Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемите със сигурността при Android продължават

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблемите със сигурността при Android продължават

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Та ми мирише че ще стана един от малкото клиенти на Нокиа в САЩ (където Нокиа исторически винаги е имала много "тънко" присъствие).
    Само да не си последния. Не само в САЩ. Че като ги гледам току-виж хлопнали кепенците...
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #32
      От: Проблемите със сигурността при Android продължават

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      Само да не си последния. Не само в САЩ. Че като ги гледам току-виж хлопнали кепенците...
      Хм... Съмнява ме... N920 и N820 са доста интересни апаратурки...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #33
        От: Проблемите със сигурността при Android продължават

        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
        Само да не си последния. Не само в САЩ. Че като ги гледам току-виж хлопнали кепенците...
        Няма да е последния, повярвай!
        Използват предимно WP, а тази ОС се развива доста бързо. Броят на приложенията се увеличава постоянно.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        08седем9010З60
        MAKE RALLY NOT WAR
        Confidence in Motion

        Коментар


        • #34
          Ще видим, ще видим. Майкрософт няма да се дадат лесно, само не знам Нокия как ще се справят, щото и други фирми могат да правят телефони с ОС освен Андроид.
          Разбира се, че Андроид телефоните догониха и надминаха като някои функционалности Епъл. Но и ценови стоят така нещата за топ моделите с Андроид.

          Проблем с изпращането на SMS с добавена стойност е много гаден, страдахме от него. Смятам, че се инсталира като вирус, а не като отделна апликация, тъй като не съм успял да намеря апликацията на заразен телефон.
          Кофти е, че утре ще има същото с информация за кредитни карти и плащания.

          Изобщо да си чупиш направените защити в твоя полза...джейлване, рутване...не знам за какво го правят хората, честно.

          Коментар


          • #35
            От: Проблемите със сигурността при Android продължават

            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
            джейлване, рутване...не знам за какво го правят хората, честно.
            Ако ти и аз сме съгласни да си плащаме по левче за някое приолежие, други "съвестни" и "благодарни" хора не го желаят.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • #36
              От: Проблемите със сигурността при Android продължават

              Уффф, първият ми телефон беше нокия, втория, третия .... също. От 10 години не ползвам нокия и съм щастлив, няма симбиан, няма измислен джам 8.
              Благодаря им, че ме отказаха от себе си. Нокия никога вече. Може нещо старо , без ОС, чист телефон. Иначе не.
              За пробивите в андроидя , някой спомена забиване и рестарт, често при това. А бре аз що не съм си рестартирал тела от 11 месеца насам !?
              Явно съм сбъркан. Ей ся почвам да го ресетвам през два дни, белким стана селска пръчка.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #37
                От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                Някой по-горе спомена за джелване и рутване на телефона - дължа уточнение.
                Това няма нищо общо с вградените му защити.

                Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                Година и повече съм интензивен потребител на Андроид. Все се питам дали Събин & ще направят нещо за тази платформа и как да кача легално OFRM на телефона си
                То да не би да може нелегално?

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                *** *** ***
                - Имам ай-устройство
                - Честито
                - Най-новото
                - Ре-честито
                - Искам да ми вържеш Х, Y и Z към него понеже без тях не мога.
                - Не може
                ...
                А, ясно. И при тебе същото. Пък аз се надявах да ида в Америка и Край...

                Коментар


                • #38
                  ...
                  То да не би да може нелегално...
                  Кинекс беше показал това. По длъжностна характеристика трябваше да си го чел
                  LZ1AIV

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                    Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                    ...
                    То да не би да може нелегално...
                    Кинекс беше показал това. По длъжностна характеристика трябваше да си го чел
                    На андроид - тсъ!
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      ...А бре аз що не съм си рестартирал тела от 11 месеца насам !?...
                      Ми щот ни си фешън ва За съжаление Боша ми 909 вече не бачка
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        На андроид - тсъ!
                        E не е тсъ. Пробвал съм го, става. Просто картата беше ултра стара. Събин някъде беше писал че следващите версии на OFRM не могат да се компилират за Navitel.

                        За сигурноста на Андроид, аз за две години ръчкане, не съм попадал на програма която прави нещо на задан фон и това нещо остава незабелязано от операционата система.
                        Нека по знаещите да кажат, ама нали Андроид е скрипт. Програмите със зловреден код също са скрипт. Е как скрипт яде скрипт тогава???

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                          A, със стари карти става, ама смисъла е никакъв.

                          Със скриптовете няма никакъв проблем да хапват квото им дадеш, точно като с всяка друга програма.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            Добър вечер!

                            Използвам iPhone от 3 години. Първо си взех iPhone 3G, използвах го 2 години и го продадох, за да си взема iPhone 4.

                            Искам да подчертая специално за @Goblin, че въпросното 3G работи до ден днешен, без каквито и да е било дефекти, проблеми и прочие. Нормално е при толкова много произведени устройства, да има и дефектни такива(явно си доста голям късметлия, че все случваш на такива /шегувам се/). Най-много дефектни бройки имаше при първите партиди iPhone 4 (обхват, жълти петна, неработещи хоум бутони, сензори и др.)

                            Относно поддръжката:
                            На въпроса ти, може ли да се инсталира приложение, което си закупил и вече изисква по-нова версия, отговорът е - НЕ или поне не директно от App Store. На тази "ситуация", аз не мога да дам логично обяснение, наистина не е коректно спрямо потребителите. За това не само Apple имат вина, а и самите разработчици. Те самите не оптимизират приложенията си за по-старите версии на софтуера и по-старите генерации iPhone-и.

