Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

    Като собственик на 80-ка реших да пусна тази тема, за да можем да обменяме опит за експлоатацията и евентуалните ремонти на този модел.

    Аз от скоро имам такава - 4.5 бензин, автомат - 1FZ-FE. Вече съм на финала с доработките, които планирах да направя след покупката и вече нямам търпение да я вкарам в гората, което ще се случи съвсем скоро.

    Ето и първия въпрос:

    При спиране или по-точно при намаляване при ниска скорост /10-20км/ч/ се включва АБС-а и тегли леко надясно. Също така лампата на таблото за АБС светва от време на време. Проблема обаче се наблюдава независимо дали лампата свети или не. Направих тест и показва грешка "32", която според ръководството което ползвам е "Дадчик за скоростта на предло ляво колело".

    Ако някой е имал подобен проблем, моля да сподели как го е решил.

    И може ли да се направи копче, с което да мога да включвам и изключвам АБС-а. Къде трябва да се прекъсне веригата?
    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
    BMW F650CS
    Радо о885 5о 59 5о

  • #2
    От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

    Не съм гледал схемата но мисля ,че някои модели деактивират АБС-а при бавни или при включен блокаж ама трябва да проверя ,че не съм сигурен!
    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

    Коментар


    • #3
      От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

      Провери дали не задържа спирачния апарат. В гората внимавай с предния блокаж. Само с изправен волан, че истинските карета са цифра.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

        На бавни се изключва АБС -са и заключва раздатката.

        Коментар


        • #5
          От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

          Щом се включва АБС-са, значи някое колело се мъчи да блокира, и това най-вероятно е предно дясно (щом дърпа на татък), а лампата светва защото от време на време се губи връзката с датчика, а това най-вероятно е от щепсалното съединение на датчика (трябва да се почисти и напръска с контакт спрей).
          TLC 73 4.2-TD
          Автоматик
          Тел.0887859269

          Коментар


          • #6
            От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

            Ako изключиш АБСа скоростите остават на втора скорост. Но пък спирачките стават перфектни. Явно трябва да избереш кое ти е по-важно или да смениш датчика.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Ako изключиш АБСа скоростите остават на втора скорост. Но пък спирачките стават перфектни. Явно трябва да избереш кое ти е по-важно или да смениш датчика.
              Пробвах и махнах предпазителя на АБС-а и автомата работи нормално. Със сигурност искам да го оправя, но не сме сигурни че е от датчика. Вчера Борко ги е мерил и четирите и са си ок. След това не даваше никаква грешка, но помпата реагира по същия начин.

              Ако някой има идеи какво още трябва да се прегледа да каже.

              Днес ново 20. Таблото ми светна като коледна елха.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20121102_190520.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5420996

              Температура на маслото на скоростите, ниво на маслото, "внимание" и че не зарежда. Малко след това загасна, но след 5 мин. светна пак. От какво може да е?
              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
              BMW F650CS
              Радо о885 5о 59 5о

              Коментар


              • #8
                От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                Това с цветомузиката е нещо ново. Ако беше станало в Южна Америка при мен може би щях да получа разрив на сърцето.
                АВСа един път съм го изклчвал и кутията мина в авариен режим-имаше една скорост напред и една назад. С включването на АВСа си заработи нормално. А този проблем който прави ,го има откакто съм я купил. Мисля, че само Траян може да ти помогне.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #9
                  От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                  Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                  Пробвах и махнах предпазителя на АБС-а и автомата работи нормално. Със сигурност искам да го оправя, но не сме сигурни че е от датчика. Вчера Борко ги е мерил и четирите и са си ок. След това не даваше никаква грешка, но помпата реагира по същия начин.

                  Ако някой има идеи какво още трябва да се прегледа да каже.

                  Днес ново 20. Таблото ми светна като коледна елха.
                  [ATTACH=CONFIG]508752[/ATTACH]

                  Температура на маслото на скоростите, ниво на маслото, "внимание" и че не зарежда. Малко след това загасна, но след 5 мин. светна пак. От какво може да е?
                  Провери веригите където е маркирано в схемите с червено, Генератора зарежда но свети ,че не зарежда понеже може да му се губи възбудутелното напрежение. Ако изключиш контактния ключ но подадеш (запазиш) захранването към ГНП-то ще имаш същите симптоми както си показал на снимката.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1FZ-FE.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5421192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1FZ-FE.1.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5421193
                  BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                    на едната забравих да маркирам, трябва да провериш веригата от контактия изход 2 ключ напред към таблото.
                    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                      За съжаление алтернатора не работи, пробила е статорната намотка. Днес го свалихме и го дадох на Густав да го пренавие. Дано като го оправим да угаснат и лампите.
                      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                      BMW F650CS
                      Радо о885 5о 59 5о

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                        При мен автомата работи нормално без бушон на абс-а.
                        1994 HDJ80 HD-T
                        1998 HDJ80 HD-FT

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                          Работи докато не откачиш акумулатора по някаква причина. После губи някаква настройка и автомата почва номерата. С закачването на АБСа се оправя сам.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                            Проблема с дискотеката е решен. След като оправих алтернатора всичко угасна.
                            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                            BMW F650CS
                            Радо о885 5о 59 5о

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Работи докато не откачиш акумулатора по някаква причина. После губи някаква настройка и автомата почва номерата. С закачването на АБСа се оправя сам.
                              Откачвал съм го поне 3-4 пъти, няма проблем, а бушонът съм го махнал преди 4 години. Явно на моята нещо е различно. Но е хубава информация и ще спести на някой ходене по сервизи за автоматици.
                              1994 HDJ80 HD-T
                              1998 HDJ80 HD-FT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X