Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пералня...

    Здравейте
    Да се върнем към пералните.Повече от десет години имаме една Индезит WG633TX за този период сменихме едни лагери на барабана и лек ремонт на вратичката,а прането е здраво на седмица поне три-четири пъти.Наскоро обаче се появи един проблем появява се теч,легнах отдолу и го видях да сълзи по камъка който държи барабана(не знам дали се казва така).Говорих с един приятел който се занимава с такива ремонти и според него маншона(гумата на вратата) се е пробил.Теча не е през цялото време а само когато центрофугира и то не всеки път жената иска нова пералня а аз нов маншон.
    Ако не е от маншона каква да е новата пералня?
    ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

    Коментар


    • #32
      От: Пералня...

      Тези дни нашата Канди ше навърши 20 . За това време е сменена помпата и един път са напръскани с течна грес тези лагери, до които може да се стигне без разглобяване! Не искам да препоръчвам марката. Само се чудя дали новозакупена пералня ще понесе безропотно такъв тормоз???
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Пералня...

        Моята е Фагор от 16 години. Много здрава и добра е. Единственото, което съм сменил е ключалката и пренавих двигателя. Мани, мани не е за разправяне. За един кондензатор пренавих целия двигател. Такъв двигател за първи път видях. Грее, грее дори заводски. От както го пренавих не съм имал проблеми.

        Коментар


        • #34
          От: Пералня...

          Като стана дума за перални.....пералньо/сушилна, имам една с горно пълнене Fust Novamatic WT 1285, скапаха и се семерингите и оттам лагерите, при опит да махна единия от вала, се счупи стойката на лагера и от там пенсия......ако някой смята че нещо от нея може да му е потребно, да идва и да е отнася, че я чака "Надин"
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #35
            От: Пералня...

            Уф, и мойта - има си пералня, 15-годишна Конелиано. Неръждаем казан. Пере си още. Течеше - оправих я. Сега малко и шумят лагерите, но и те се сменят.

            Ама - на! Иска нова. Тая била стара, била само 600 оборота, с асинхронен мотор е и ако не я напълниш хубаво подскача докато развърти центрофугата. Но като си а напълниш - няма проблеми.

            А-а-а - и иска новата да е черна!

            Кво да и разправям че тая пералня ще изкара още толкова години. Пък тия новите пласмасотии, ще се развали, ще иде в сервиза. А тя да си стои два месеца без никаква пералня.

            Не мога да излезна на глава с нея. Харесала си е едно черно Беко за към 650 лева и това е. До сега плота, фурната и аспиратора са на тази марка и работят безпроблемно вече 3-4 години. Така че пак ще заложа на нея.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #36
              От: Пералня...

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Уф, и мойта - ....

              Не мога да излезна на глава с нея. Харесала си е едно черно Беко за към 650 лева и това е. До сега плота, фурната и аспиратора са на тази марка и работят безпроблемно вече 3-4 години. Така че пак ще заложа на нея.
              Аз лесно го решавам този въпрос:Казвам и,"като искаш знаеш къде е магазина-купи си го"!
              HONDA DOMINATOR 650
              ОРЕЛ ASTRA
              РСПБЗН-Приморско

              Коментар


              • #37
                От: Пералня...

                Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
                Здравейте
                Да се върнем към пералните.Повече от десет години имаме една Индезит WG633TX за този период сменихме едни лагери на барабана и лек ремонт на вратичката,а прането е здраво на седмица поне три-четири пъти.Наскоро обаче се появи един проблем появява се теч,легнах отдолу и го видях да сълзи по камъка който държи барабана(не знам дали се казва така).Говорих с един приятел който се занимава с такива ремонти и според него маншона(гумата на вратата) се е пробил.Теча не е през цялото време а само когато центрофугира и то не всеки път жената иска нова пералня а аз нов маншон.
                Ако не е от маншона каква да е новата пералня?
                Здравейте
                Маншона 30 лв труда 15 лв.и жената остана със старата пералня.Според майстора за нова най-ефтената и с най-дълга гаранция.
                ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                Коментар


                • #38
                  От: Пералня...

                  Гледам, разбирате ги нещата. Може ли някой да ми каже как се сваля горния капак на Индезит WIL 62?
                  Отзад на гърба има две рапидки, отвих ги и... нищо. Има нещо скрито някъде, щипки ли са, предния панел ли се сваля, не знам. Не искам да прилагам груба сила. Помагайте, ако знаете нещо.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пералня...

                    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                    Гледам, разбирате ги нещата. Може ли някой да ми каже как се сваля горния капак на Индезит WIL 62?
                    Отзад на гърба има две рапидки, отвих ги и... нищо. Има нещо скрито някъде, щипки ли са, предния панел ли се сваля, не знам. Не искам да прилагам груба сила. Помагайте, ако знаете нещо.
                    Вероятно се плъзва напред или назад. Съвсем напосоки, разбира се, на моята индезит се плъзва напред.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пералня...

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Вероятно се плъзва напред или назад. Съвсем напосоки, разбира се, на моята индезит се плъзва напред.
                      Точно така! При 14 годишна ми пералня "Фагор" е така- отвиват се двете рапидки и капакът се натиска да мине напред! Явно си е стандартна "хватка".

