Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота BJ 40, 1979г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота BJ 40, 1979г.

    Страхотни каки, Руси! Да им имам лебедките

    Коментар


    • От: Тойота BJ 40, 1979г.

      Пу да не им е уруки.....страхотни са!Направо не ме свърта!Ей ще си купя най накрая и аз една ...........голям мерак!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • От: Тойота BJ 40, 1979г.

        Много убава. До сега я гледах само парче по парче. Така във формация е друга работа!
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • От: Тойота BJ 40, 1979г.

          От седмица се придвижвам из Пловдив с Кака.
          С хидравликата на волана и адекватните за съвременното градско движение спирачки карането е почти удоволствие. Aма почти.
          Свикнах и на друсането, на това, че пали в студеното по 3 минути и на това, че съм постоянен център на внимание.
          Но не мога да свикна с посредствената и динамика. Все пак моторчето е къде 80к.с. Няма душичка.

          Реших да и сменя двигателя с 1HD-T.
          Ще се събере в коша без проблем а и тежи колкото сегашния. Проблема ще е каква кутия да сложа. След повърхностно проучване на световния опит вариантите са следните:

          1. Автоматичната кутия и раздатка която си идва с мотора от Ланд Крузър 80. Плюсове много- автомат, фултайм, липса на електроника. Минуси- един , но съществен- задния кардан ще е много къс, до степен, че може би няма и как да стане.

          2. Родната кутия и раздатка. Плюсове- имам я, карданите и окачването към рамата си остават същите. Минус- трябва да съчинявам камбана, неизвестно как.

          3. Кутия и раздатка от Ланд крузър 60. Има такава с камбана която става на 1HD-T. Плюсове- кутията е петстепенна, къса е ще се събира чудесно в рамата, без да се реже, няма чупене. Минус- не ми е ясно от къде ще намеря такава.

          3А. Ако намеря камбаната от ТЛК 60 мисля че ще стане на моята кутия.

          Все пак ми се иска да направя колата автомат и фултайм. С двигател 160к.с. ще си карам колата често, не само по Коледа.
          Единствено външния вид не искам да променям. Tрябва да си е BJ 40.

          Давайте акъли как да я подхващам. Мотор с автоматични скорости от ТЛК 80 почти съм намерил.

          И друго- Павлин отдавна не е докладвам какво се случва с проекта в Русе. Колегата с липсващата стойка на резервната гума и той се скатава.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Тойота BJ 40, 1979г.

            Ще дойдеш ти на моята идея ама да видим кога?

            Аз съм стигнал до тук TLC 40, 3500 V6 супер селект, качена на 33". Започвам с пълно рециклиране на шасито, после и купето. Баси колко лесно звучи чак си повярвах.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: Тойота BJ 40, 1979г.

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              2. Родната кутия и раздатка. Плюсове- имам я, карданите и окачването към рамата си остават същите. Минус- трябва да съчинявам камбана, неизвестно как.
              Да се чуем довечера. че след малко нахлюпвам каската.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Тойота BJ 40, 1979г.

                Ние сме зазимили проекта , защото на собственика (които предимно сам си я прави) му е излязла много работа и сега изкарва пари . Иначе сме за бояджия и един образ ни мотае от два месеца , та вчера говорих с друг пък дано той по отговорно приеме нещата . Колкото до новите ти идеи за "кака" най добре ще е със все кутия фултайм да се монтира , но този проблем с карданите е гаден , може би леко местене на мостове знам ли останалите варианти не ми се коментират . Тук в Русе наскоро отпадна един мотор 4.2 12в с кутия от 80-та серия тъй като минаха на 204 коня от 100-ца със друг тип кутия , та мога ако искаш да питам каква е ситуацията
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • От: Тойота BJ 40, 1979г.

                  И един поздрав !
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • От: Тойота BJ 40, 1979г.

                    Има и още един вариант, но не е свързан с Кака: щом трябва по-голямо разстояние между мостовете дали не е по-добре дълга 40-ка. Харесвам 45 серия, ама са кът.
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • От: Тойота BJ 40, 1979г.

                      Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                      Има и още един вариант, но не е свързан с Кака: щом трябва по-голямо разстояние между мостовете дали не е по-добре дълга 40-ка. Харесвам 45 серия, ама са кът.
                      Във Франция има каквото се сетиш и по много относно всичко на Тойота с 4-ка отпред. Автърмаркета е сравним с този на Вранглер (и на оригинилани и на тунинг части). С две думи - от пиле мляко! Има един проблем обаче - цените не са за българи!

                      Коментар


                      • От: Тойота BJ 40, 1979г.

                        Баба ти и дядо ти
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10373978_351646495019788_7520241684098620930_n.jpg
Прегледи:1
Размер:59.4 КБ
ID:5632906
                        И една госпожа с 4.2 сърце
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10516841_352008278316943_9139162448726510841_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5632907
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • От: Тойота BJ 40, 1979г.

                          Дядо ти ще търпи ли реставрация, това е страхотна 2-ра серия, рядкост вече?
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • От: Тойота BJ 40, 1979г.

                            Злати това е просто една интересна снимка от нета за поздрав на господин Русев
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • От: Тойота BJ 40, 1979г.

                              Уф, аз пък реших, че сте добарали нещо уникално....
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • От: Тойота BJ 40, 1979г.

                                Ууу опазил ме бог от подобни уникати
                                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X