Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Различният Лондон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Различният Лондон

    А дали нямаш снмки и от различната Англия, сигурно си снимал и извън ситито? Ще е интересно да ги видим,
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • От: Различният Лондон

      Благодря ви.

      Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
      А дали нямаш снмки и от различната Англия, сигурно си снимал и извън ситито? Ще е интересно да ги видим,
      Да си призная, почти не съм излизал извън Лондон.
      Все не остава време, въпреки ниските цени на билетите.
      Но ако всичко върви добре, мисля тази година малко да се поразходя из Англия и ще наснимам тук там, при първа възможност.
      И на мен ми се иска, защото има много красиви места, въпреки английското време

      Поздрави,
      Калин
      .

      Коментар


      • Re: Различният Лондон

        Калине страхотни снимки, благодаря.

        Коментар


        • От: Различният Лондон

          И аз благодаря

          Да добавя малко нови снимки:

          Това е от едно кафе, просто вечерна разходка из центъра на Лондон:


          Това е друго съседно на него:


          А това е един музикант, в Knightsbridge Tube station, London. Не знам дали съм споменавал, но си има почти във всяка една централна станиция обособено място, където си стоят музиканти и си свирят. Издават им се специални пропуски за това и който желае им оставя пари.



          Намерих малко време, или по-скоро ми се наложи да отида до Newcastle за една среща. Проблемът беше, че не разполагах с много време и затова хванах бърз влак в двете посоки. Друг е въпроса, че може да се намери самолетен билет до Newcastle за по-малко пари, но нямаше как. Определено знаят как да ти съдерат кожата: ако се купиш билет за автобус 2-3 седмици преди това може да е 10 паунда, но ако ти се наложи да пътуваш веднага и то бързо - 121 паунда в едната посока.
          Влакът тръгва от Kings Cross Station, London - разстоянието е около 300 мили, които са взимат за малко под 3 часа. (Newcastle е 3-тата спирка).
          Нямаше много време за снимки, затова само няколко от гарите, но поне беше интересно:

          Това е влакът с който пътувах:


          И пак влакът:


          И спирките на които спира по пътя:


          Следващите снимки са от гарата в Newcastle, късно вечерта:












          А с този влак се прибрах:


          P.S. Снимките съдържат exif info, ако някой иска да види с каква бленда и скорост са правени.

          Поздрави,
          Калин
          .

          Коментар


          • От: Различният Лондон

            Харесаха ми. Благодаря !
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Различният Лондон

              Музиканта е излязъл страхотно!

              Коментар


              • От: Различният Лондон

                Благодаря Ви.

                Ето още малко снимки от мен.
                Събитието е: 59 Club Renewal Day
                Мястото: Ace Cafe London, UK,
                Дата: 02.02.2014

                Един странен мотоцклет, някакъв хибрид Norvin, между Norton + Vincent:




                Пак същият странен мотор:



                и пак същият мотор:




                И собственикът на Norvin-a:




                Интересен гръб на един от мотористите:




                А сега накъде ? :





                Yamaha Drag Star:



                Това мисля, че е реплика на Ford GT40, доста хора привличаше:



                Един колоритен посетител:



                И пристигат още и още...Чисто нов Триумф:




                Пак някой от посетителите на кафето:




                Един ретро Триумф:



                Това е един друг старичък мотор, Ariel:



                Ето този дядо дойде с него:





                BMW K1100:




                Harley Davidson:




                BMW R1150 GS, ако не се бъркам:




                Има и малко по-тъмни мотористи




                Един по-странен Harley Davidson. Интересно е, че дойдоха дядо и внук с него:



                Ето ги и тях като пристигаха:




                Има и по-възрастни рокери:



                Пак същите хора, само че в гръб:





                Част от паркинга пред кафенето:




                Полицейски Harley Davidson със сирени и белезници под седалката:



                Пак съшият полицейски мотор:





                Triumph Bonneville 150:




                Доста хора също снимат:




                И продължават да пристигат още хора /Harley Davidson/:





                BMW K100:



                Пак този същият BMW K100:






                Поздрави,
                Калин
                .

                Коментар


                • От: Различният Лондон

                  Супер!
                  П.П.Този зеления Харлей/ендурото/...много странно ми изглежда.Явно сме свикнали кажем ли Харлей да ни изплува в представата някой намазан и хромиран чопър...
                  поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Различният Лондон

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    П.П.Този зеления Харлей/ендурото/...много странно ми изглежда.Явно сме свикнали кажем ли Харлей да ни изплува в представата някой намазан и хромиран чопър...
                    поздрави!
                    Аз мисля че е Харлей сам на табела, по ми прилича на Honda XL....
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • От: Различният Лондон

                      Би трябвало да е истински. Има такова производство за военните(специалните части).
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Различният Лондон

                        Уха! Фордът е жесток. Щях да му изсветля боята от снимане

                        Коментар


                        • Re: Различният Лондон

                          Супер са станали Калине, много ми харесаха.

