Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво може пилешкият мозък...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво може пилешкият мозък...

    http://www.scientificamerican.com/ar...h-eggs-to-sing

    Някакви австралийски пойни птици, които даже не знам дали имат име на български език, са намислили невероятно сложна схема за борба с кукувиците. Майката пее специална песен на яйцата си, която е различна за всяка женска. Пилетата я научават преди да се излюпят, таткото - също. Ако на някой етап се появи кукувиче яйце, то си действа по програмата - излюпва се рано, постепенно изхвърля другите от гнездото. Обаче не знае песента. В момента, в който остане само, родителите престават да чуват тяхната си семейна песен и губят интерес към гнездото. Зарязват го с все кукувиче в него и отиват да правят ново гнездо.

  • #2
    От: Какво може пилешкият мозък...

    Знаеш ли, аз пък винаги съм се чудил дали кукувиците снасят в орлови глезда?
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #3
      От: Какво може пилешкият мозък...

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Знаеш ли, аз пък винаги съм се чудил дали кукувиците снасят в орлови глезда?
      Абе то нагла твар, ама поне на размер трябва да уцелва яйцата. Пък и да стигне до гнездото (жива), да има там други яйца и т.н.
      Та, едва ли.

      Коментар


      • #4
        От: Какво може пилешкият мозък...

        Орехче.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Какво може пилешкият мозък...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Абе то нагла твар, ама поне на размер трябва да уцелва яйцата. Пък и да стигне до гнездото (жива), да има там други яйца и т.н.
          Та, едва ли.
          Е, нали помниш вица дето намерили открадната 500 кг. машина в дома на бай мангал, па той викал ''а, аз незнам бе, гус'ин старши, то чаавето я е гепило'' Е как бе, то тва е 500 кг, бе!'' ''А, то цигането кво ти разбира от килограми''.
          Просто се опитвам да си представя разговора м/у орела и кукувицата, когато е гепи за гушата.
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #6
            От: Какво може пилешкият мозък...

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            http://www.scientificamerican.com/ar...h-eggs-to-sing

            Някакви австралийски пойни птици, които даже не знам дали имат име на български език, са намислили невероятно сложна схема за борба с кукувиците. Майката пее специална песен на яйцата си, която е различна за всяка женска. Пилетата я научават преди да се излюпят, таткото - също. Ако на някой етап се появи кукувиче яйце, то си действа по програмата - излюпва се рано, постепенно изхвърля другите от гнездото. Обаче не знае песента. В момента, в който остане само, родителите престават да чуват тяхната си семейна песен и губят интерес към гнездото. Зарязват го с все кукувиче в него и отиват да правят ново гнездо.
            Не съм сигурен,че разбрах ама звучи яко Проблема всъщност е ,че куковиците не се грижат за яйцата си,а търсят не дотам умни птици,за тая работа така ли ? Интересна работа Демек куковиците са ромите при птиците. Дават си децата за отглеждане в приемни домове и си снасят на воля Яко

            Коментар


            • #7
              От: Какво може пилешкият мозък...

              Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
              Демек куковиците са ромите при птиците. Дават си децата за отглеждане в приемни домове и си снасят на воля Яко
              Май горе долу така ще дойде. И който не развие защитна стратегия с научаване на песнички и други неща .... отмира като животински вид. Така работи естествения подбор съгласно Дарвин.

              Той пилешкия мозък не винаги съвсем отговаря на нашите нарицателни. Гледал съм филмче за полярни яребици ако не греша. Те пък гнездят съвсем близо бухали или сови /абе нещо голЕмо и грабливо/. Помагат си взаимно срещу лисици. Яребиците вдигат врява като дойде лисана а бухала я погва. Такива работи.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Какво може пилешкият мозък...

                На нас българите пеенето нещо ни куца...
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Какво може пилешкият мозък...

                  Черните са по музикални и веднага ще почнат да имитират песента

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво може пилешкият мозък...

                    е, три пъти го четох и не разбрах къв е смисъла от това упражнение...... нали накрая собствените птичета умират изхвърлени?????
                    виж, ако ги изпитваха след излюпването и което не знае песента, глад и шут през парапета, тогава щеше да е друго....ама явно чак за толко не им стига пилешкия мозък
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво може пилешкият мозък...

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      Просто се опитвам да си представя разговора м/у орела и кукувицата, когато е гепи за гушата.
                      Кратък разговор ще е, според мен. Нещо от вида "с ориз ли да те прави жената, или с картофи?"

                      Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                      куковиците не се грижат за яйцата си,а търсят не дотам умни птици,за тая работа така ли
                      А, кой не е чел детски приказки. Точно с това са известни кукувиците.

                      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                      който не развие защитна стратегия с научаване на песнички и други неща .... отмира като животински вид.
                      Не е точно така. Никой паразит няма да си затрие гостоприемника. А за стратегия за защита от кукувици - страшно е. Оттам са шарените яйца на повечето птици с тоя размер, оттам е и способността на кукувицата да снася различни по шарка яйца в различните месеци (не напълно, ама имитира). Оттам и сложна колективна сигнализация за присъствие на кукувица в района, включително между конкуриращи се видове.

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      е, три пъти го четох и не разбрах къв е смисъла от това упражнение...... нали накрая собствените птичета умират изхвърлени??
                      Така е, ама кукувичето също не доживява летателна годност. В природата е важна статистиката. Освен това, големите вместо да губят време и ресурси за паразита, веднага се захващат да правят ново гнездо и да редят яйца в него. Което е определено по-добре, отколкото да изхранят една нова кукувица.

                      Не е идеален методът, ама е по-добре от нищо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво може пилешкият мозък...

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Не е идеален методът, ама е по-добре от нищо.
                        Природа! В нея животът винаги намира начин да оцелее, но без човешка намеса.
                        Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво може пилешкият мозък...

                          По Дискавъри гледах как един гарван запомня и възпроизвежда шестцифрена комбинация...за да отвори сейф в който има нещо интересно за него... птицата вижда пин кода само веднъж, и не греши...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво може пилешкият мозък...

                            Животните се водят от определени природни закони при съществуването си.Те използват природните дадености за да живеят и създадат поколение и консумират точно толкова колкото е необходимо за това и по този начин запазват равновесието в природата.Убиването за удоволствие при тях е рядко срещано явление.
                            За гарваните се говори и пише,че са доста умни птици и бързо възприемат някои неща.
                            Пернатите все още има с какво да привлекат нашето внимание и да ни докажат,че не всичко знаем за тях.Някои техни постъпки са напълно необясними за нас и човешкия мозък не може да ги възприеме като разумно поведение и да не се забравя,че по потекло са хищници.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво може пилешкият мозък...

                              Някъде четох че на времето руснаците хвърлили бая ресурси да изучават навигационната система на гълъбите ама до къде са стигнали няма публикувани резултати .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X