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пералня...

                        Отворих го, то било лесно. Отвиват се 2-те рапидки на гърба, леко тупване отпред и капакът излиза назад. Обаче вече се отворих на пералните, та знае ли се - имам предвид механичната част, аз с тока съм на Вие още от малък.
                        Обяснявам накратко:
                        Основната, т.е. перящата част на всички перални с преден люк се състои от казан и барабан. Барабанът е неръждаем, а казанът може да е неръждаем/идеалният вариант/, метален поцинкован, метален емайлиран и пластмасов. Понякога/само понякога, за съжаление/ пластмасата е карборан/правилно е ортокарборан/ - суперпластмаса, макар и от 60-те години на миналия век. Идържа до 450 градуса и е устойчива на силни киселини и основи.
                        На гърба на барабана е т.н. носач или както го наричат западняците - "паяк". Това е една отливка от ЦАМ, в която е оста за лагерите. Тази отливка е едно от слабите места на всяка пералня, защото корозира от перилните препарати и от нея започват да се отчупват парченца. Като се отчупи по-голямо парче, то попада между казана и барабана и започва да чука по нагревателя. Освен това системата се дебалансира и пералнята започва лудо да се тресе и да се опитва да ходи да простира. За щастие паякът се продава като резервна част и може да се смени, но това е тежък ремонт и струва между 80 и 120 лв, без цената на самия паяк.
                        Нещо важно за пластмасовите казани/не важи за металните/: те са два модела. Едните се състоят от 2 половинки с гарнитура между тях, хванати една за друга с много на брой винтове според марката. Тези казани позволяват изваждане и подмяна на паяка и на практика са вечни. Има обаче и модели, на които казанът пак е от две части, но са залепени и нямат отваряне. Ако на такъв модел се отчупи парче от паяка, се купува цял казан - струва 210 лв и като се прибавят 100 лв за смяната нещата отиват на половината от чисто нова пералня.
                        За съжаление не е възможно да се разбере новата пералня, която купувате с какъв казан е. Продавачът може да знае само от какъв материал е, но не и дали е с капсулован барабан. Това се разбира само след сваляне на горния капак.
                        Та такива работи...
                        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                        имат право да гласуват на избори.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пералня...

                          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                          За съжаление не е възможно да се разбере новата пералня, която купувате с какъв казан е. Продавачът може да знае само от какъв материал е, но не и дали е с капсулован барабан. Това се разбира само след сваляне на горния капак.
                          А ако я наклониш настрани и погледнеш отдолу няма ли да се види казана? То вярно, че са опаковани със стиропори и найлони, и са нагъчкани като сардели, ама като ще се дава половин заплата за пералня, персонала в магазина бива ба прояви малко разбиране.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пералня...

                            У дома съм с второупотребен Бош, с колекторен мотор. Че е шумен ми направи впечатление още поначало. Прочитайки коментарите за модела, се оказа че посочват точно това, като единственият му недостатък.
                            Но както и да е, това не ми е проблемът сега.
                            Проблемът е с една пералня Gorenje.
                            Има огромен луфт в барабана. Чува се и че лагера хрупа, но дали и паякът е заминал? Има ли начин това да се разбере по някакви признаци, без да се разглоби изцяло?
                            Пералнята е работила до снощи, когато е изгорила бушоните.
                            Днес отворих задния капак, ремъкът се беше свлякъл, колелото се лашка порядъчно.
                            Но следи от късото съединение по кабелите не откривам.
                            Минава ми през акъла, дали барабана не е престъргал нагревателя!? При въртене на ръка, при дадени положения се чува че удря в нвщо.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пералня...

                              На времето си играех да сменям чаркове по пералнята... Включително тиристори и т.н.
                              Обаче по едно време нещо ремонтите зачестиха.... И започнаха да стават по-сериозни...
                              Като например - сдал багажа семеринг на водна помпа... Ама така сдал багажа, че изял оста (т.е. - помпата вече си е наработила часовете, и повече не може да служи... А новата помпа на пералня, която съм взел втора ръка и съм експлоатирал 10 години в магазините изведнъж се оказа, че е помпата на най-новия модел Индезит, и съответно - цената бе луда...
                              И не само помпата, а реално - всичко останало е износено... Та след като почнаха да се появяват проблеми поради износване, а не авариен ремонт, реших, че ще ми е по-изгодно да бракувам пералнята...
                              Не че не може да се оправи - всичко се оправя... Обаче като стигне този момент, според мен влагането на пари вече е излишно - след отстраняване на първия проблем ще последва втори със сигурност. И то скоро...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пералня...

                                Пералнята ти е за сериозен ремонт, трябва да се изтърбуши цялата. Трябва да смениш лагерите и семеринга/него задължително/. Тогава ще можеш да погледнеш и паяка. А нагревателят е една от най-лесните за смяна части. Можеш да го извадиш, да го почистиш добре ако ви е варовита водата и да го огледаш. Разбира се, трябва и да го измериш. Във всеки случай е напълно възможно точно той да изгори бушоните.
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X