Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемите със сигурността при Android продължават

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблемите със сигурността при Android продължават


    androidproblem






    Учени от американски университет, обявиха че проблемите със сигурността при мобилната операционна система на Google, продължават.
    Проблемът засяга всички версии на Android от 2.3 до сега.
    Заразната система работи като симулира изпращането на съобщения, след инсталиране на дадени приложения, но на практика събира данни от телефона.
    Има потвърждение от Google, че проблемът е реален и ще бъде отстранен в следващите версии. Не става ясно обаче, дали ще бъде решен след ъпдейт или в следващата версия на платформата. Въпреки всичко, действията на американския гигат не изглеждат много убедителни.
    Последно редактирано от Preslav Peychev; 10-02-13, 21:47.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

  • #2
    От: Проблемите със сигурността при Android продължават

    Да добавя свързана новина: Вчера съдия в щатски съд се изсмя на съдебния иск на Епъл (съдещ Моторола - отдел мобилни, от скоро собственост на Гугъл), твърдящ че съдебния иск на Моторола за грубо нарушаване на нейни патенти от страна на Епъл бил "прекалено агресивен", или в общи линии - не даде ход на системата "Съдя го задето е посмял да ме даде под съд".

    Та - кой университет, кои учени, и след инсталиране на кои "дадени приложения" ?

    Значи инсталирането на "дадени приложения" които шпионират (и за които Андроид системата така или иначе те информира, понеже за разлика от основния си конкурент - при инсталиране на андроид приложение получаваш пълни данни до какво ще иска достъп, и трябва изрично да одобриш този достъп), прави Андроид несигурен ? Е те това е. Подла работа е това андроид, да знайш. При епъл това никога, ама НИКОГА не може да се случи
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Проблемите със сигурността при Android продължават

      Въпросните "дадени приложения" не се споменават, а за университета се знае, че се намира в Северна Каролина.
      Е, Андроид има доста лоши черти, които за тяхно съжеление липсват при най-големия им конкурент.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      08седем9010З60
      MAKE RALLY NOT WAR
      Confidence in Motion

      Коментар


      • #4
        От: Проблемите със сигурността при Android продължават

        Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
        ...
        Е, Андроид има доста лоши черти, които за тяхно съжеление липсват при най-големия им конкурент.
        Предвид че съм принуден да работя на най-големия им конкурент - да, андроид имат лоши черти, за тези които го продават и искат да правят пари от него. За другите е чист бонус, особено откакто основният конкурент в дълбоката си мъдрост махна гугъл мапс от системата си и докара своето недоносче.

        Отделно - хайде да не почваме теми "как да добавя памет на айфон" примерно, че яд ме хваща. Сложих си Гармин и не остана място за нищо друго. Мерси но не мерси.

        Бая лоши черти ще да са, предвид колко продадени андроида има за всеки продаден ай-ай-ай OS.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Проблемите със сигурността при Android продължават

          А, премахването на Google Maps нека не го обсъждаме, че и мен ме е яд.
          По другия въпрос с продажбите - Андроид се използва от много производители, докато ай-ай-а само от един.
          Но всичко вече е толкова комерсиално, че е трудно обяснимо за нас-потребителите.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          08седем9010З60
          MAKE RALLY NOT WAR
          Confidence in Motion

          Коментар


          • #6
            От: Проблемите със сигурността при Android продължават

            Абе аз знам че "нас - потребителите" е брънката която ме интересува в цялата верига

            Но просто не ме подхващай на тема ай-ай-ай OS че няма да можеш да ме спреш.

            Мога да ти загатна че диалога с преки шефове по схемата по-долу систематично изпива всичките ми топли чувства към този ДАР Човечевствому наречен Ябълка и всиките му производни антихристчетa

