Страница 2 от 10 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 199

Тема: Rainforest Challenge 2012

Място
    Мездра
    Публикации
    957
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Rainforest Challenge 2012

Ей, успех момчета. Пожелавам ви повече кал и по-малко пиявици!

Място
    SOFIA
    Публикации
    1,688
    Точки (при гласуване)
    31

Цитат Мнение на Венци- малкия Преглед на публикациите
    Забележка в екипировката имам само една.
    Количеството на капки за очи да е повече от уискито

Ха ха хии.. Венци правилно си забелязал и лично аз мисля да добавя още от нужната екипировка там на място.
    По традиция при първата вечер на лагер в джунглата има нещо като представяне на различните нации който ще вземат участие в състезанието.Като всеки които е за първи път пее народна песен или химна на държавата от която идва.Поднасят се за дегустация и домашно направени питиета и други огнени води+= ––.Като само малайзииците не участват в този ритуал.Сами се досещате че там най дейни са поляците и руснаците.
    За първи път когато го преживях си помислих че това е някаква смешна игра.Но това е добре премислен ход от страна на организаторите...по този начин хората от различни националности се запознават и сплотяват преди несгодите и лишенията в дъждовната гора.Това е единственото състезание на земята в което преди личното класиране на екипажа се поставя приятелската взаимопомощ и общата борба на конкурентите срещу трасето.Това е и единствения възможен начин конвоя да се измъкне от джунглата.Та тази първа вечер завършва в 00.00 като всички малаизийци скачат и изпълняват техния химн и песен за джунглата.Това е някакво тяхно поверие и по този начин те се молят на майката природа да бъде благосклонна към хората дръзнали да обеспокоят с присъствието си дъждовната гора. Мисля че Събин си е приготвил този малък помагач преди да започне да пее песента която си е избрал

А иначе снощи съкратихме известна част от обурудването поради невъзможност да носим всичко това което Събин бе приготвил да вземе.Беше се подготвил все едно ще ходим на Марс.Дори съвсем сериозно ме попита дали ще ни трябва полеви душ.Аз лично най много се радвам на снимачната техника с която сме тръгнали този път.Довечера ще ви представим част от интересните джаджи и хай техниката за снимане.Едва ли обаче ще може да покажем всяко нещо по отделно ...

Радвам се че в тази тема има такъв интерес..Защото от известно време се забелязва че темите за международни състезания буквално замират.Благодаря на всички за добрите пожелания.
    Последно редактиран от PETER BLIZNAKA ; 24-11-12 в 12:02

Място
    София
    Публикации
    658
    Точки (при гласуване)
    13

Ще следя темата с много интерес един съвет ако може. Гледах екипировката от снимката. ТъндерСтиковете ги счупете на 2 и ги приберете във вакумно пликче и го омотайте със пвц лента. Така ще се запазят максимално сухи и ще имате пвц лента ако потрябва. Паракорда голямата намотка мисля че е 30 метра, Ако имате възможност я омотайте около нещо друго или около колан така ще я носите по вас и няма да заема ненужно място в багажа. Не видях феро запалка може и да съм недоскф .. но е по добрия начин от запалки и мокри кибрити. Ако нямате утре ще ви донеса където кажете подарък. Видях бутилки за вода... но не и мехур мисля че ще ви е по удобно с него. Ако нямате кажете къде да донеса 2 да ги сложите в раниците по 2.5 литра е по лесно носенето от колкото 4-5 бутилки. Ако има с какво още мога да бъда полезен кажете на драго сърце ще го направя !
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

Място
    София
    Публикации
    6,084
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    45

Ще следя с интерес.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения :)))

Място
    Банско
    Публикации
    4,020
    Точки (при гласуване)
    17

Успех !

Място
    София
    Публикации
    3,209
    Точки (при гласуване)
    17

И аз следя с интерес.
    Успех!
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

sabin е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,583
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на duvi Преглед на публикациите
    Ще следя темата с много интерес един съвет ако може. Гледах екипировката от снимката. ТъндерСтиковете ги счупете на 2 и ги приберете във вакумно пликче и го омотайте със пвц лента. Така ще се запазят максимално сухи и ще имате пвц лента ако потрябва. Паракорда голямата намотка мисля че е 30 метра, Ако имате възможност я омотайте около нещо друго или около колан така ще я носите по вас и няма да заема ненужно място в багажа. Не видях феро запалка може и да съм недоскф .. но е по добрия начин от запалки и мокри кибрити. Ако нямате утре ще ви донеса където кажете подарък. Видях бутилки за вода... но не и мехур мисля че ще ви е по удобно с него. Ако нямате кажете къде да донеса 2 да ги сложите в раниците по 2.5 литра е по лесно носенето от колкото 4-5 бутилки. Ако има с какво още мога да бъда полезен кажете на драго сърце ще го направя !
    Благодаря за съветите!

