Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане в гумите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Налягане в гумите?

    Ми май е различно за всеки, Аз примерно си карам предните на 0,4-0,5 а на задните развивам иглата да излезе въздуха и я завивам обратно да нема налегане, но все пак съм със бедлоци и позволява такива неща, ма това на неколко излизания иначе не ги гледам изобщо през другото време, важното е у предните да има малко въздух, а задните требва да се гърчът и да има тракшън, ама ако ще се пести от гуми не е мноо удачно тоя ми ти вариант.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #17
      От: Налягане в гумите?

      Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
      Има само един начин,да се съхрянят гумите,на сухо МХ-трасе.
      Трябва,на 90% от манша,да си във въздуха!
      Поздрави!!!
      ТюркеДжиев старши

      Абе един въпрос: ако се развали времето докато си във въздуха, терена се разкаля и задуха силен ветър а резервоара ти е на привършване, какво налягане препоръчваш за кацането ?

      Поздрави Тюркеджиевите младши/старши

      Коментар


      • #18
        От: Налягане в гумите?

        Ванка, пак не си разбрал - ще се рееш над облаците и ще използваш възходящите термични течения. Трябва да изчакаш докато изсъхне пистата или да се придвижиш до най близката суха такава. Иначе казано, за да нямате проблеми с износването на гумите, занимавайте се с водни или въздушни спортове.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #19
          От: Налягане в гумите?

          Ех, Вие и тази тема я о*рахте, т.е. разкаляхте, няма ли някой да се хване да позабърше?!?

          Аз с такова удоволствие си я чета, а пък вие така да я окъкате/наторите...

          А от къде да си купя верен манометър за ниски налягания, че цифровите на които съм попадал не стават за нищо, а тези със изскачащата пръчица показват различни стойности и трябва да направиш няколко измервания, за да приемеш нещо усреднено.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Налягане в гумите?

            Първо се извинявам на Генчев,че спамя обаче,имам зададен въпрос!
            Ванка,пълната газ,за да можем да излетим,пък къде и кога ще паднем,не е толкова важно!
            А за налягането,препоръчително е,да е обратно пропорционално на падането!
            Хайде...София,няма нови и хубави клипчета,да не се свършиха отвесите!
            Поздрави,на Пацо!
            ТюркеДжиев старши
            Последно редактирано от brake; 13-11-12, 20:54.
            sigpic

            Коментар


            • #21
              От: Налягане в гумите?

              Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
              Първо се извинявам на Генчев,че спамя обаче,имам зададен въпрос!
              Ванка,пълната газ,за да можем да излетим,пък къде и кога ще паднем,не е толкова важно!
              А за налягането,препоръчително е,да е обратно пропорционално на падането!
              Хайде...София,няма нови и хубави клипчета,да не се свършиха отвесите!
              Поздрави,на Пацо!
              ТюркеДжиев старши

              Охооо Тюркеджиев ти жив ли си бре, караме Баце ама сменихме тракторчетата и клипчета има доволно и баирчета тоже, само азе липсвам у клипчетата че съм голем Абич все още и само ще се орезилвам.

              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #22
                От: Налягане в гумите?

                Ето и моето мнение за налягането на гумите.
                Мотокрос и осмици: 3.2 до максимум 3.5 PSI.С такова налягане съм карал,такова е и препоръчаното оптимално от производителя.След една тренировка или манш налягането в гумите се покачва до около 4.5 psi в зависимост от условията топло,студено и т.н.С по голямо от това налягане мотора губи тракция и има сконност да прави "жабки" или нежелани бъмпвания,губи се част и от стабилността при приземяване от скок.
                Ендуро,разходки 9-ки и 10 ки,и най вече Maxxis Razor 2.2 psi до 3.0 psi.И тук го има ефекта от самонапомпване,доста по малък обаче.Значително по добра тракция при малко налягане,по малка вероятност от спукване,добра комфортност.Тези стойности на налягане са и препоръчаните от производителя,за съжаление пробвал съм ги на различни алтернативни марки /и китайски/,но нещата там са малко по различни .
                P.S Трипер и ти като мене предаде спорта дано да е временно,щото при мен май така ще се окаже

                Коментар


                • #23
                  От: Налягане в гумите?

                  Първоначално публикуван от Васил Томов Преглед на мнение
                  P.S Трипер и ти като мене предаде спорта дано да е временно,щото при мен май така ще се окаже
                  Пацо си пътърка с моторчето и бяга от нас атевисти-те.Смени сектата той...
                  SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Налягане в гумите?

                    Нема такова нещо, основно си оставам тракторист , даже ако знаех че на Копринка ще се сберат толкова АТВ-та щях да довтасам с тракторчето вместо с пърпоретката.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Налягане в гумите?

                      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                      Нема такова нещо, основно си оставам тракторист , даже ако знаех че на Копринка ще се сберат толкова АТВ-та щях да довтасам с тракторчето вместо с пърпоретката.
                      Нямаше да ти хареса трасето на каручките, беше много ралиджийско и тук таме някоя вадичка с тресавище около нея за заигравка. Така че за случая правилно си постъпил че си взел мАторЯ.
                      А аз след като 2 месеца бях карал мотоциклет и взех зеления дзвер на сина ми за себе си предпочитам АТВ-то. Повече ме натоварва и кефи.

                      Сори за спама, ама тази тема вече е съвсем оцапана.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Налягане в гумите?

                        Здрасти и от мен. Аз съм с Мерива. Пробвах един месец на 4.6 атмосфери. Смених задни тампони и носачи. Сега съм на 3 атмосвери. Вярно, че на 4.6 имах около 10 коня повече, като усещане, но не си струваше. Препоръчват средната стойност. Мекото води до отлепяне, а твърдото до износване. С две думи - златната среда.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X