Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

    Върти ми се една муха за предна броня, та да питам, някой има ли и може ли да ми даде чертеж на ARB за 80-тка?
    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
    BMW F650CS
    Радо о885 5о 59 5о

    Коментар


    • #17
      От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

      Искам да сменя маслото в двигателя, моля за съвет какво е "правилното" масло за моя двигател - 4.5 бензин, 1FZ-FE.
      Благодаря.
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • #18
        От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

        Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
        Върти ми се една муха за предна броня, та да питам, някой има ли и може ли да ми даде чертеж на ARB за 80-тка?
        Мухата ако я оставиш на мира и идеш при Боби(до ИКЕА)Може и да те огрее чертежа. Ама нали знаеш, че предното окачване пак ще иска промяна

        Коментар


        • #19
          От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

          Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
          Искам да сменя маслото в двигателя, моля за съвет какво е "правилното" масло за моя двигател - 4.5 бензин, 1FZ-FE.
          Благодаря.
          Обади се на Ники. Между другото той е човека и за филтри, накладки.... http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=155253

          Коментар


          • #20
            От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
            Обади се на Ники. Между другото той е човека и за филтри, накладки.... http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=155253
            Филтри и накладки добре, ама вискозитета на маслото ми е питанката. А иначе Ники го знам. Ти с какво масло караш?
            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
            BMW F650CS
            Радо о885 5о 59 5о

            Коментар


            • #21
              От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

              Е нали за това ти казах да му се обадиш.Той ще ти поръча масло. Аз съм друга бира. В момента съм с Мотул 4100 Мулти Дизел 10/40.С по-чести смени. На 5000км. Нямам наблюдения бензинките с какво ги карат.

              Коментар


              • #22
                От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                Е нали за това ти казах да му се обадиш.Той ще ти поръча масло. Аз съм друга бира. В момента съм с Мотул 4100 Мулти Дизел 10/40.С по-чести смени. На 5000км. Нямам наблюдения бензинките с какво ги карат.
                Ей това с честите смени тъкмо го прочетох в едно ръководство, което намерих в нет-а. Препоръчва се 5W30 и смяна на 4800км. Ааа дали е така, кой ще ми каже... /както се пееше в една песен на Васил Найденов/
                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                BMW F650CS
                Радо о885 5о 59 5о

                Коментар


                • #23
                  От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                  Аз карам с Elf 5W40 синтетика, на всички коли, и на Тойотата сипах от същото.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                    Моята(тази от подписа) я карам с 10W40. При бензиновите няма такива драми, както при дизелите, да се сменя маслото на 1000, 5000 и тнт. километри. Аз го сменям на 10к. км.
                    M57D30T1
                    W450

                    Коментар


                    • #25
                      От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                      Знае ли някой размера на семеринга на задната полуоска на 80-ката. При мен тече от едниния и омаслява едната задна спирачна, което не е много приятно. Не съм го разглобявал още, но ми се иска ако имам размера, направо да го взема и да го направя наведъж.
                      Последно редактирано от Стоян Францов; 01-12-12, 23:00.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                        Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение
                        Знае ли някой размера на семеринга на задната полуоска на 80-ката. При мен тече от едниния и омаслява едната задна спирачна, което не е много приятно. Не съм го разглобявал още, но ми се иска ако имам размера, направо да го взема и да го направя наведъж.
                        Ето тук по vin ще си извадиш точно каквото ти трябва:
                        http://www.toyodiy.com/
                        Тука качих преди време малко за четене:
                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/Y...andCruiser/80/
                        За двигателя:
                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/Yaro/Toyota/Engines/

                        Коментар


                        • #27
                          От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                          Радо проблема с лекото преритване на педала от АБС при скорост под 10 км/ч се дължи на слаб сигнал от датчика обикновено е замърсена гривната със стара опечена грес или кал . Само за протокола и при мен го има , но след консултация с колега и малко четене в задокеанския форум стигнахме до решението
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #28
                            От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                            Радо проблема с лекото преритване на педала от АБС при скорост под 10 км/ч се дължи на слаб сигнал от датчика обикновено е замърсена гривната със стара опечена грес или кал . Само за протокола и при мен го има , но след консултация с колега и малко четене в задокеанския форум стигнахме до решението
                            Благодаря за съвета. След празниците ще ревизирам предния диф и ще погледнем и гривните. Вече се убедихме, че датчиците са ок, така че не е от тях.
                            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                            BMW F650CS
                            Радо о885 5о 59 5о

                            Коментар


                            • #29
                              От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                              Е така де , казвам ти че те не са ти проблем те , слаб сигнал се дължи на замърсена гривна или голямо разстояние от датчика до гривната . Там проблема е възможно да се дължи на разбита бронзова втулка водеща карето в шенкелната ос . При всички положения при разглобяване трябва да лъсне проблема . И да не забравиш да снимаш и споделиш какво си открил , че да не е само суха теория темата Знаеш , че обичам да има доказателства
                              п.с. а после ще ти кажа какво пия
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар


                              • #30
                                От: ТЛК 80 мнения и съвети за експлоатация и ремонт

                                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                                п.с. а после ще ти кажа какво пия
                                Ако е Японско саке, казвай от сега да го включа в поръчката с резервни части
                                Няма грижи, с удоволствие
                                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                                BMW F650CS
                                Радо о885 5о 59 5о

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X