Имам мех, но Пеко няма. За въжето е идея, ще помисля на какво да го намотая ако имам проблем с обема. За разпалките също ще ги увия с фолио да са максимално сухи. Фето запалка не знам какво е. Имам една магнезиева дето стъргаш и после палиш с искра- същото ли е? Благодаря за помощта

Място
    София
    Публикации
    658
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на sabin Преглед на публикациите
    Благодаря за съветите!

Имам мех, но Пеко няма. За въжето е идея, ще помисля на какво да го намотая ако имам проблем с обема. За разпалките също ще ги увия с фолио да са максимално сухи. Фето запалка не знам какво е. Имам една магнезиева дето стъргаш и после палиш с искра- същото ли е? Благодаря за помощта
    Кажи къде да донеса утре едно мяхче за Пеко. Ферото е малко по различно от магнезиевата .. щото тя има проблеми с водицата и влагата. Но като се видим ще ти дам и феро. Кажете ако имате нужда от още нещо като екипировка ако трябва да помагам. Аптечки направихте ли си ? Я давайте снимки да видим как сте стъкмили денковете
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

Място
    София
    Публикации
    1,156
    Точки (при гласуване)
    15

Здраве и успех!!!
    Ще ви следим в джунглата ако има връзка.
    Ако имате захранване на гопрото може да го пускате да снима таймлапси през цялото време на по- ниска резолюция през 2 или 5 секунди- така ще уловите повече интересни моменти, а и е неангажиращо..
    Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    5,026
    Точки (при гласуване)
    29

http://www.canadadrugs.com/group/Mal...20100mg/12698/

Е що не казахте по-рано за тоя Маларон? Щяхме да го поръчаме през Интернет, като го няма при вас. Това там на снимката на Iridium сателитен телефон ми прилича. Ако ще мъкнете нещо такова, да ви дам номера на нашия телефон, за аварийна свръзка?

P.C Вие сте ненормални, пак при тия пиявици...
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов
    Приста-НЕ! Виж тази тема-
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=138197

Място
    София
    Публикации
    2,268
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    26

Събине, това с хапчетата за малария може и да не стане - закъснели сте. Ваксина за жълта треска имате ли?

По отношение на маларията мисля, че е няколко вида (три) и не се знае точно кой вид ще има там... Най-добре е да си вземете на място най-добрия местен репелент и грижливо да се мажете всеки ден. Това да пиеш хапчета и да се надяваш, че няма да те пипне е умряла работа.

Вземете си антибактериален гел за ръце. Преди хранене задължително ръцете с него! В самолета ще трябва да е в чекирания багаж.

От ходенето ми в Индия знам, че срещу паразити е добре да се яде люто. Мисля, че ако се пподлютявате редовно всеки ден ще си спестите част от рисковете.

Има един нов магазин с много полезни джаджи под моя офис на Галичица. Ако имате време може да го разгледате.

Стискам палци всичко да е наред и ще чакам разказа.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,583
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на NIKSD Преглед на публикациите
    http://www.canadadrugs.com/group/Mal...20100mg/12698/

Е що не казахте по-рано за тоя Маларон? Щяхме да го поръчаме през Интернет, като го няма при вас. Това там на снимката на Iridium сателитен телефон ми прилича. Ако ще мъкнете нещо такова, да ви дам номера на нашия телефон, за аварийна свръзка?

P.C Вие сте ненормални, пак при тия пиявици...
    Да, иридиум е. Пусни ми го на лично

Място
    По света и в Бургас
    Публикации
    917
    Точки (при гласуване)
    20

Желая ви по-малко от седем фута вода под кила и дано ви се паднат най-наядените и мързеливи пиявици. Успех!
    Срещу маларията, пийте джин с истински тоник (с хинин). Изобщо прекалено много се драматизира всичко около маларията. Внимавайте много да не допускате инфектиране на раните в джунглата! Пеко е бил там и знае.
    За мен лично, тази тема, участниците и самото състезание са по-интересни аналогичните за рали "Дакар".
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

elbgt е офлайн
    Елиан Гешев
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    1,753
    Точки (при гласуване)
    17

И от мен пожелания за успешно оцеляване
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

Място
    Дупница
    Публикации
    435
    Точки (при гласуване)
    11

Страхотно, ще следя с интерес!

