Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Гуми за Теракан

    Колега, XL значи extra load.
    На китайците които си дал за пример изрично най-долу пише DOT: Не, та не виждам причина да им обръщаш внимание.
    За МТ гума китайци може, за друго - не !

    P.S. Никога не съм разбирал защо трябва да се циганее за еднократни 100 или 200лв разлика за нормални и читави гуми които ще се ползват поне 4-5г., и от които ти зависи живота на пътя, особено ако е мокър и/или хлъзгав.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Гуми за Теракан

      Имат си ДОТ китайките, даже и монтажни означения и тн. Проверено "стават" просто ми е ясно, че за зимни условия не стават. Иначе Теракана е първата ми машина парт тайм и не знам филма със АТ гуми дали да го играя? На Гранда WJ го играх и не беше проблемен, но там с Грипмакс и фултайм сериозен минус беше виене между 40-80км/ч. Сега обмислям да изчакам някак следващата зима(ама са ми зле гумите) и да метна едни среден клас зимни гуми дето да си ползвам целогодишно. Някак през мойте очи с тия километри на асвалт дето минавам ми изглежда най-приемливо.

      Най-вероятно ще взема и втора ръка да видя как се държи с новия размер, преди да изкоча с пари за нови.

      Коментар


      • #33
        От: Гуми за Теракан

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        Имат си ДОТ китайките, даже и монтажни означения и тн. Проверено "стават" просто ми е ясно, че за зимни условия не стават. Иначе Теракана е първата ми машина парт тайм и не знам филма със АТ гуми дали да го играя? На Гранда WJ го играх и не беше проблемен, но там с Грипмакс и фултайм сериозен минус беше виене между 40-80км/ч. Сега обмислям да изчакам някак следващата зима(ама са ми зле гумите) и да метна едни среден клас зимни гуми дето да си ползвам целогодишно. Някак през мойте очи с тия километри на асвалт дето минавам ми изглежда най-приемливо.

        Най-вероятно ще взема и втора ръка да видя как се държи с новия размер, преди да изкоча с пари за нови.
        Имаше колега, който продаваше 5 броя гуми с размер 265/70/16 на приемлива цена.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #34
          От: Гуми за Теракан

          Поръчах 265/70/16 Грипмакс АТ. Карах ги и още ги карат на бифшия ми Гранд. Единствено оплакването ми беше, че вият ама това го преживях тогава сега надявам се пак да го направя. Не ми се инвестира в по-скъпа гума защото БГ пътищата са пълни с изненади. Ще видим и зимата ще узимя ли с тях или ще взема и зимни

          Видях обявата на колегата, но в мойте разбирания една гума има живот 5 години от дот-а си. След това тя само се търкаля и вече "не работи" като гума според мен! Пък и цените на втора употреба са куриозни.

          Не мисля, че е необходимо ама фланци слагате ли на Тераканите? Има ли някакви плюсове?

          Коментар


          • #35
            От: Гуми за Теракан

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            Поръчах 265/70/16 Грипмакс АТ. Карах ги и още ги карат на бифшия ми Гранд. Единствено оплакването ми беше, че вият ама това го преживях тогава сега надявам се пак да го направя. Не ми се инвестира в по-скъпа гума защото БГ пътищата са пълни с изненади. Ще видим и зимата ще узимя ли с тях или ще взема и зимни

            Видях обявата на колегата, но в мойте разбирания една гума има живот 5 години от дот-а си. След това тя само се търкаля и вече "не работи" като гума според мен! Пък и цените на втора употреба са куриозни.

            Не мисля, че е необходимо ама фланци слагате ли на Тераканите? Има ли някакви плюсове?
            Аз съм с фланци 38 мм, но съм със щатният размер гуми и заводските джанти. Стои доста по-добре така, мен много ме дразни, когато гумите са вътре в калниците. А тези 265/70/16 на каква джанта ги сложи 7-ца ли?
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #36
              От: Гуми за Теракан

              Може ли снимка да видя какво се получава?

