Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръсначи, точене и въобще използване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ще публикувам т.н. Пирамиден начин на заточване , който прочетох в един сайт като най-успешен. Идеята е да се ползват 4000/8000 грид камъни и да се сменя камъка през определен интервал "плъзгания" на различните камъни. Не ми се превежда сега!
    I work my way through the rest of the pyramid: One stroke on the 4K, flip, five on the 8K. Three strokes on the 4K, flip, five on the 8K. Five strokes on the 4K, flip, five strokes on the 8K. Three strokes on the 4K, flip, five on the 8K. One stroke on the 4K, flip, five on the 8K. One stroke on the 4K, flip, five on the 8K. The last 1-5 steps require paying close attention to keeping the pressure light and the blade flat on the hone. The edge is very delicate at this stage, and you can damage it if you're not careful. One good clue to watch is the way the water responds to the razor. When the blade is flat, the edge will push a ripple of water in front of it.
    Нека знаещите да ме поправят или нахокат, защото аз не съм знаещ все още!

    Коментар


    • #17
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      Е,хокане чак... Ама е много относително,тоест за всеки бръснач/вид стомана,остаряване/ не е еднакво.Повторенията върху даден камък имам предвид.Да не говорим,че камъните...биват разни - бързи,бавни... Според мен де... Това начина на един американец със женско име ли е?
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #18
        Същия с женското име! Там съм се обърквал доста- гледаш мъжко име , а то жена и обратното!

        Коментар


        • #19
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          Този "метод" е поредното търсене на "панацея"... Не става то с броене постоянна смяна на гритове нагоре и надолу... Всяка стомана е индивидуалност. Важното е да се работи спокойно, внимателно без излишно усилие. Винаги на едно ниво грит по-горе, отколкото ви се ще... С по-малкият грит, по-малки щети :-) (за новобранците говоря) И не забравяйте, че всичко идва с времето и точенето... Разни чудодейни системи за качествено точене няма... Иска се практика и да не Ви мързи...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
            Същия с женското име! Там съм се обърквал доста- гледаш мъжко име , а то жена и обратното!
            Ха-ха Наистина - казва се Лин?! Иначе е голям фен,но е превърнал това в бизнес.По тази причина,лично аз ще си позволя да запазя собствено мнение относно заточването... Мисля,че след първото точене ти е необходим само един камък за бръсняча.Виж,ако имаш няколко остриета - ще трябва и камъчета,повече от едно. Това всепак е лично мнение и не искам да го налагам,защото различните хора искат различни неща от бръснача си.Както съм писал - мен ме удовлетворява състоянието,в което дялка косъм.
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #21
              Както съм писал - мен ме удовлетворява състоянието,в което дялка косъм.
              надлъжно нали? :-)

              Коментар


              • #22
                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                Някой може ли да препоръча откъде да си закупя камък за заточване/финиш на бръснач? Желателно е да е комбиниран 3000/8000 грит или 3000/10000. Засега съм харесал една Нанива 3000/10000 но нещо не ми се харчат 72 паунда.Ако има по евтино ще купя него ако не 72 паунда~.


                На отговорилите благодаря предварително.

                Коментар


                • #23
                  От: Бръсначи, точене и въобще използване

                  Благодарение на бат Пепо вече и аз имам бръснач.
                  Преди малко завърших първото си бръснене с такова нещо, и съм леко притеснен.
                  Страните лесно, там никакви проблеми. На гушата е по-трудно, но най-голям зор видях на брадичката и мустака.
                  Да не говорим, че се порязах на 74 места...

                  Сега започвам да гледам клипове как точно става.
                  Ама няма няма. Малко по малко ще се науча, няма начин.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бръсначи, точене и въобще използване

                    И мен ме запалихте по темата и вече от въръл фен на небръсненето до кожа, започнах и аз да ползвам бръснача. Имам само едно питане, абе като се бръсна имам чувство че си свалям страшно много кожа от лицето, нормално ли е или просто аз не съм свикнал да се бръсна ?
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бръсначи, точене и въобще използване

                      С течение на времето и с повече упоритост, ще изчезне това чувство. То си е всъщност реалност към момента и основно се дължи на неправилен ъгъл на бръснача. Много е важно при всяко едно движение, както бръснача следва релефа, точно така и постоянно да се поддържа ъгъла...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бръсначи, точене и въобще използване

                        Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                        Някой може ли да препоръча откъде да си закупя камък за заточване/финиш на бръснач? Желателно е да е комбиниран 3000/8000 грит или 3000/10000. Засега съм харесал една Нанива 3000/10000 но нещо не ми се харчат 72 паунда.Ако има по евтино ще купя него ако не 72 паунда~.


                        На отговорилите благодаря предварително.
                        Нанива евтини няма, но пък си струват парите. То въобще според мен изборът (за непрофесионалисти) е между Naniwa и Shapton. Говоря за Naniwa Chosera... Naniwa SuperStone е класа надолу, но за тези цели пак става...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бръсначи, точене и въобще използване

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Благодарение на бат Пепо вече и аз имам бръснач.
                          Преди малко завърших първото си бръснене с такова нещо, и съм леко притеснен.
                          Страните лесно, там никакви проблеми. На гушата е по-трудно, но най-голям зор видях на брадичката и мустака.
                          Да не говорим, че се порязах на 74 места...

                          Сега започвам да гледам клипове как точно става.
                          Ама няма няма. Малко по малко ще се науча, няма начин.
                          Кольо, постоянно си повтаряй, че това е нещо, което всеки нормален мъж от близкото минало го е можел без да го третира като велико постижение...

                          Ето ти тук малко описание с картинки, ще ти е по-удобно, при това е много прегледно... Ако сметнете за интересно, имам и цялата книга в оригинал...

                          http://borodatyh.net/2009/09/18/brit...itvoj-chast-1/
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бръсначи, точене и въобще използване

                            А дали една такава Нанива ще става и за ножове или е само за бръсначи?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бръсначи, точене и въобще използване

                              Няма разлика в камъните за точене, нито тясна специализация на някакви "мистични" камъни... Но пък има сериозна разлика в точенето на нож и на бръснач, при това бръснача е много по-лесно да бъде повреден, не че не съм виждал и ножове, които за нула време са съсипани...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                                Аз мисля да пробвам да се понауча с кухненски ножове и шкурка първо. А може ли да се съсипят камъните за точене? щото аз като дете съсипах няколко бруса и ще е доста тъпо да прецакам камък за 72 паунда .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X