Място
    София
    Публикации
    358
    Точки (при гласуване)
    14

Хайде успех и здраве !!!

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,583
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на duvi Преглед на публикациите
    Кажи къде да донеса утре едно мяхче за Пеко. Ферото е малко по различно от магнезиевата .. щото тя има проблеми с водицата и влагата. Но като се видим ще ти дам и феро. Кажете ако имате нужда от още нещо като екипировка ако трябва да помагам. Аптечки направихте ли си ? Я давайте снимки да видим как сте стъкмили денковете
    Благодаря на колегата Любо. Пеко вече си има мех. Плюс това получихме две нагревалки ако се смръзнем нещо, две паракорд гривни, две феро запалки, две свирки по ISO и разни други неща.

Място
    Бургас
    Публикации
    4,509
    Точки (при гласуване)
    25

Абонирам се с най-голямо удоволствие.

Успех!
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

Място
    SOFIA
    Публикации
    1,688
    Точки (при гласуване)
    31

Благодаря на Любо ще ползваме нещата по предназначение.Откакто през 2007г. ми потъна багажа с всички фифели за оцеляване и след Дакар 2011г. /тогава французите не ми върнаха част от екипировката/ съм станал фен на примитивното оцеляване.Целия ми багаж този път заедно с дрехите е към 12кг.Сега добре сме се подготвили за дъжд и ако е сухо и слънчево направо ще ме е яд.

Име:  IMG_5287.jpg
Прегледи: 505
Размер:  133.4 Кб
    Като новост тази година ще носим на прехода хамаци на Хенеси.Супер леки/1265гр./ и бързи за опъване.Те са тента комарник и хамак на едно.Интересното е че се влиза отдоло и след това пашкула се затваря сам.Така няма да спим до кръста във вода.
    А комарите и пиявиците ще смучат от другаде. Кубинките са на Аltama US-Army специално за джунглата.Бях с такива миналия път и съм много доволен.Капките за очи са в дясно на снимката.
    Име:  IMG_5290.jpg
Прегледи: 504
Размер:  117.5 Кб
    Супер камерата на OLIMPUS-Tough с вграден GPS.... Яки Грипове за захват.F-2.0 Full HD 12 MP Водо и ударо устоичив.Падане от два метра и дванадесет метра под вода.Дано да е така ще го пробваме...
    Име:  IMG_5291.jpg
Прегледи: 505
Размер:  119.0 Кб
    Благодаря много за тази камера на Димо от форума и http://photosynthesis.bg/и ОЛИМПУС България.
    Име:  IMG_5293.jpg
Прегледи: 503
Размер:  101.0 Кб
    Това е няква джаджа която я пускате да свети във водата за пиене.Тя прави едни неща на топките на бактериите.. Събин може да ги обесни по добре.Благодаря на Венци Петров от Форума Това също ще го пробваме.
    Име:  IMG_5294.jpg
Прегледи: 503
Размер:  121.5 Кб

Това са всички необходими неща за оцеляване в джунглата.Има специалисти които само с тези пет шест вещи могат да изкарат до месец в тежка среда.Пудрата за крака и кърпа са най важните.Следва Пречистващата система за вода.Специалистите още спорят кое е по важно да имаш нож или въже.Антибактериален крем и пудра за повърхностни рани.Без това в джунглата се мре за толкова време колкото в пустинията без никаква вода.Благодаря на Тео момчето на Венци Петров за яките паракорд гривни.Игла и пинсета без тях също не става.Вечер задължително се вадят тръните от краката и ръцете.Мрежата за главата против комари също е от първостепенна важност.

Благодаря най вече на Събин че се нави да бъдем заедно.На Христомир Николов от списание OFF-ROAD BG.На Мони от форума и момчетата от магазин за военна екипировка https://camouflage.bg/ Както и на Веско от http://www.uvt.bg/internal_bg.php?page=intro за камерата и SPOT тракера.
    Последно редактиран от PETER BLIZNAKA ; 25-11-12 в 22:01

Венци- малкия е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,710
    Точки (при гласуване)
    44

Сега вече, е по-добре екипировката

Страница 2 от 10 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ... ПоследенПоследен