Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

    Първоначално публикуван от Стефи Накова Преглед на мнение
    Помолих фирмата да пуснем за печат партидата в този вид - направиха компромис, съгласиха се и се надявам до петък или понеделник да са готови.
    Въщност при мен има не една и две карти, които не са взети от притежателите. За всички пристигнали карти до момента са уведомени хората. Еконт също върна две от изпратените от предишната партида. Не са поискали да си ги вземат притежателите им.
    Ако пратя необходимата информация, СЕГА, дали ще се впиша в тази пратка ? Или вече е дадена на фирмата ?
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #62
      От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

      Ако пратя необходимата информация, СЕГА, дали ще се впиша в тази пратка ? Или вече е дадена на фирмата ?
      И мен ме вълнува същото???

      Коментар


      • #63
        От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

        Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
        И мен ме вълнува същото???
        Аз пратих, пък да видим какво ще излезе
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #64
          От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

          Налага се да питам-от 10,04,2013 имате необходимото инфо и нямаме обратна информация.Моля да ни информирате кога картата ще е готова.

          Колеги от Форума,нищо че се познаваме,си държат на картата ,за да дават отстъпки.Получава се странна ситуация.

          Коментар


          • #65
            От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

            Здравейте,поздрави за страхотната идея - карта за намаление за членовете на форума ... ! Като предложение и голям плюс за всички моторджий около Пловдивска област и (Карлово,Хисаря,Сопот,Асеновград и т.н) ,ако можете да издействате отстъпка от комплекс БЯЛО КАМЪНЕ ,близо до хижа Чевира ..На всяко откриване и закриване на сезона след хижа Фенера( до стръмното изкачване “ПЪПА“) се събираме ендуристи и оффроуд почитатели освен от тези области ...даже от Хасково и от София ,след дългия преход всички мотористи отсядаме именно на комплекс и ресторат БЯЛО КАМЪНЕ ,който е известен на всички ...Другото ми предложение е - Пловдив - магазин "МОТОКРОС" - магазин за резервни части на мотоциклети и мотопеди ул."Захари Стоянов"35А, тел.:032/991 445, GSM:0888/341 561, 0888/625 055
            Тези 2 предложение от особенна важност предлагам ,,тъй като досега отсъпките са насочение главно към столицата....мисля че аргумента и предложението са ми желязна стъпка към закупуването на стотици карти от членовте на форума от Централна и Южна България...и все пак да не забравяме от вторият по големина град в България ...Благодаря ви и се надявам да се осъществи написаното...За да носим с завидно самочуствие картите си за отстъпка посредством offroad-bulgaria.com !!!

            Коментар


            • #66
              От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

              Картите пристигнаха. Съжалявам момчета, преди да пиша предишния път съм пуснала картите за печат. Който е изпратил след това ще е в следващата партида.
              m.pichon ще се опитаме да договорим отстъпки от посочените обекти, надявам се да са отворени за партньорство.
              Aut inveniam viam, aut faciam.

              Коментар


              • #67
                От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

                Нещо ?
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • #68
                  От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

                  Изпратени са картите по еконт.
                  Aut inveniam viam, aut faciam.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

                    Първоначално публикуван от Стефи Накова Преглед на мнение
                    Изпратени са картите по еконт.
                    Най-накрая сагата приключи . Благодаря!
                    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                    LZ1YBB

                    Коментар


                    • #70
                      От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

                      Първоначално публикуван от Стефи Накова Преглед на мнение
                      Изпратени са картите по еконт.
                      Ами да питам и аз тогава за моята поръчка?
                      +359 889 301 623 Явор
                      Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                      Коментар


                      • #71
                        От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

                        Първоначално публикуван от bradvata Преглед на мнение
                        Ами да питам и аз тогава за моята поръчка?
                        Изпращам ви картата отново.
                        Aut inveniam viam, aut faciam.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

                          Колеги, ако не желаете да ви бъде издадена карта за отстъпки, не я поръчвайте.
                          Пиша го това, защото от предишна партида имам върната карта от Еконт. Не желае да си я получи собственика, защото, както вчера уточни - не му трябва.
                          До днес, за печат са пускани карти, поръчана само от собствениците им.
                          В момента при мен има 13 неполучени карти, повечето от които събират прах тук от 4,5 месеца.

                          И, моля ви, изпращайте актуални и точни телефони за контакт.
                          Aut inveniam viam, aut faciam.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

                            Първоначално публикуван от Стефи Накова Преглед на мнение
                            Изпращам ви картата отново.
                            Получих пратката.Благодаря и отново се извинявам за недоразумението.
                            Поздрави.
                            +359 889 301 623 Явор
                            Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                            Коментар


                            • #74
                              От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

                              Здравейте, колеги!

                              Притежател съм (надявам се временно) на 9 карти, чиито собственици не са си ги потърсили/получили още, по една или друга причина.
                              По долу ще напиша никовете на всички тях и моля, след като при поръчката на картата давате телефон, отговаряйте на позвъняванията. Поредната карта върнала се в офиса ни е пред мен, защото куриерите на еконт не могат да се свържат с получателя.


                              1. XAHKY5PAT
                              2. ALEX-R
                              3. HAHYY
                              4. MARINCO2
                              5. MARINCO
                              6. OGIMASTER
                              7. VESI
                              8. BLACK SABBATH
                              9. ROVEBOR

                              (При печата няма малки и големи букви, затова и името и никнейма ви е с главни букви само)
                              Последно редактирано от Стефи Накова; 17-09-13, 10:46. Причина: корекция
                              Aut inveniam viam, aut faciam.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Издаване на карти за търговски отстъпки - УСЛОВИЯ

                                А,аз си взех картата преди няколко месеца! Тази която е при вас най-вероятно е със сгрешеното име и отпечатаха нова

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X