            *** *** ***
            - Имам ай-устройство
            - Честито
            - Най-новото
            - Ре-честито
            - Искам да ми вържеш Х, Y и Z към него понеже без тях не мога.
            - Не може
            - Как така да не може ?!? Блакберито ми как може ??? А е толкова по-старо ?!?
            - Ми шефе, на блакберито ти пише "блакбери", на ай-устройството ти пише ай-ай-ай
            - Не ме интересува, направи го !
            - Не може.
            - Ама аз прочетох в Мугъл че може, ето тук пише в меню-то как !
            - Квото ще да пише, не може.
            - Ама аз се обадих на независим консултант, сто и пеесе долара на час, и той каза че може !
            - Ако искаш да го разсмееш кажи му колко ми плащаш на мен на час... Хайде кажи му да ми се обади да ми обясни как.
            ... ... ...
            - Обади ли ти се ?
            - Обади ми се
            - И кво каза ?
            - Каза ми "иди в Exchange Management Console" и направи еди кво си.
            - А ти ?
            - Ми аз му казах да търси ЕМС в новия Ексчейндж, ние сме със старата версия още. Също му казах преди да ти обещава неща - да пита все пак какво ни е оборудването и програмното обезпечение, пък после да ти обещава.
            - Я, тоя ми се обади и ми каза че не може, понеже ай-ай-ай устройствата работят само с най-най-най новия ексчейндж !
            - Да, когато работят...
            - И защо още не сме на новия Ексчейндж ?
            - Ми последно аз тебе те питах защо не сме...
            - И аз кво ти отговорих ?
            - Че нямаш излишни 35 бона.
            - Хммм...така си е... неоправдан разход, пари няма, криза, мамата, И все пак, знаеш ли кво ?
            - Да отгатна ли ? Искаш да...
            - ИСКАМ ДА МИ ВЪРЖЕШ Х, Y и Z КЪМ НЕГО, ПОНЕЖЕ БЕЗ ТЯХ НЕ МОГА !

            *** *** ***

            Имената и програмите разбира се са произволни. Ай-ай-ай устройствата работят с Ексчейндж (след като до половин година след пускането им на пазара и яките реклами как са се утепали в офиса НЕ работеха, въпреки гордата емблемка "Ексчейндж" в опциите за настройка на имейл).

            Накратко - да здраствует ай-ай-ай OS, ама ако може някой друг да го гласи, или телефона да ти е нужен само за огледало и гъзария а не за работа.
            Последно редактирано от Goblin; 06-11-12, 17:55.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Проблемите със сигурността при Android продължават

              Година и повече съм интензивен потребител на Андроид. Все се питам дали Събин & ще направят нещо за тази платформа и как да кача легално OFRM на телефона си (голям екран, висока резолюция), но явно няма да е скоро. Ще е много интересно, вероятно не само за мен, ако колегата peichev68 , пуснал новината за опасните приложения бъде малко по конкретен. За приложения от Google Play ли иде реч или за такива от външни източници? Очаквам продължението на темата с нетърпение.
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                Почти ме нави да не сменям платформата. Плюя Андроид, а го използвам. Бях се навил да пробвам Ябълката, ама ти ме омота.
                П.П нямам друга информация за въпросните приложения, ако изкочи нещо веднага ще го постна да го коментираме. Най-вероятно става въпрос за приложения от официалния онлайн Магазин на Google, щом самите те признават проблема и казват, че ще бъде отстранен при следващи ъпдейти.
                Последно редактирано от Preslav Peychev; 06-11-12, 18:10.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                08седем9010З60
                MAKE RALLY NOT WAR
                Confidence in Motion

                Коментар


                • #9
                  От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                  Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                  ...За приложения от Google Play ли иде реч или за такива от външни източници? Очаквам продължението на темата с нетърпение.
                  http://www.cs.ncsu.edu/faculty/jiang...WOODPECKER.pdf

                  http://www.csc.ncsu.edu/faculty/jiang/smishing.html

                  Относно отношението ми като цяло към марката Епъл - споделил съм го повече от ясно в ТАЗИ тема.

                  Конкретно за битката Андроид <> Ай Ай Ай OS - имам андроид таблет и ай-ай-ай-фон - впечатленията ми са:

                  - Епъла си е по-изчистен. Приложенията по принцип вървят по-плавно. При андроид приложенията вървят на различен хардуер, и е силно възможно при по-бавен хардуер дадено приложение да е по-бавно, и да е дразнещо. Но тези неща са в 80% от случаите хардуерен проблем.

