Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пералня...

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Стааро, аз лично не бих взел вече перална с колекторен мотор, много са шумни, ама много!
    Новите модели са с т.нар. инверторен двигател. По-икономични и безшумни.
    Знаех си, че на Перлата ще и дойде пак модата... Асинхронен двигател, като на инверторните! И двигателят е много тих (не се чува от останалите шумове)

    Коментар


    • #17
      От: Пералня...

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Знаех си, че на Перлата ще и дойде пак модата... Асинхронен двигател, като на инверторните! И двигателят е много тих (не се чува от останалите шумове)
      Мда, и без инвертор - фиксирани 2 скорости, и толкоз.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Пералня...

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Мда, и без инвертор - фиксирани 2 скорости, и толкоз.
        Tри! 1 бърза, 1 предна бавна и 1 задна бавна.
        Сега сериозно - гаджето си беше взела нова пералня без да ме пита. Не че е лоша, ама имаше много забавни софтуерни бъгове. И ако няма налягане на водата - излизат сапунени.
        Аз покрай тия процесорчета дето си ги цъкам за забава - не на шега съм мислил да монтирам електронно управление на Перлата. Тия гадове са много корави, и има части за тях.
        Има успешни опити, в един електронен форум един колега се похвали с такова нещо.
        http://booker.snimka.bg/other/arduin...62620.26045566
        Има цяла галерия, евалла от мен.

        п.с. За малко да забравя високия клас пералня как наводни няколко пъти кухнята за няколко бона, на която на своя сметка се раздуха ПДЧ плочите. Каналът за чистата вода се задръства от праха, няма и колкото палеца ми тоя канал. За сметка на това Стоп-а на пералнята е софтуерен, и не винаги сработва с първия път.
        Откак програмистите влязоха при правенето на колите, а вече и в пералните - света не е същия! Явно са аутсорсвали в Индия.
        Последно редактирано от Rabin; 10-12-12, 14:52.

        Коментар


        • #19
          От: Пералня...

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          Тия гадове са много корави, и има части за тях.
          Да бе, корави. Или упътнението (отзад при лагера) ще пусне, или някой температурен датчик ще сдаде, или цъкалото дето гледа дали е затворена вратичката. А как се разхождат е отделен въпрос. Търкалях такова до преди BOSCH-а, та ми е още прясно. Разглобявах я и я сглобявах за норматив.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Пералня...

            Добавих към горния пост.
            Иначе - аз къде с ирония, къде наистина - повече вяра имам на Перлата. Да дадеш 800 кинта за нова и да те наводнява и да ти ги вади неизплакнати - дразнещо не е точната дума. Имаше една единствена свястна програма. Останалите плацикаха по 2 чАса и дрехите стават на ГЗ.
            Некадърници!
            При майка ми има един дърт Филипс май беше - не си знае годините и не е мръднала.
            Има един филм - "Купи-изхвърли". Препоръчвам.

            Коментар


            • #21
              От: Пералня...

              С тая не съм имал никакви грижи. Буквално нищо не и е пипано (освен захранването) откак е купена. И с програмите няма грижи - всичките.
              Последно редактирано от sparkybg; 10-12-12, 14:59.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Пералня...

                Многото обороти на центрофугата наистина са за реклама.
                Моята(на жената де) пералня вече над 10 години пере без почти никакви грижи. Само един сменен кондензатор и помпата за източването.
                А центрофугата е на 400 оборота. Според мен няма нужда от повече. Колкото и да ги вдигат-пак няма да извадят сухо пране, а се създават проблеми по механиката.

                Марката е San Giorgio, талянска, внесена от фикосота. Тогава за тази марка във фирмата се говореше, че е от висшия клас на вноса на фирмата, и май ще излезе вярно. Макар цената да не беше кой-знае по-висока от цените на другите, по-"кучи" марки.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Пералня...

                  Коле, Сан Джорджо наистина е от най-високия клас. Всичките им електроуреди.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пералня...

                    Явно... Бе нали чорбаджията на Фикосота и сеньор Де'Лонги са дружки-имаха доста голям внос от Италия по онези времена. Може и още да го имат, не знам, но напоследък нещо ги отнемА рекламите на жабарските стоки... Особено откаклто въпросният сеньор реши да прави най-големия си завод за източна Европа в Румъния а не тук.
                    Крушката си има опашка...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пералня...

                      Кольо, понеже заговори за Фикосота. Дали те имат нещо общо с марката Конелиано?

                      Подариха ми преди време една такава пералня. Имаше малък проблем, който отстраних Вече сигурно е на 12 години. Работи безотказно. Има една програма за 40 минути - само тя се ползва. 600 оборота центрофуга, неръждаем казан. Честно да си кажа - докато работи и подлежи на ремонт - не искам друга.

                      Единствено новите, гледам че имат плавно развъртане на центрофуга. С което се избягват подскоците.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пералня...

                        Я вижте какво ми подариха,почти нова е.Имала някакъв проблем и така си е оставили да събира прах две години в един апартамент,след като е разкарвали по сервизи и все им казвали че не става,за сефте виждам такава марак,проверих е немска е(Kuppersbush)!Изцяло е сензорна а най-готиното е че е дадох в Бургас на сервиз и днес ми се обадиха че е готова и ми струва 60лв!Ето и снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02630.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5511732

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02631.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5511733
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пералня...

                          Темата не беше ли за перални..?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пералня...

                            Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                            Темата не беше ли за перални..?
                            Според зора,за пералнята вече го няма,та сега е наред печката!
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пералня...

                              Абре Ачо пет минути се кьоря и викам бас си пералнята....................................Като дръпнах по надолу нещата се изясниха.
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пералня...

                                Ква пералня,а!Да може и да готви!
                                HONDA DOMINATOR 650
                                ОРЕЛ ASTRA
                                РСПБЗН-Приморско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X