Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Гледам една кола регистрирана като товарна 4+1. Ако я взема, в КАТ ще ми сменят ли в талона да пише лек автомобил. Мощността и е 82к.с и от данък няма да спестя. Отделно че се минават 2 пъти на преглед в годината и застраховката е по-голяма. По колата не са правени никакви интервенции и прегради за да е товарна.
    Минаваш Технотест,няма друг вариант.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #17
      От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Отделно че се минават 2 пъти на преглед в годината и застраховката е по-голяма.
      Застраховката не е по-скъпа,да кажем-приблизително-177лв/за товароносимост до 800 кг/,и не зависи от конските сили.Един преглед повече годишно-40лв+30-40 минути.Но аз бих търсил доста по-мощна от 100 коня...

      Коментар


      • #18
        От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

        Двуразовите годишни прегледи са за автомобили над 10 години. До тогава - еднократни.
        Последно редактирано от kartechar; 07-02-17, 09:57. Причина: Правопис

        Коментар


        • #19
          От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Минаваш Технотест,няма друг вариант.
          А пари дали ще искат някакви? Има ли някой представа дали и колко... че си купих едма корса на 20 години... 2 пъти в годината преглед и 240 лв застраховка за 1.2 двигател... премаля ми да се е.а в слепеца...
          Някой ме засили че освен технотест и 300лв за комисията...

          Коментар


          • #20
            От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

            Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
            А пари дали ще искат някакви? Има ли някой представа дали и колко... че си купих едма корса на 20 години... 2 пъти в годината преглед и 240 лв застраховка за 1.2 двигател... премаля ми да се е.а в слепеца...
            Някой ме засили че освен технотест и 300лв за комисията...
            Не е ясно-Корсата е товарна и искаш да е пътническа,или обратното?Застраховка ГО имат всички коли,за най изгодно-провери при застрахователните брокери.На Технотест ще ти искат доста пари,а загубата на време и нерви няма кой да ти плати.Не си струва занимавката за 30-40 лв годишно...

            Коментар


            • #21
              От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

              ТЕХНОТЕСТ, ДЕКРА и ТИАТ си имат сайтове и телефони. Около 250/300 лв. е протокол за преустройство. ИААА е 105лв.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #22
                От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

                Koрсата е товарна искам да я направя пътническа... какво е нужно да стане това ,и поради тази причина и гражданската е 240лв.

                Коментар


                • #23
                  От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

                  Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                  Koрсата е товарна искам да я направя пътническа... какво е нужно да стане това ,и поради тази причина и гражданската е 240лв.
                  Предния пост.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

                    Понеже не ме мързи проверих (даже през телефона). Преустройство от N1 в М1 - 225 лв.

                    п.п. Това в ТЕХНОТЕСТ де. За другите не ми се гледа.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

                      Супер ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

                        Ако няма задни странични стъкла. оригинални захвати за седалка. облегалка и колани забрави.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

                          Има си ги бе всичко си има някой някъде през 20-те години я е ползвал за служебна и да може да изписват фактури за горивото.... най вероятно незнам колата си е 4+1 оригинално направена е по талони само товарна.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

                            Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                            Двуразовите годишни прегледи са за автомобили над 10 години. До тогава - еднократни.
                            Къде го пише това,питам защото от две хилядната година съм сменил над десет товарни N1 автомобили под 3500 кг.и нито една от тях не е ходила на преглед за по кратък период от 1 година.
                            Вярно че почти всички са били нови и три години въобще са освободени,но от 2003 до 2016 г.постоянно карах транзит който до последно си ходеше на 12 месеца.

                            п.п Галопера по талон от Кюстендил се водеше н1 ван.

                            При смяна на талона в КАТ Пловдив вече не пише н1 и вместо ван пише лек автомобил.Никой нищо не ме е питал не съм спорил и не съм искал нищо от никой ,просто отчитам фактите.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Каква е процедурата да се направи една кола товарна?

                              Чл.147 ал.(3) т.4 ЗДвП.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X