горно пълнене,кухнята не позволява друга!Прибрах и маторя,макар че не знам за кво ще го ползвам.От вътре,в много добро състояние за годините си.Двата капака от горе,пластмасови,се разпадаха и не можеше да се ползва повече.Еми купих АЕГ с горно пълнене пак.5 години гаранция.Най високият им клас от модела.За ся доволна жинатЪ!
      Много,ама много по тиха от предишната.То бе блъскане то бе чудо!Ся,тишинка.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • От: Пералня...

        Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
        ...
        Много,ама много по тиха от предишната.То бе блъскане то бе чудо!Ся,тишинка.
        Блага работа са директните мотори. И за мен тишината е важен фактор при избора.

        Коментар


        • От: Пералня...

          Ще се отърва ли от това "блъскане" ако взема direct drive? Сега е чудо понякога. Направо тръгва да ни търси. Нивелирам я уж. Няма спасение. Не е всеки път но в повечето случаи я подпира някой като центрофугира.

          Коментар


          • От: Пералня...

            Тресенето и подскачането не е от мотора, а от разпределението на прането при центрофугиране. В това отношение пералните са различно хитри, независимо от вида мотор - някои като усетят голям дебаланс спират и го превъртат няколко пъти бавно преди да пробват пак, ако може да се намести. Ако от няколко опита не се намести подбират по-ниска скорост на въртене и пак не подскачат много. И не излиза много сухо де ама поне си седи на място машината.

            Други въртят и каквото стане, важното е кабелът да е по-къс от маркуча, та да са малко щетите.

            Директният мотор прави друга разлика - няма го звукът от четките на мотора и от тиристорния регулатор. Вместо да чуваш зиуиуиуиззз, зиуиуиуиззз чуваш тихичко цамбур-цамбур-плис-плис-плис - и то ако остане в къщата тихо, което при нас е рядко явление. При центрофугиране имаш шанс да чуеш гласа на мотора ама пак е много тихичко, не е като пищенето на четковите мотори. Разправят че и ток харчел по-малко което сигурно е така ама и повече да харчеше пак бих го взел.

            Коментар


            • От: Пералня...

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              някои като усетят голям дебаланс спират и го превъртат няколко пъти бавно преди да пробват пак,

              Директният мотор прави друга разлика - няма го звукът от четките на мотора и от тиристорния регулатор. Вместо да чуваш зиуиуиуиззз, зиуиуиуиззз чуваш тихичко цамбур-цамбур-плис-плис-плис - .
              Трябва да взимам пералня.Това наистина е фактор за мен.Как да разпозная този мотор? Те обикновенно не пишат такива работи?

              Коментар


              • От: Пералня...

                пишат, пишат.

                Коментар


                • От: Пералня...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  пишат, пишат.
                  Дай пример.Щото ако е само директен мотор или инверторен не предполага че има точно такива екстри

                  Коментар


                  • От: Пералня...

                    Ако питаш за интелигентното центрофугиране - нямам представа. Пак да напиша, това го има от преди директните/инверторни мотори.

                    Коментар


                    • Да споделя и моя скорошен опит с пералните . Преди 2 години и половина си купих някакъв Електролукс средна хубост . При пране средно около 2 перални всеки ден му заминаха лагерите . Като говорих с един майстор и като му казах колко често я ползвам , думите му бяха , ами толкова ти колко искаш да те изкара , новите са така ! Само за протокола стария Уарпул изкара на подобен режим 10 години и накрая пак си работеше , само вече не му сработваше вратата , че е заключена , това от всекидневно ползване на вратата за стълба от детето !
                      Та реших да не я ремонтирам , отделно и ме дразнеше шума на помпата .
                      Новата която взех е AEG , да обаче ги прави една и съща компания като старата Електролукс . Като дойде днес , всичкото и почти същото като предната ( звуци , материали , програми , глезотии , даже шума на помпата почти като на старата ). Та малко съм разочарован , поне е с 5 години гаранция ( след 2 год ще я разнасям по сервизите , отсега си знам , поне безплатно ) .
                      Та другия път взимам най-кучешката марка и квот такова .
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • Мой основен пътеводител при избора е цената и гаранцията. Марките бяха марки. За всичко, не само пералните.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • Търся си перална машина с вход за топла вода. Давайте предложения, че нещо не мога да намеря.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • gy6ter
                            gy6ter коментира
                            Редактиране на коментар
                            Силтал ,втора ръка ?

