Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предно стъкло т-25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предно стъкло т-25

    Колеги някой знае ли от къде мога да намеря предно съкло за т-25 по тънкана
    Някой пробвал ли е с плксиглас, не е ли по добре ?
    gsm - 0899388807

  • #2
    От: Предно стъкло т-25

    Хвани някой "джамджия"да ти изреже от 5мм стъкло,имай в предвид,че стъклото е по-малко от рамката от всякъде със около 8мм,което осигурява место за гуменото уплътнение.На времето имах ДТ-75,нямаше стъкла,водих го на джамджия за остъкляване и тъй го продадох след пет години употреба.Плексигласа е временно решение,помътнява и се нацепва от слънцето.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Предно стъкло т-25

      Точно с такъв го взех, не съм сигурен дали е 5мм, но се напука цялото от вибрациите и го свалих докато не се е откъснало някое парче да ме нареже.
      gsm - 0899388807

      Коментар


      • #4
        От: Предно стъкло т-25

        Колега що се заиграваш с тези неща.Преди две три седмици един мои приятел достави стъкло за Т-25 и цената не беше кои знай каква висока.Ако не се лъжа каза,че около 70лв. Ще попитам за цената. Все пак не знам какво имаш на предвид като тънка цена. Ще попитам и за телефон за връзка.

        Коментар


        • #5
          От: Предно стъкло т-25

          И аз имах същият проблем,оказа се луфта между уплътнението и стъклото.Вземи картон(става и велпапе от кашон) и очертай по рамката като спазваш разстояние един филтър от цигара по-малък(8мм)спрямо рамката.Стъкларя ако е "специалист"налага стъклото върху шаблона и реже по очертанията,гаранция държи,пробвано на верижна машина,там за вибрации няма да коментираме.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Предно стъкло т-25

            За триене!
            Последно редактирано от petroffbg; 18-11-12, 22:10. Причина: компа ми врътка номера
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Предно стъкло т-25

              Щото разликата в цените на частите на различните места достига в пъти. Аз тука намерих едно на 85лв, но честно казано точно за стъкло мн не ми се дават тия пари
              А когато го слагам първо надявам гуменот уплътнение на рамката и след това вкарвам стъклото с въже или надявам уплътнението на стъклото и след това на рамката ?
              gsm - 0899388807

              Коментар


              • #8
                От: Предно стъкло т-25

                По логичен път,на всички мпс-та,гумата се надява на стъклото и със въженце се монтира на рамката.Но тук руският гений изненадва(за тракторите става въпрос и не само),и не става.За целта се изважда гуменият шнур,който раздува уплътнението,поставя се на рамката и след това(трябват поне двама,единият да подпира)се налага стъклото(добре е канала във който влиза шнура и стъклото да е олят със "веро" за по-лесен монтаж)като внимателно се монтира със подходящ инструмент,малка отверка върши работа,като се започва от долната повърхност и трябва да се внимава.Поставянето на шнура е малко тегаво,но без него джама има вероятност да падне,тъй,че поставянето му е задължително.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Предно стъкло т-25

                  това със шнура още не мога да асимилирам , утре ще отида до трактора да си го представя на живо. Но ми се струва, че никъде не видях такъв шнур, може предишния собтвеник да си го е спесил .
                  gsm - 0899388807

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предно стъкло т-25

                    Като погледнеш стъклото оригинално монтирано на кабината,ще видиш,че по средата на гуменото уплътнение има поставено още едно(шнур,като го издърпаш има форма на буква Ф,без горния ченгел на ф-то),то именно държи стъклото да не изпада от рамката.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предно стъкло т-25

                      Има и без шнур. Аз слагам обикновено стъкло. Чупенето става като е много голямо от грешни размери. За безопасност може да се залепи някакво здраво фолио - ленти по края са достатъчни за да не падат ятагани при счупване. Чупил съм доста такива стъкла, без фолио, и няма проблеми. Просто се сцепва и това е. Проблем бяха кривите стъкла преди 10+ години като се случи някоя вълничка точно срещу реда в който караш

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предно стъкло т-25

                        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                        Чупил съм доста такива стъкла,
                        Направо ме успокои
                        То ако ще трябва да ги сменям често май наистина ще е по добре да си взема оригинално .
                        gsm - 0899388807

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предно стъкло т-25

                          Забравям вече, но и оригиналното не издържа лек удар на трактор с ремарке в орехов клон като слонски крак. Така счупих първото си стъкло. Винкели, греди, хвърчщи инструменти - не е от стъклата. Даже обикновените първо се пукват някъде и може да е малко и ъгъла, докато първото побеля и се изсипа цялото общо за близо секунда.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предно стъкло т-25

                            Относно монтажа, не може ли първо да се вкара стъклото в гуменото уплътнение и след това да се сложи шнура ?
                            gsm - 0899388807

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предно стъкло т-25

                              Преди 2г сменях на Т-16 предното стъкло, навъртях една камара телефон, обикаляния, няма и няма. Накрая намерих една фирма в Русе и ми отрязаха под размер, само че на т-16 предното стъкло е хваната на рамка и може да се свали и самата рамка, та с нея отидох при джамджиите и за 30мин бях готов. Цената мисля, че беше приемлива 80-90лв стъклото беше и за уплътнелите още към 50лв, бе към 140лв с монтажа, от мен остана да завия само рамката с 4 болта 6мм.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X