              Да мисля да монтирам да оригиналната джанта. Все пак само 10мм е разликата. Бих купил други джанти, дори нови, но вече съм го ял с китайските боклуци и буквално не знам какво да правя? Ще ги сложа на тия пък да видим, ако драми ще взема други...
              Някакви предложения за здрави джанти може и минусови ламаринки?

              Коментар


              • #37
                От: Гуми за Теракан

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                Може ли снимка да видя какво се получава?

                Да мисля да монтирам да оригиналната джанта. Все пак само 10мм е разликата. Бих купил други джанти, дори нови, но вече съм го ял с китайските боклуци и буквално не знам какво да правя? Ще ги сложа на тия пък да видим, ако драми ще взема други...
                Някакви предложения за здрави джанти може и минусови ламаринки?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-7bd4722bafd2109e0a421e8751158742ab6baff23f8218009e90fbf65df834e0_8729c09e.jpg
Прегледи:1
Размер:196.8 КБ
ID:5811092
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-b8e16a786e83169e4a3898e02524ab40de0fe6b1795abfec0232f17846f98b85_aa8141d.jpg
Прегледи:1
Размер:210.8 КБ
ID:5811093
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #38
                  От: Гуми за Теракан

                  Аз и в другата тема пуснах снимка, но тук просто искам да благодаря за съветите! Прави се за всичко! Реално 265/70/16 се разпънаха идеално на 7J оригиналната джанта. Теглото на гумите е почти като на оригиналния размер. Никакви намерения нямам да сменям джанти защото не виждам причина освен визия.

                  И тук една снимка как седи на 265/70/16

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:гуми2.jpg
Прегледи:2
Размер:311.6 КБ
ID:5812721

                  Ако се слажат 31"-ци ще опира в поне в предните калобрани по наблюдения сега с 30,6" според калкулатора.

                  Пак мерси за съветите, 245 ще са куриозно тънки на тоя голям джип. Да не кажа, че и тези сега ми малеят, но нямам време и средства сега да го кача на 33"

                  Иначе в оригинален вариант на гуми при мен по GPS километража отчиташе -8км/ч на 100км/ч. Сега с по-големите гуми -1 или 2км/ч. Обаче в оригинален вариант пробега изоставаше с 2км сега ще е с повече....

                  Коментар


                  • #39
                    От: Гуми за Теракан

                    Честито колега, много безаварийно километри да им навъртиш, поздравления и за лифта, като такъв ни предстои и на нас с колегата Калоян! Вече купих същите пружини Моите гуми и зимните и летните са дот 2012, което е много, макар и с грайфер са много втвърдени и са кофти. Ще следя за отзиви зимата, защото и аз съм се насочил към едни гуми за през цялата година.
                    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                    Ямаха ХТ 600Е 95г.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Гуми за Теракан

                      Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
                      Честито колега, много безаварийно километри да им навъртиш, поздравления и за лифта, като такъв ни предстои и на нас с колегата Калоян! Вече купих същите пружини Моите гуми и зимните и летните са дот 2012, което е много, макар и с грайфер са много втвърдени и са кофти. Ще следя за отзиви зимата, защото и аз съм се насочил към едни гуми за през цялата година.
                      Аз съм се насочил към http://us.coopertire.com/tires/discoverer-at3-4s.aspx
                      Реално е със снежинка и може спокойно да се кара зимата, аз във Варна след тази година съм решил да приключа с въртенето на гуми.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #41
                        От: Гуми за Теракан

                        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                        Аз и в другата тема пуснах снимка, но тук просто искам да благодаря за съветите! Прави се за всичко! Реално 265/70/16 се разпънаха идеално на 7J оригиналната джанта. Теглото на гумите е почти като на оригиналния размер. Никакви намерения нямам да сменям джанти защото не виждам причина освен визия.