                          • s_s1
                            s_s1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Аз не съм виждал нова Силтал последните 10 години, а как и къде ще търся втора употреба.

                        • Имам Daewoo 2 броя с директен мотор. Перат по 2 пъти дневно. Едната е на 10 години другата на 7. На по-старата заради забравени голямо количество хартии и салфетки, замина семеринга и от там лагерите. Смяната им е 40мин. Няма нищо капсуловано или трудно достъпно. Лагерите и семеринга си бяха стандартни. Сравнително тихи са.

                          Коментар


                          • rosen_offroad
                            rosen_offroad коментира
                            Редактиране на коментар
                            Имам Деу хладилник на 5 години.

                            Еб_ах ти тъпата китайска марка.

                            Компресора работи супер шумно самолет на излитане а уж ДЦ инверторен, вътре светлината ту я има ту не от нова и не можаха да я оправят гаранционно

                            Иде реч за скъп хладилник (над 3к тогава) със всичко вградено води ледове сайд бай сайд демек двукрилен

                            НИКОГА ВЕЧЕ ДЕУ........

                          • s_s1
                            s_s1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Не е ли корейска марката?

                        • Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Търся си перална машина с вход за топла вода. Давайте предложения, че нещо не мога да намеря.
                          Горение имат модели но......

                          Пълен таш_ак е тази функция.

                          Топлата вода я дават да е 60 градуса и пералнята си чака 60 градуса и не пуска топла вода при по студени програми.

                          Освен това като пусне и то не тръгва 60 в началото а студена и после дозатопля.

                          Аз пера на 40 и никога не взима от входа за топлата вода
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение

                            Горение имат модели но......

                            Пълен таш_ак е тази функция.

                            Топлата вода я дават да е 60 градуса и пералнята си чака 60 градуса и не пуска топла вода при по студени програми.

                            Освен това като пусне и то не тръгва 60 в началото а студена и после дозатопля.

                            Аз пера на 40 и никога не взима от входа за топлата вода
                            За Вашата пералня не мога да коментирам, но за сегашната ми пералня мога да твърдя с направени замервания. Закачих електромерче, което мери сравнително точно. Изпробвано е на хладилник, на зарядно за акумулатори и сега на пералната машина. За ч или 5 пранета с добавена топла вода моята стара пералня отчете 1,7 кв.ч. Сега ако си купя нова и то висок клас пералня според производителя разхода и ще бъде 159 кв.ч. за 220 пранета, което прави 0,72 кв.ч. за 1 пране. Друг е въпроса, че топлата вода в къщи не е съвсем безплатна, но така или иначе я има.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • s_s1
                              s_s1 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Лесно може да се разбере, ако имате желание.

                            • veskov
                              veskov коментира
                              Редактиране на коментар
                              Може да се измери и сравни, ако старата и сегашната са включени на отделен електромер и водомер. Само на книжката не вярвам, защото е много различно, на една и съща програмаза 1 и 9кг. Да не говорим и за дубъл първоначална цена при разните споменати марки от един клас, особено за вграждане(аз бих ги спрял от производство). Икономичната е и бавна, а след опит с печки и котлони, горене съм ги отписал

                            • IvanIvanovi
                              IvanIvanovi коментира
                              Редактиране на коментар
                              и с какво ще ми помогне на масрафа, ако знам колко ст. ми е едно пране? ще перем по-рядко или какво?

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X