Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на Туарег

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на Туарег

    Здравейте, отскоро съм собственик на Туарег V10 с мотор AYH 2004 год. Предстои ми смяна на консумативи и във връзка с това се натъкнах на разногласия около маслото за автоматика.
    Въпроса ми е? Някой сменял ли е, има ли напредстава изобщо сменя ли се , че за пръв път ми се случва да изпадна в такава ситуация, да не знам какво да направя.
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на туарег

    Производителите казват че маслото ще си кара доживот на автомобила, ама според тях една кола като й стане трицифрен километража и е вече за скрап, така че е относително По принцип може, но е по-сложно, има си тънкости и е добре да се прави от опитни хора. Освен това е много съществено с какво точно ще го смениш. По-добре го остави, най-вероятно няма нужда от смяна.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на туарег

      Май е писано по темата колега, НО се сменя само при ремонт на кутията. За двигателното масло внимавай че пие само и единствено 506.01 май беше. Поздрави и питай ако имаш въпроси.

      Поздрави

      И честито с придобивката. Мноооого безаварийни км.
      Последно редактирано от kpaliev; 25-11-12, 11:35.
      VW Touareg R5 2005
      Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
      Ford Everest 2,5 2006
      Крис

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на туарег

        За ремонт на кутията не ми се мисли , точно за да го предотвратя ми се ще профилактично да го сменя това масло защото колата е на 180 000 км / сигурни ,че не са по малко, а дали са повече само тя си знае/. Защото въпросният производител едва ли му идва на ум за по голям пробег.
        Така , че въпросът ми остава, /НЯКОЙ СМЕНЯЛ ЛИ Е?/
        Относно за мотора смятам , че всяко едно масло със спесификация за помпа дюза би свършило работа.
        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на туарег

          Колега,

          За това дали се сменя всеки си решава, производителя си е описал какво се сменя и какво не, за скоростите пишат само при ремонт. Аз НЕ съм сменял маслото на скоростите.
          За двигателното масло съм искал компетентното мнение на съфорумци и доста адекватно получих отговорите им (Благодаря за което ) има писано по темата в този раздел, на мен ми го пиеше докато до карах с 5W30 на Кастрол а сега съм с това по каталог което излиза и съм доволен.т.е. не пипа маслото вече 5000-6000 км.(преди до този интервал съм сипвал поне 1 литър)
          VW Touareg R5 2005
          Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
          Ford Everest 2,5 2006
          Крис

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на туарег

            Колега kpaliev Благодаря за съвета, би ли ми казал само с каква марка масло караш в момента в двигателя?

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на туарег

              Няма да сбъркаш ако го смениш,но провери дали се предлага маслен филтър и гарнитура за капака!Марката или каталожния номер на маслото трябва да го има на лепенка на картера на скоростната кутия.
              Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на туарег

                Първоначално публикуван от roniko Преглед на мнение
                Колега kpaliev Благодаря за съвета, би ли ми казал само с каква марка масло караш в момента в двигателя?
                Здравей колега,

                Купих Рапсол: http://www.repsol.com/imagenes/es_en...cm11-36190.pdf

                продава се в "Тех ко" те са вносителите, двигателя работи меко, сега като е студено, за сега съм минал около 8000-9000 км и нищо, не доливам грам. Абе доволен съм.
                Поздрави
                VW Touareg R5 2005
                Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                Ford Everest 2,5 2006
                Крис

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за масло автоматична скоростна кутия на Туарег

                  Аз бих направил (и направих) така:
                  Сменям маслото с Mobil ATF 3390 9 литра събира, но е хубаво да имаш 10-11.
                  Маслен филтър и гарнитура 54лв
                  При студен двигател и кутия се налива, след това се пали и се включва на директна и продължава да се налива докато протече от пропката.
                  След това се завива и се отвива един болт (технически отвор - не го зная за какво е) и се долива още 500гр.
                  След това си каркаш 100к километра и пак повтаряш
                  процедурата струва 254лв за масло и филтър и труд отделно.
                  Струва ли си да чакаш да се сбъдне прогнозата на производителя и да те изкара кутията 450.000км и да купиш нова

                  Edit:
                  Тук съм заснел отвора където съм доливал 500гр
                  http://www.youtube.com/watch?v=-Z8LNHMPg3w
                  Последно редактирано от 887504600; 17-12-12, 18:53.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X