Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велосипед за пътешествие.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Велосипед за пътешествие.....

    Тц, не е цена фор ми....
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #17
      От: Велосипед за пътешествие.....

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-06-07 16.34.47.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5427032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-06-07 16.34.58.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5427033 Мой колега с такава "конфигурация" обиколи Исландия за 30 дни. Тези снимки са няколко дена преди да замине.

      Коментар


      • #18
        От: Велосипед за пътешествие.....

        И аз съм за ремарке и 26 цола планинско колело с твърда рамка и лостови спорачки. И шофьорът да е във форма предварително, с помощта на същия велосипед. И "рога" на кормилото.

        Коментар


        • #19
          От: Велосипед за пътешествие.....

          Имам два Cross-a: T-REX с 26" и RAZOR с 28". По моя преценка, при едно и също усилие с 26" се движа с 15 км/ч, а при 28" е 20 км/ч! Това прави разлика от 50 км пробег на ден - мисля, че не е за подценяване! Планинското колело е за преходи до 100 км на ден, докато шосейката спокойно преминава 150 км - говорим за нормални хора, не за състезатели. Ето с тази машина стигнах до морето за 3 дни от Самоковско, първите два дни по над 160 км: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29052010469.jpg
Прегледи:1
Размер:295.1 КБ
ID:5427066
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #20
            От: Велосипед за пътешествие.....

            Тук се заражда голямо уточняване... с еднакви гуми ли си? Еднаква геометрия (относително разположение на кормило-седалка-ос педали)? Много голяма разлика, 15 до 20.
            Понеже аз минавам по над 150 за ден по асфалта с планинско колело с най-евтини гладки гуми. Без да съм във върхова форма.

            Коментар


            • #21
              От: Велосипед за пътешествие.....

              Това е чисто субективно усещане - с еднаква честота и приблизително еднаква сила разликата в скороста е 5 км/ч. Естествено имат значение много неща: предавателни числа, гладкост на гумата и други, но не вярвам да има планинско колело което е по-подходящо за асфалт от шосейно. Не че Razor-а е чисто шосейно изпълнение, но с по-големите гуми, дългите скорости и по-добрата инерция определено спестява сили, което е важно за дългите преходи. Аз съдя по себе си: с T-Rexa към 100 км вече се чувства сериозна умора, докато със шосейката може за един ден и 200 км да направя, ако се наложи!
              Последно редактирано от Edo; 19-11-12, 14:49.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #22
                От: Велосипед за пътешествие.....

                Траялче, тука у наше село има един дето продава страхотни неща на две колела.
                Не го рекламирам, ама виж една картинка:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bmc1.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5427134

                Категория: Туристически

                Рамка: Алуминий-20"

                Вилка: Suntour

                Команди: Shimano NEXAVE

                Преден дерайльор: Shimano NEXAVE

                Заден дерайльор: Shimano NEXAVE

                Курбели: Shimano NEXAVE

                Скорости: 24

                Задна главина: Shimano Deore

                Предна главина: Shimano (вградено динамо)

                Капли: Mavic двустенни с капси

                Спирачки: V-brake

                Гуми: 28цола Schwalbe-Чисто нови!

                Описание: Швейцарски туристически велосипед BMC. Алуминиева рамкка. Размер-20". Капли Mavic. Оборудван за всеки сезон,с калници,фар,стоп,врадено динамо. Монтаж Shimano Nexave. Скорости 24. Отлично техническо състояние!
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #23
                  От: Велосипед за пътешествие.....

                  E, ако има разлика в гуми и скорости, си оттдеглям чуденето. Тези неща определено влияят. Аз предпочитам 26, защото има двадесет вида гуми за асфалт и дълго каране, и е по-компактно за носене и каране. На планинското ми колело скоростите са 48/11, предостатъчно дълги - идват тежки за равно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Велосипед за пътешествие.....

                    Това лято изкарах 16 дена на велосипед, като си возех покъщнината + храна първоначално за 5 дена. Drag Hacker, 26 цолови гуми, аеро-капли. МНОГО сериозен багажник. Всичко опаковано в 2 раници (40 + 20 литра). ГОлямата раница отгоре на багажника, малката - отстрани на багажника, а от другата страна на багажника - 6 литра вода. Спален чувал, палатка, платнище, без стелка. Всички неодходими дрехи за преобличане и преживяване на порой, студ, пек.
                    Около 80 кг бях лятото, багаж >15 кг. Нормално за ден, в жегата, без да се правя на герой минавах около 120 км. На 20 км отиваха около литър вода, имай го предвид ако пътуваш лятото.
                    Ремонти: 14 бр. пукане на гуми; ремонт на пластмасов педал (планиран, понеже ме мързеше да го сменя) и... това е.
                    Изключително здраво и надеждно колело. Пътувах по шосе около 75% и после 25% по черни пътища.
                    Не ползвах дисаги, поради по-кофтито им пренасяне, когато се спира и се налага да се разтоварва/товари. А и до началната точка пътувах с влак, и от крайната се прибрах с влак.
                    П.П. Забравих: сериозна задна гума! Кофти е, тежи, ама сичко тя носи...
                    Последно редактирано от p-pleven; 19-11-12, 16:06.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: Велосипед за пътешествие.....

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      Ето с тази машина стигнах до морето за 3 дни от Самоковско, първите два дни по над 160 км: [ATTACH=CONFIG]515102[/ATTACH]
                      Евала! С 26" сме карали към морето по 150 км/ден, като говорим, че имаше бутане "на ръка", без дисаги, а и с ранички на гръб .... Юли месец.
                      Плевен->Варна...
                      Средна скорост на 26" е 17 км/час, а максималната, дето съм стигал е 60...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #26
                        От: Велосипед за пътешествие.....

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        Траялче, тука у наше село има един дето продава страхотни неща на две колела.
                        Не го рекламирам, ама виж една картинка:
                        Не мисля, че е реклама. Също така мисля, че темата ще е полезна не само за мен.
                        А на това нещо каква му е цената.
                        П.П. Намерих един Драг Онтарио за 150лв., ама не съм го видял още, а и той си е планински.
                        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                        -----------------------------------------------
                        Питието определя съзнанието....
                        -----------------------------------------------
                        0887770735

                        Коментар


                        • #27
                          От: Велосипед за пътешествие.....

                          Абе ... писАл е една цена дето ме заболя глАвата от нея, ама .... там се прави пазарлък на място!
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Велосипед за пътешествие.....

                            Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                            Не мисля, че е реклама. Също така мисля, че темата ще е полезна не само за мен.
                            А на това нещо каква му е цената.
                            П.П. Намерих един Драг Онтарио за 150лв., ама не съм го видял още, а и той си е планински.
                            Не е лошо Онтарио-то. Гледай и размера на рамката, на теб ти трябва 19 инча. Иначе какво като е планинско, ще сложиш по-гладки гуми. По-скоро неудобството по шосе е меката предна вилка. Ще трябва да я регулираш на най-твърда, според мен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Велосипед за пътешествие.....

                              Скачай на Онтариото. Помпи амортисьорите и нямаш проблем! Приготви 40 лв за багажник и си готов!
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #30
                                От: Велосипед за пътешествие.....

                                Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                                Не е лошо Онтарио-то. Гледай и размера на рамката, на теб ти трябва 19 инча.
                                Точно 19 инча е. Ще ходя в сряда да го видя. Рамката била "подпирана" тук-там. Ще видим.
                                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                                -----------------------------------------------
                                Питието определя съзнанието....
                                -----------------------------------------------
                                0887770735

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X