                  При Епъл този проблем е решен много елегантно, а именно:

                  - Просто стария хардуер няма достъп до по-новите приложения

                  Ако си с по-старо Епъл устройство, и искаш да свалиш някакво по-ново и по "енергоемко" приложение, просто ще получиш съобщението "Това приложение работи само на Ай-ай-ай OS от версия "нещо си" нагоре". Когато се опиташ да ъпгрейднеш твоето застаряващо Епъл устройство до по-новата версия на ай-ай-ай OS, ще получиш любовна мисива "За тази версия на ай-ай-ай OS ти трябва по-нов ай-ай-ай фон"

                  - Съответно, ако ползваш съществуващо приложение на съществуващо ай-ай-ай устройство, ще си в следната схема:

                  - Всичко ще работи шест.
                  - В един момент ще спреш да получаваш ъпдейти по приложението, понеже всички нови ъпдейти ще изискват да имаш по-нов OS, който ще иска по-нов модел устройство.
                  - Няма проблем, приложението ще продължи да работи, просто без ъпдейти. Но в деня в който го изтриеш временно по една или друга причина (краш с пълен резет на устройството, временно освобождаване на място на вече ограниченото по вместимост устройство, или нещо подобно) - когато възстановиш телефона си до работещ статут - има сериозни изгледи просто да не можеш да свалиш версията на приложението която работи на твоя телефон. Системата ще те кара да свалиш последната версия, която ще те кара да си купиш последния модел устройство. Не при всички приложения, не винаги. Но - често.

                  Значи преди да ме апострофира някой че така е още от Уиндоус 3.1 насам - да, но на Уиндоус докато си имаш оригиналния инсталационен файл на диск - можеш да си го преинсталираш колкото си искаш. При ай-ай-ай устройствата оригиналния инсталационен файл е на сървърите на Епъл (нов), или на айтюнс-а на ТВОЯ компютър (ако работи въобще, не съм пробвал).

                  Отделно, Епъл може да се похвали че накара Човечеството да преглътне следните благини:

                  - Несменяема от потребителя батерия.
                  - Блокиран за потребителя достъп до файл системата.
                  - Сложен за потребителя обмен на файлове между устройството и компютър, изискващ многотонна инсталация на програмата ай-ай-ай тюнс, която пак не ти дава достъп до файл системата, а само ти позволява да качиш файлове на телефона. Успоредно следейки за всякакви видове лицензионни "нарушения", от рода на "лелеее, тоя смее да се опитва да си слуша лицензираната музика на повече от два компютъра".

                  - Липса на каквато и да било възможност за добавяне на външен памет носител. Това микро сд карта, usb слотове - забрави. Боц кабелчето, и през айтюнс. Като се напълни - сори пич, трий. Или знайш кво ? В магазина има 64гб версия вече ?

                  - Скопяване на нормалната версия на устройството. Устройството примерно се предлага в 8гб вариант и в 64гб вариант. Ако искаш - плати си 300$ отгоре за 64гб версия на телефона вместо 8гб, нищо че за Епъл разликата в производствената цена между 8гб и 64гб версиите е около долар и петдесет, предвид че хардуера е абсолютно еднакъв, единствената разлика бидейки памет-чипа.

                  Не крия че ай-ай-ай устройството беше божествено когато беше само на пазара. Но в момента като гледам прехваления екран на моя ай-ай-айфон и екрана на повечето Самсунги и прочее ХТЦ-та - очи ми се со сълзи пълнят

                  Та така. Много хора пищят по цял ден че всичко е конспирация, но най-голямата конспирация е пред очите на всички а никой не я забелязва: един мега социален експеримент, състоящ се в това хората да плащат повече за по-малко, и да благодарят за това че са платили повече за по-малко, трепетно чакащи следващата версия.
                  Последно редактирано от Goblin; 06-11-12, 18:29.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Проблемите със сигурността при Android продължават

                    Гоблин е казал всичко по темата, това е и мойто мнение за ай фона, а относно андроид, не знам какво значи някои приложения, потърсих в нета по въпроса, нищо не пише и не се конкретизира, наистина е възможно да има някакъв проблем, че то с какво ли няма проблем ай ай ай я го хакнаха за норматив след като излезе на пазара.

