Обява

Свий
Няма добавени обяви.

terrakan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • terrakan

    Колеги нов сам във форумите . Наскоро си купих Теракан и се оказа, че преден мост не работи. От какво може да е ? Щото никой тук в град Белоградчик не може да ми помогне. Благодаря предварително.

  • #2
    От: terrakan

    Здравей колега, и аз в началото имах такъв проблем. При мен се оказа спукан маркуч на вакума но при тебе може и да е друго.
    Успех и много безаварийни.

    Коментар


    • #3
      От: terrakan

      Колега , първо честито и безаварийно каране ! Ползвай търсачката - има доста изписано по въпроса. Ако разбираш руски - http://terracanovod.ru/index и http://myterracan.ru/forum/index.php. Тук има доста богат материал по въпроса. Не приемай това като "ритане на топката" , но причините са различни. Не си посочил и с какъв тип раздатъчна кутия си - TOD или EST.

      Коментар


      • #4
        От: terrakan

        Честит да ти е колега,със здраве и мерак да си го караш и дано да нямаш други проблеми.Тъй като аз имам теракан от няколко месеца, не бих казал че знам кой знае колко, но бих изказал едно предположение което касае електрическата част,та провери си превключвателя тъй като проблема може и да е в него или в съответните предпазители.Иначе машината не е лоша и лесно се привиква към нея.

        Коментар


        • #5
          От: terrakan

          Честита придобивка. По въпроса с предният мост нека някой ти види вакуумите под колата, може да са разменени местата и за това да не включва. А като включиш копчето светва ли лампата на таблото?
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: terrakan

            Честито и да му се радваш, и той на теб да ти е верен!Провери си ел.част и вакуумите на раздатката. Обикновено там са проблемите, може и да е хлабава връзка или спукан маркуч, ако знаеш какво да правиш-лесно, ако ли не -при ПРИЯТЕЛ в сервиз!

            Коментар


            • #7
              От: terrakan

              Честит и от мене. И понеже съм правил тази манипулация- на първо време не закачай вакумните клапани, стига някой да не ги е пипал.Много лесно се чупят щуцерите им - не са особено качествени като пластмаса. Виж вакумния включвател долу на моста. Откачи вакумчето от него, ако смуче /имай в предвид, че се усеща слабо- отворите са дроселирани, за да зацепва плавно муфата/, значи ти е повреден самия вакумен включвател. Не си играй да го отваряш- предвиден е да не се прави. Няма от къде да намериш такава еластична клапа. Новия не е много скъп в хюндай. Естествено вдигни колата и виж върти ли предния кардан, да няма проблем в раздатката, че там е малко по- тегаво- има стъпков мотор с мозък да превключва. Успех.
              п.п. Ей много теракани се купуват вече. Явно цената им падна Това е едно от нещата които определено не са достатъчно добре направени за такъв солиден джип. Но пък вакума не е скъп.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X