                        И тук една снимка как седи на 265/70/16

                        [ATTACH=CONFIG]986158[/ATTACH]

                        Ако се слажат 31"-ци ще опира в поне в предните калобрани по наблюдения сега с 30,6" според калкулатора.

                        Пак мерси за съветите, 245 ще са куриозно тънки на тоя голям джип. Да не кажа, че и тези сега ми малеят, но нямам време и средства сега да го кача на 33"

                        Иначе в оригинален вариант на гуми при мен по GPS километража отчиташе -8км/ч на 100км/ч. Сега с по-големите гуми -1 или 2км/ч. Обаче в оригинален вариант пробега изоставаше с 2км сега ще е с повече....
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56563247_10218981307303100_745025179150712832_o.jpg
Прегледи:1
Размер:507.9 КБ
ID:5812841
                        Така изглеждат гуми 265/75/16 на теракана. Според мен изглежда много добре, но мисля че ще опира здраво отпред.
                        Снимката е от нета.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #42
                          От: Гуми за Теракан

                          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                          Аз съм се насочил към http://us.coopertire.com/tires/discoverer-at3-4s.aspx
                          Реално е със снежинка и може спокойно да се кара зимата, аз във Варна след тази година съм решил да приключа с въртенето на гуми.
                          При реални измервания Купъра е тежка гума, имай предвид. Ако ще се дават пари според мен Ханкуук Динапро АТ е гумата. Само заради едно мое проклятие да си сменям колите през 15 000км или 3 до 6 месеца не взех такива. Теракана ме кефи много и надявам се да го задържа.

                          Кой ще пусне тема за модове на Теракан? Имам много прилична оферта и вече съм пуснал за изработка 2бр подложки за носачите. Имам кой да направи планките и тн. Има ли интерес към тях?

                          Колега същите пружини като мен ли взе?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Гуми за Теракан

                            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                            При реални измервания Купъра е тежка гума, имай предвид. Ако ще се дават пари според мен Ханкуук Динапро АТ е гумата. Само заради едно мое проклятие да си сменям колите през 15 000км или 3 до 6 месеца не взех такива. Теракана ме кефи много и надявам се да го задържа.

                            Кой ще пусне тема за модове на Теракан? Имам много прилична оферта и вече съм пуснал за изработка 2бр подложки за носачите. Имам кой да направи планките и тн. Има ли интерес към тях?

                            Колега същите пружини като мен ли взе?
                            Купъра тежи 19 кила на гума, за размер 265/70/16. Мисля че е добре, четох ревю-та и доста ги хвалеха, главно зад океана.
                            Ние с колегата Цветан чакаме подложките ,вече са в митницата. Като излязат от там ще кажем колко точно излизат и струва ли си хамалогията. Факт е ,че тогава нямаше по-изгодна оферта. А той взе същите пружини като теб, по твоя номер. Мисля че като стане време да повдигам джипа ще взема същите, просто ми се струват най-близки като характеристики до тераканските, патрулските ми се струват с прекалено дебела тел, а и на гега-та изглежда да са прогресивни.
                            Темата, да я пусне който направи пръв целия лифт викам аз, ще се опитаме да съберем повечето материал по темата и така.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #44
                              От: Гуми за Теракан

                              Точно същите пружини взех Все пак са за Мерцедес, така че няма как да не сме доволни Задните амортисьори също са налични вече и сега на ред са подложките. В митницата днес ми скъсаха нервите, но в крайна сметка до десетина дни трябва да ги взема и да пратя единия комплект на Калоян
                              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                              Ямаха ХТ 600Е 95г.

                              Коментар


                              • #45
                                Колеги,има ли някой с 245 75 16 на Теракан ?Харесаха ми едни а/т-та Laufenn,но се притеснявам да не опира без повдидане и фланци.LC01 X FIT A/T е гумата,някой ако има впечатления как се държи на сняг о лека кал,може да сподели

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X