Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

    Здравейте.
    От известно време чета форума и събирам информация с цел покупката на автомобил за ежедневно ползване на всякакви терени от немската марка.
    Основно ще се ползва като бебевоз и за всекидневка .Смятам рядко да излизам от пътя,но в последващ етап всичко е възможно.
    Важно ми е когато ми се наложи да мога да разчитам на машината,а не да се чудя как и от къде да мина само,защото пътя е разбит или е навалял лек снежец и дупките са се покрили.
    Интересува ме към кои двигатели да се насоча като говорим в диапазона бензин,дизел до 3 литра.
    Тъй като ще се ползва основно за ежедневка разхода е важен,а вървежа е както дойде.
    Нямам проблеми дали ще бъде бензин с газова или дизел.
    Споделете моля какви разходи могат да се очакват при различните мотори.
    Благодаря предварително и се извинявам,ако въпросите ми са глупави или се повтарят за милионен път.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

    Цифра им дай да знаят до къде искаш да скачаш.

    3 литра М103 мотора харчи с 30% повече и вьрви с 30% по-малко от М104 който е 3.2 литра та и това е много относително.Отделно,че М104 се намира в С,Е,S и много по-лесно ще напипаш такъв втора ръка ако ти потрябва от стария му брат.


    Аз съм за дизел 3.0 или 3.2 бенз. автомат,харчат колко ги натискаш,около 15 спокойно.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

      Ами цифрата не е голяма и затова и изискванията не са големи.
      Като гледам дали ще бъде 3.0 дизел или 3.2 бенз е се тая тъй като разхода ще е горе долу еднакъв.Важното е да се намери по читавата машинка.
      Автомат като цяло не искам тъй като не съм им привърженик,но пак каквото дойде.
      Благодаря ти за информацията и дано и другите колеги се включат с полезни съвети.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
        Ами цифрата не е голяма и затова и изискванията не са големи.
        Благодаря ти за информацията и дано и другите колеги се включат с полезни съвети.
        Всеки мери с различен "аршин".
        Получи добър съвет, но не го прие. Защо ?
        Посочи цифра. Тук никой няма да се изненада. Спокойно!
        Добре дошъл !

        Коментар


        • #5
          От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

          Вярно е това за аршина наистина.Смятам да търся машина до около 5-7к лева стига да се намери такава читава разбира се.
          Знам,че бюджета не е голям и доста не достига за Г класа,но какво да се прави.
          Ако не се намери ще се събират още пари и така.За сега ежедневка си имам,но отдавна Гегата ми е на сърце и ми се иска да имам такава в двора си.
          Добре заварили!!!
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?Смятам да търся машина до около 5-7к лева стига да се намери такава читава разбира се.
            Краткият отговор е "мисията невъзможна". За толкова пари не само че няма да имаш избор за двигател, ами трябва да се радваш ако пали и има 4х4. За ежедневен автомобил пък ще е такава мъка, че ще проклинаш марката и модела до живот. Г-класа за тези пари става за офроуд, като това ще е само сумата за придобиване, отделно трябва да налееш още средства за стягане и тунинг. Двигатели - старите бензини 200, 230 и 280, или дизелите 240, 250, 300. Бензините са сравнително добре откъм динамика, но харчат. Дизелите са икономични но...бааавнии

            Коментар


            • #7
              От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
              Вярно е това за аршина наистина.Смятам да търся машина до около 5-7к лева стига да се намери такава читава разбира се.
              ..!!!
              Добре, че уточни цената, че мислех да ти препоръчам Bravus - днес видях един и много ми хареса.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                Вярно е това за аршина наистина.Смятам да търся машина до около 5-7к лева стига да се намери такава читава разбира се.
                Знам,че бюджета не е голям и доста не достига за Г класа,но какво да се прави.
                Ако не се намери ще се събират още пари и така.За сега ежедневка си имам,но отдавна Гегата ми е на сърце и ми се иска да имам такава в двора си.
                Добре заварили!!!
                10г живях в немско – търсих Г като за твоита цел- ежедневно ползване, за жена ,автоматик и бюджета ми беше не 5-7к в лева а 10к Евро..... търсих поне 1 г и нищо свясно което да е с 6 цилиндров мотор..... от тук нататък изводите са за тебе....

                Коментар


                • #9
                  От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

                  Привет отново.
                  Лошото е че колкото повече търся,толкова повече не намирам.
                  Наистина бюджета се оказва крайно не достатъчен.
                  Явно още не съм дорасъл за Г класа.Ще трябва да се търси всъдеход от друга марка.
                  Но какво да се прави.Всяко зло за добро.
                  Ако можете и бихте ми препоръчали друго возило покриващо критериите ми какво би било то.
                  Не съм имал джип до сега и не мога да преценя какво ще е добре да взема.
                  Четох доста мнения във форума и основно това което разбирам е че всеки хвали своето.
                  Tова което търся е кола за всеки ден която ще се кара на асфалт и по рядко на оффроуд и на която да може да се разчита при зимни условия.
                  Последно редактирано от slatanic; 08-11-12, 18:30.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

                    Ето с какво започнах аз, преди Г-то. Поздрави!
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

                      Добре си започнал колега,но както и сам си отбелязал нейде из темата джипа е малък за семеен бебевоз.
                      А на мен именно това ми е нужно.Че сега с това пунто дето возя жената и детето съм като Карсон в хладилник само дето перката не ми е в Г...за,а пред вратата на хладилника.Другият автомобил и той не става,че там пък спортни окачвания,полиуретан,ниски гуми и на детето ще му изпаднат зъбите преди да са му изникнали.
                      Та затова и се насочих към по-големите събратя със 4х4 задвижване,сравнително мека возия(спрямо сегашните ми автомобили) и по-голям обем за пътниците и багажа.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

                        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                        Добре си започнал колега,но както и сам си отбелязал нейде из темата джипа е малък за семеен бебевоз.
                        А на мен именно това ми е нужно.Че сега с това пунто дето возя жената и детето съм като Карсон в хладилник само дето перката не ми е в Г...за,а пред вратата на хладилника.Другият автомобил и той не става,че там пък спортни окачвания,полиуретан,ниски гуми и на детето ще му изпаднат зъбите преди да са му изникнали.
                        Та затова и се насочих към по-големите събратя със 4х4 задвижване,сравнително мека возия(спрямо сегашните ми автомобили) и по-голям обем за пътниците и багажа.
                        Jeep Cherokee бензин или Land Rover Discovery

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

                          Аз си мисля и за някоя тойота евентуално,но не знам до къде ще ми стигнат възможностите.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каква Г класа да си взема за ежедневен автомобил?

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            Вярно е това за аршина наистина.Смятам да търся машина до около 5-7к лева стига да се намери такава читава разбира се.
                            Знам,че бюджета не е голям и доста не достига за Г класа,но какво да се прави.
                            Ако не се намери ще се събират още пари и така.За сега ежедневка си имам,но отдавна Гегата ми е на сърце и ми се иска да имам такава в двора си.
                            Добре заварили!!!
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=152110

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X