                    Интересното при андроид е че е отворена система, ако някой иска може да си свали сорса да си го оправи и да си го компилира както му харесва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение



                      Ако си с по-старо Епъл устройство, и искаш да свалиш някакво по-ново и по "енергоемко" приложение, просто ще получиш съобщението "Това приложение работи само на Ай-ай-ай OS от версия "нещо си" нагоре". Когато се опиташ да ъпгрейднеш твоето застаряващо Епъл устройство до по-новата версия на ай-ай-ай OS, ще получиш любовна мисива "За тази версия на ай-ай-ай OS ти трябва по-нов ай-ай-ай фон"
                      Относно моделите iPhone,3GS,4,4S и 5 поддържат iOS 6 и всички приложения ще тръгнат дори на 4 годишен модел,тоест 3GS.
                      За тези,които са с iPhone 2G,3G за тях се отнася това,че ще им изпише съобщение да си сменят iOS или телефона.
                      Kawasaki KX250F

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                        Първоначално публикуван от nvkolev Преглед на мнение
                        ...
                        За тези,които са с iPhone 2G,3G за тях се отнася това,че ще им изпише съобщение да си сменят iOS или телефона.
                        Кажи какви съобщение ще се изпише за тези които са с 2G, 3G, когато им се наложи да го преинсталират с изтриване на софтуера, и после се вържат към App Store за да си смъкнат програма за която са си платили на времето но която са изтрили. Ще им позволи ли да си смъкнат версията за техния OS, или ще кажат да си ъпдейтне софта ?
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Кажи какви съобщение ще се изпише за тези които са с 2G, 3G, когато им се наложи да го преинсталират с изтриване на софтуера, и после се вържат към App Store за да си смъкнат програма за която са си платили на времето но която са изтрили. Ще им позволи ли да си смъкнат версията за техния OS, или ще кажат да си ъпдейтне софта ?
                          Аз ще ти кажа. Влизаш в един сайт много добър, където един чичко също много добър пази всичи IOS-и от 1.3 нагоре, и си правиш обикновен рестор с обикновен ITunes, и си имаш фабрично възстановен IPhone, после си ресторваш твоя си бекъп ( друг е въпроса дали си правиш ) и хоп пак си имаш същия телефон на 6 години със същия работещ софтуер, и да не забравяме че все още използваш оригиналната батерия
                          Който иска да е хакер и иска достъп до ОС-а без да знае за какво му е има доста добра информация как се прави по нета, аз лично съм сменил 3 айфоня и 2 андроид телефона и съм пробвал всички възможни варианти на рутин джейлбрекинг и сякви сложни думи и все пак накрая си купих фабрично заключен телефон към оператор и си ползвам само заключените си му функциики.

                          p.s. пардон сега проверих ios 1.0.0 има на тоя сайт, който иска ще му го пратя.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Аз ще ти кажа. Влизаш в един сайт много добър, където един чичко също много добър пази всичи IOS-и от 1.3 нагоре, и си правиш обикновен рестор с обикновен ITunes, и си имаш фабрично възстановен IPhone, после си ресторваш твоя си бекъп ( друг е въпроса дали си правиш ) и хоп пак си имаш същия телефон на 6 години със същия работещ софтуер, и да не забравяме че все още използваш оригиналната батерия
                            Който иска да е хакер и иска достъп до ОС-а без да знае за какво му е има доста добра информация как се прави по нета, аз лично съм сменил 3 айфоня и 2 андроид телефона и съм пробвал всички възможни варианти на рутин джейлбрекинг и сякви сложни думи и все пак накрая си купих фабрично заключен телефон към оператор и си ползвам само заключените си му функциики.

                            p.s. пардон сега проверих ios 1.0.0 има на тоя сайт, който иска ще му го пратя.
                            Не бе, аз питам без чичковци - Епъл какво ще направи в такъв случай ? Понеже наистина не знам.

                            За останалото - може само да ме радва. Остава момента да менкам няколко микро sd карти с по няколко филма на всяка за да не се налага в колата да вадя лаптопа и да синхронизирам през айтюн за да постигна това което почти всеки андроид телефон може да направи за две секунди (смяна на картата), и си стискаме ръцете.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Не бе, аз питам без чичковци - Епъл какво ще направи в такъв случай ? Понеже наистина не знам.

                              За останалото - може само да ме радва. Остава момента да менкам няколко микро sd карти с по няколко филма на всяка за да не се налага в колата да вадя лаптопа и да синхронизирам през айтюн за да постигна това което почти всеки андроид телефон може да направи за две секунди (смяна на картата), и си стискаме ръцете.
                              Е ся, гроздето е кисело. Купуваш си Андроид и си в играта. Който иска да не му забиват приложения и всеки ден по 2 пъти да рестартираш телефона си купува Ай-ай-ай фон. По вкус и цвет тавариш нет биха казали братушките.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X