Обява

Свий
Няма добавени обяви.

yamaha yz 250 проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • yamaha yz 250 проблем

    Здравейте! Проблемът е следния - моторът си върви на ниски обороти, като му дам рязко газ започва да прекъсва, понякога дори гасне и като му отпусна газта си тръгва. А когато му давам постепенно газ се изстрелва добре. Питах един майстор, каза, че най-вероятно е от ускорителя, но не го е гледал. От какво друго може да е според вас и ако е от него, от къде може да намеря нов и какво масло бихте ми препоръчали да слагам в бензина? Моторът е 1990г. Благодаря предварително!

  • #2
    От: yamaha yz 250 проблем

    Първоначално публикуван от totto Преглед на мнение
    Здравейте! Проблемът е следния - моторът си върви на ниски обороти, като му дам рязко газ започва да прекъсва, понякога дори гасне и като му отпусна газта си тръгва. А когато му давам постепенно газ се изстрелва добре. Питах един майстор, каза, че най-вероятно е от ускорителя, но не го е гледал. От какво друго може да е според вас и ако е от него, от къде може да намеря нов и какво масло бихте ми препоръчали да слагам в бензина? Моторът е 1990г. Благодаря предварително!
    Кое е това нещо "ускорител" ?
    Може да не му стига бензин достатъчно, провери кранчето дали тече силно, след него карбуратора, свещ, филтър... Масло за бензина най-добре пълна синтетика, в краен случай полу-синт.
    Погледни този раздел, ще ти е от полза - http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=127
    Успех!
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #3
      От: yamaha yz 250 проблем

      Аз имах същия проблем само ,че с Хонда мтх 125 , според мен виж нещата споменати от колегата speedrifter.
      Най вероятно проблема ти е карбуратора.
      Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

      Коментар


      • #4
        От: yamaha yz 250 проблем

        Да не би да говори за клапите. Моят мотор също e Yamaha 1990 , но 125. На клапите има семеринга и о-пръстен. Преди като го взех мотора нямаше семеринга и беше със силикон. Като подавах рязко газ за малко глъхнеше и като я отпусна се оправяше. Без семерингата не влизаше във високите обороти, а работеше до средни. След като сложих семеринга се оправи и си вървеше както трябва.
        Твоя мотор пили ли се, смисъл влиза ли във високи обороти. Може да погледнеше клапите. Но както казват колегите първо свещ, филтър, карбуратор.
        -- Yamaha Yz 125 --

        Коментар


        • #5
          От: yamaha yz 250 проблем

          карбуратора само му отворих иглата местех я и на 3 положения и няма кой знае каква разлика а нивото не съм го барал а майстора сигурно за тези клапи им казва ускорител но сигурно е от карбуратора защото и свещта е черна и всеедно бензин не му стига и трябва около 50 метра малко по малко да му даваш газ и тогава тръгва яко възможно ли е нивото да е ниско

          Коментар


          • #6
            От: yamaha yz 250 проблем

            Черната свещ е индикация за богата горивна смес . Причината може да е високо ниво на бензина в поплавъковата камера . Или мотора да имал някакъв тунинг , който е премахнат и сега настройките на карбуратора да не отговарят. Провери с какви Жигльори ти е карбуратора, какъв номер е иглата, болчето за регулиране на гориво-въздушната смес (трябва да е развито от 1.5 до 2.5 оборота от крайно завито положение) . След което виж в манула какви трябва да бъдат .Там ще намериш и къде да мериш и какви са допуските за износване на иглата.

            Коментар


            • #7
              От: yamaha yz 250 проблем

              благодаря колега утре ще погледна нивото да не е от него също така има и една помпичка отзад на карбуратора като дадеш пълна газ впръсква допълнително гориво възможно ли е и от нея да се дави и можеш ли да ми помогнеш с някой линк за мануал че прерових цялятя тема за мануали не можах да намеря за този модел

              Коментар


              • #8
                От: yamaha yz 250 проблем

                здравейте днес рових и нивото и иглата и свещи сменях но нищо възможно ли е да е от аванса на електронното защото и от манивела не пали

                Коментар


                • #9
                  От: yamaha yz 250 проблем

                  Здравей.Горе са посочени следните причини.Кранчето за бензина,провери ли го? след него карбуратор изчисти го както трябва и го настрой.Ако пак няма никакъв ефект вече рови по клапите...Доколкото съм запознат има клапи след карбуратура виж дали са здрави.Има и клапа вътре в цилиндъра ако не се лъжа поне на моя беше така (125цц гилера) тя също трябва да се настрой ако не е както трябва ми каза моят майстор ,че е възможно да счупи бутало.Евентуално ако не разбираш го откарай на някой майстор (както правя аз) и да знаеш,че е сигорна работата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: yamaha yz 250 проблем

                    Ами и моя TT-R125 правеше такива проблеми като му подам рязко газ и глъхнеше и тръгваше да гасне.После центровах карбуратора и всичко си се оправи пробвай с центровка дано да е от това иначе сигурно вече ще е от клапаните.
                    Ако съдбата ти затвори вратата,влез през прозореца!

                    Коментар


                    • #11
                      От: yamaha yz 250 проблем

                      понеже дане пускам нова тема миналия ден проверих маслото ивидях че е смесено свода като свалих капака видях че турбинката на водната помпа ие износена оста и като сам го свалил реших да сменя и семеринга но немога да намеря в пловдив и в интернет търсих ноне мога да намеря някой знае лиот къде мога даси поръчам може и цяла водна помпа ако има и нямаше никакви лагерчета само на капака има една втулка възможно лие в нея да върти оста размера на семеринга е 10-31-13.5

                      Коментар


                      • #12
                        От: yamaha yz 250 проблем

                        Първоначално публикуван от totto Преглед на мнение
                        понеже дане пускам нова тема миналия ден проверих маслото ивидях че е смесено свода като свалих капака видях че турбинката на водната помпа ие износена оста и като сам го свалил реших да сменя и семеринга но немога да намеря в пловдив и в интернет търсих ноне мога да намеря някой знае лиот къде мога даси поръчам може и цяла водна помпа ако има и нямаше никакви лагерчета само на капака има една втулка възможно лие в нея да върти оста размера на семеринга е 10-31-13.5
                        Семера /фибъра/ струва около 40лв , можеш да го поръчаш от Ямаха. Имаш ЛС .
                        Yamaha WR 200

                        Коментар


                        • #13
                          От: yamaha yz 250 проблем

                          здравейте преди да завали сняг мотора взе да се дави и взе да пали трудно и мокреше свещта мислех че е от карбуратора а се оказа че семеринга на коляновия вал е изскочил и влизаше масло в картера сега го смених но не иска да пали възможно ли е да е останало масло в картера и от него да мокри свещта има искра но мокри свещта и въобще не пропуква

                          Коментар


                          • #14
                            От: yamaha yz 250 проблем

                            аз имам сащия проблем но свеща е суха като ритам ритам и после я отвия очистих карбуратора но пак

                            Коментар


                            • #15
                              От: yamaha yz 250 проблем

                              А какви трябва да бъдат жигльорите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X