Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пералня...

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Аза 1000 евро не мрънкам,той и корееца е по окол 1600 долара което пак там стъпва,май пращаше смс като свърши прането и сушенето,а може и ЛГ да беше това с интернета,не помня вече,че не ме влече.
    Понеже питаш за Самсунг и то на тоя континент, та да споделя опит. 2009 взехме комплект малки самсунгчета (пералня и сушилня, пералнята беше 4,3 куб фута). Ползвахме ги 6 години без особен проблем(пералняна при изпомпване имаше от време на време гаден звук като от клапан). Единствената причина да ги сменим беше, че пералнята започна да цапа прането. Отделя малки парченца утайка/тиня/налеп, абе нещо като мазна кал с големината на глава на топлийка. Предполагам, че е налеп от вътре по барабана(подозирам био-препарати които ползвахме известно време). Опитахме чистене с препарати, но началникът не остана доволен и се взе решение за смяна. От 2-3 месеца сме с LG. Няма нет, но можеш да добавяш програми през устройство с Андроид. Избрахме LG заради добри отзиви е нета, а дали е добър избор само времето ще покаже.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • От: Пералня...

      А така,това добре ми идва,никакви био препарати значи,а и ме подсещаш да пусна за домашно на жената да чете с какво да пере.

      благодаря за инфото
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Пералня...

        Някой да ползва пералня от модела Aqualtis на Hotpoint-Ariston? Харесал съм такава, само защото вратата се отваря наобратно на всички други, а на мен пък точно такава ми трябва и защото пише, че са супер тихи. Тихи ли са наистина?
        Или ако някой знае друга марка с панта на вратата отдясно, а дръжка отляво, гледано отпред?

        Коментар


        • От: Пералня...

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Някой да ползва пералня от модела Aqualtis на Hotpoint-Ariston? Харесал съм такава, само защото вратата се отваря наобратно на всички други, а на мен пък точно такава ми трябва и защото пише, че са супер тихи. Тихи ли са наистина?
          Или ако някой знае друга марка с панта на вратата отдясно, а дръжка отляво, гледано отпред?
          И твоята не е лесна...да избираш пералня по дръжката на вратата!? Това ме успокоявам, защото докато избирах хладилник си мислех, че нещо не съм наред!Хората питаха за разни анти фрост системи, ледогенератори и т.н., а аз махах с рулетката избирайки какъвто и да е, но с размери(още ги помня)-височина макс 165 см, ширина и дълбочина 60 см. Просто, трябваше да влезне в една ниша на вече поръчано и монтирано кухненско обзавеждане!

          Коментар


          • От: Пералня...

            Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
            И твоята не е лесна...да избираш пералня по дръжката на вратата!?
            Ами не е. Само въпросните Аристон и едни модели на Фагор с с обратно отваряне. Аз поне други не намирам.

            Коментар


            • От: Пералня...

              Вратата би трябвало да може да се обърне на всяка една машина.Питай в магазина,или сервиза на марката.
              Моят брат има таква,на около 4г при центрофуга се клати цялата(сравнявам с Миеле) и блъска барабана в страничната ламарина.Бешумна е,не мога да кажа че е пере хубаво.
              Аз лично бих си търсил друга,но не турски Бош.
              Моите такива проблеми съм ги решил с Миеле-пералня,сушилня и печка,4 години не са мръднали.

              Коментар


              • От: Пералня...

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Вратата би трябвало да може да се обърне на всяка една машина.
                Сефте чета, че и на пералня може да се обръща вратата!Поне за ниския клас няма как да стане,виж за клас от рода на Миеле...може!
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • От: Пералня...

                  Трябва да се пита в сервиза/магазина.Не съм гледал на евтиния ценови клас,защото не съм толкова богат да си купувам евтини неща.
                  Винаги се чупят когато имаш нужда от тях.За мен това са важни и ползваеми електроуреди.
                  Нека колегата сподели колко пари е приготвил за покупка.

                  Коментар


                  • От: Пералня...

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Трябва да се пита в сервиза/магазина.Не съм гледал на евтиния ценови клас,защото не съм толкова богат да си купувам евтини неща.
                    Винаги се чупят когато имаш нужда от тях.За мен това са важни и ползваеми електроуреди.
                    Нека колегата сподели колко пари е приготвил за покупка.
                    Колкото и да е приготвил,съмнявам се да вземе такава с опция за обръщане на врата!
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • От: Пералня...

                      LG имат с врата която може да се монтира и лява и дясна,вече кой модел как пере и как се разхожда да те търси при центрофуга не знам,не пера аз.

                      И да се посмеете малко - нали в Америка всичко било голямо?Да ама не,вратата на пералното е колко вратата на гардероба или някакви скапани стандартни 30 инча та пералня Самсунг над 5 к/Ф ни вляя,трябва да махам касата на вратата за да ги вкарам вътре.След яко пцуиение клекнах ма леко по-малкия модел,че аз какво махна няма слагане после пък без врата не е добре.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Пералня...

                        Начиии.. повече от 1000 лева за пералня не давам. Миеле ми се виждат с нереални цени за мен лично. За новите говоря.
                        Живко, ти плащаш отгоре за сигурност че няма да се повреди, а на мен ми трябва само защита от преливане, другото не ме плаши.

                        @BENZBOSS
                        30 инча са почти една нормална врата - 76 сантима, стандартните парални тук са 60 см. Но там щом ги смятате в куб. футове става сложно.

                        Коментар


                        • От: Пералня...

                          Виж Сименс.За още 200-300лв ще си вземеш хубава.
                          Не плащам само за сигурност,търся и качество
                          Не и правя реклама на Миелето,ама комшиите на моето село имат Миеле на 20+ години.Децата и си носят прането от града да си ги перат там.
                          Моите родиели също си взеха Миеле,разликата е огромна.
                          Мои приятели си взеха Сименс,не помня модела.Не се чува как работи-буквално.Доволни са.

                          Коментар


                          • От: Пералня...

                            Още 200-300 ще прежаля, въпросът е, че няма Сименс с такава врата, да се отваря надясно.

                            Коментар


                            • От: Пералня...

                              Питай за тях дали може да се сменява отварянето на вратата.При брат ми има Бош сушилня,на която може да се обръща вратата.Не е от толкова скъпите около 1800лв преди година и нещо,и не е от турските.

                              Коментар


                              • От: Пералня...

                                При сушилните не е проблем.Моята е Електролукс и заводски си е подготвена за смяна. Подобно е на обръщане на врата на хладилник.Отворите са разпробити и са покрити с една декоративна пластмаса.В книжката към уреда е посочено, че това може лесно да стане и има указания как да се направи без да е необходим техник. При същата марка и клас пералня, няма посочена такава опция. Визуално е ясно, че това няма как да стане без пробиване на отвори, прехвърляне на кабели и др. затруднения.Вероятно е възможно да се направи, но ще си трябва техник, а и не е ясно какво се случва с валидността на гаранцията при такава манипулация!?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X