                            Относно софтуерните ъпдейти на ОС-ма, мога да кажа, че аз лично не се сещам за друга компания, която толкова дълго предлага софтуерна поддръжка. За това голяма роля играе самият хардуер и възможностите му. Няма как на 128 ram, 412 MHz процесор(2G/3G), да "набиеш" всичко неща, които са налични на по-бърз хардуер и да очакваш същата производителност. Идва един момент, в който трябва да кажеш край и да продължиш работата си към по-новите модели. Трябва да си доста наивен, за да очакваш от телефона си доживотна поддръжка.

                            Според мен, най-доброто изпълнение от серията iPhone е 3GS. Просто разликата хардуерно спрямо предните модели е доста впечатляваща (2x по-бърз). Година нямаше устройство, което да му се съпротиви. До ден днешен, той се поддържа софтуерно (iOS 3 - iOS 6; 2009-2012). Toва е доста впечатляващо. Смея да твърдя, че почти всички програми и игри все още се поддържат и вървят доста добре.

                            Adobe Flash Player:
                            Отсъствието на тази "добавка" към любимото ми iOS устройство не ме притеснява много. Не съм усетил голямо неудобство и до колкото знам, Флаш плеър-а с времето си отива. Поглеждайки към конкуренцията, можем да видим, че Flash-ът вече отсъства и в новите версии на Android.

                            iOS 6 и Apple Maps:
                            Новата версия на iOS 6 е леко безмислена. Не виждам нищо привлекателно в нея, за да ме накарат да я инсталирам( друг в въпросът, че вече я изпробвах), а точно обратното. Новите карти са на доста лошо ниво и са доста зад Google Maps, особено в страните, които са по-слабо развити и притежаването на Apple продукт е по-скоро лукс, отколкото нещо нормално. Жалко е, че ние попадаме в тази категория, но това е друг въпрос и не е за тази тема. Докато Google не пуснат собствено приложение, няма да кача до iOS 6. /Друг е въпросът, дали Apple ще го пусне в App Store/. Ако погледнем към другото приложение, което отсъства в новата система - YouTube и което по-късно беше налично в магазина, с поддръжка от Google, мога да кажа, че така е доста по-добре. Не е толкова ограничено, колкото оригиналното и допринася малко свежест на фона на непромененото от 4 години вградено такова. Силно се надявам и с Google Maps да така. Само времето ще покаже, нали така?

                            - Този коментар не е написан с цел заяждане.
                            - Аз използвам iPhone и съм доволен.
                            - Не одобрявам политиката на Apple.
                            - На 16 съм.
                            - Няма да навлизам в спорове. Нека всеки си използва това, което му харесва и което му върши работа. Всеки един човек си има свое собствено мнение/виждане.



                            Лека вечер!

                            Sent from my iPhone using Tapatalk.
                            Последно редактирано от Veselin Minchev; 11-11-12, 00:23. Причина: допълване
                            Мисля, значи съществувам!

                            Nissan Patrol 2.8

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                              Първоначално публикуван от Veselin Minchev Преглед на мнение
                              ...
                              На въпроса ти, може ли да се инсталира приложение, което си закупил и вече изисква по-нова версия, отговорът е - НЕ или поне не директно от App Store. На тази "ситуация", аз не мога да дам логично обяснение, наистина не е коректно спрямо потребителите. За това не само Apple имат вина, а и самите разработчици. Те самите не оптимизират приложенията си за по-старите версии на софтуера и по-старите генерации iPhone-и...
                              Е как да не са оптимизирали. Програмата им е съществувала във вариант "1", купил си я за айфон 3 във вариант "1". Никой не им иска НОВАТА версия на програмата оптимизирана за стар телефон, иска им СТАРАТА версия на програмата която работи на стария телефон.

                              В това отношение проблемът е единствено от Епъл, предвид че те държат контрола над апп-стора и те решават какви версии на програмата ще държат там. Не вярвам да им се стопят сървърите ако сложат на тях едновременно версия едно и две на програмата, и просто да разпределят автоматично - ако се свържеш с айфон 3 - пускат те да свалиш старата, ако си с по-ново устройство - сваляш новата.

                              Това ми е проблема - че плащам за приложение с чийто инсталационен файл не разполагам, понеже трябва да го сваля само от дадено място (апп-стора). Остава ми варианта да правя периодични бакъпи в айтюнс, но там пък Епъл го пари задника ако включа айфона в повече от един компютър понеже ги е страх да не им слушаш пикливите песни на повече от един компютър. Айде мерси.

                              Просто ме дразни тази система "това ти трябва, това - не, ние решаваме". За епъл мапс не ме подхващай че няма да можеш да ме спреш. Много хора купуваха едно време айфон само заради гугъл мапс. В България това го няма, но тук в г. мапс можеш да си направиш маршрут с градския транспорт, с всички връзки и прехвърляния, което е животоспасяващо. Епъл едностранно го смени с пикливото си приложение което е десет години назад и двайсет встрани, без градски транспорт, без нищо. Отделно че сбогом streetview, бай-бай читави карти. Гола вода.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #45
                                Напълно съм съгласен с теб, казах ти го и по-горе. А, за картите, какво да те подхващам, аз също съм доста против тях. И имайки предвид, че скоро ще има Street View в България... жалка работа.

                                Имам един въпрос:
                                А при Android как стоят нещата с приложенията? При тях също ли е така?
                                Мисля, значи съществувам!

                                Nissan Patrol 2.8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X