                          Коментар


                          • От: Различният Лондон

                            Малко нови снимки от различни места, където съм обикалял и снимал тези седмици.


                            Улица в Централен Лондон, близо до Tower Bridge, 00:03 през нощта на 16.02.2014


                            Снимка на бара в един клуб, където снимах. (снимката е без светкавица)



                            Музикант на улицата: Marcelo Cervone, Portobello Market, 22.02.2014:


                            Отново музикант на улицата: Treva ‘Noisy Parrot’, Portobello Market, 22.02.2014:


                            и пак той:


                            и малко снимки от същият ден, Portobello Market:















                            Тук това на снимката е свещник. Това е в един странен ресторант на третия етаж, там на същият Portobello Market. Много интересно място с доста стар и много запазен бароков стил.



                            Отново Portobello Market:









                            Тук е същото място, снимах един портрет и много ми хареса:



                            А това е един много интересен жилищен блок:



                            Trellick Tower: Странна постройка, която е много атрактивно място за живеене в днешни дни, ако не се бъркам архитектурата е Brutalism. Дизайнът е на Ernö Goldfinger през 1966 и е завършена през 1972.
                            Бил е Council flats, т.е. място където общината е настанявала хора, които имат нужда от дом. През 80-те години блокът е бил синоним на висока престъпност, употреба на наркотици и новите обитатели са отказвали да се местят там.
                            Със започването на купуването на апартаментите престъпността е намаляла и в края на 90-те апартаментите са започнали да стават доста примамлива и изгодна покупка.

                            Необичайната форма го е направила много популярно място за снимки на филми и ТВ програми, можете да видите сградата в 1988 Denzel Washington film “For Queen and Country” и снимки от външния вид са използвани в 1990s BBC “Incredible Games”.

                            Формата на този блок е доста необичайна и интерсна част от обликът на Лондон.
                            Може да намерите още доста информация за блока в Интернет.


                            Поздрави,
                            Калин
                            .

                            Коментар


                            • От: Различният Лондон

                              Супер...Благодаря за готината разходка с която си изпих тази сутрин кафето
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Различният Лондон

                                От доста време не съм качвал снимки, но доста ангажименти напоследък.

                                Ето малко нови снимки. Извинявам се предварително за водния знак, но си имах проблеми с запазените права, а и някои от снимките са публикувани.

                                Тук снимах едно събитие в Madame JoJo, SOHO, London, 27.02.2014:
                                Всички снимки са без светкавица и беше доста тъмничко:





                                Пак от там, това е отвън пред заведението, където е мястото за пушене:



                                И част от представлението, имеше Drag Queen competition:



                                И още една от вечерта на сцената:



                                Снимахме с една позната в WayOut Club, London - 01.03.2014 - направихме студио в клуба там и правихме промо снимки за популяризиране на клуба. Ето и една от там:


                                И още една от същата вечер:


                                Тази снимка е от един пешеходен тунел до Charring Cross Station, късно вечерта на 4 март 2014:


                                Следващата снимка е от Mayfair - централен квартал до SOHO, Лондон.
                                Разхождахме се късно вечерта и снимката е направена през стъклена вртата - това е задната врата която показва изцяло кухнята на един от ресторантите. Интересно са го направили, за да може минувачите да гледат какво става в кухнята и как готвят.
                                Стоях и направих няколко снимки като изчакхвах човека да ме погледне - да има контакт за да е по-интересна снимката:


                                Пак по това време, нощна разходка в централен Лондон и една от сградите там в центъра:


                                Тук снимах MILLION WOMEN RISE MARCH - 8 MARCH 2014 - мястото е Oxford Circus, London:


                                И пак от този протест:


                                Тук беше разходка през деня и на няколко минути от Oxford street намерихме нещо като площадче с много приятно кафе, гледки спокойствие:



                                Пак там от кафенето, което е направено на покрива на нещо като 1-етажна сграда и отгоре си има градина, пейки, кафене.. приятна работа:



                                Следващите две са на пиколо, пред един от хотелите в Mayfair, London. Имаше някакви туристи в шадравана пред хотела и го бяха помолили да ги снима.
                                Аз естествено се приближих до него и го снимах, докато той снимаше туристите. И това е точно моментът, в който той се усети че някой го снима:



                                И ето още една негова снимка, която ми хареса как е станала:


                                Ами това е засега от мен.
                                Има още доста, но като имам повече време.

                                Поздрави,
                                Калин
                                .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X