Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалването на Балкан 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със запалването на Балкан 50

    Значи моя случай е следния карах балкана 2-3 дни ама се едно се давеше оставих го и на другия ден ритам няма грам ток. Прая центровката 1.6 пак няма грам искра. Откачих сички кабели от бобината и от фара и давам на желязо на мотора грам искра. Смених чукчето и наковалнята пак пробвам само с кабелите ток много. Слагам на бобината няма никой пробвах с 2-3 бобини пак нищо. Някой да помогне кабелите ми са черен зелен бял и син белия и синия идват от долните намотки а зеления е слойен на чукчето и наковалнята а черния идва от горните намотки кадето е и зеления само че от долната половина на намотките и от 4те кабела излиза ток свързвам на 15 кондензаторите на 1 зеления кабел черния по принцип ми е маса ли там кво нз и затуй го слагам на корпоса на кондензаторите между другото сам с 2 не с 1 има ли разлика ? Ако някой знае от какво може да е проблема да помага в събота ще пробвам и с друг магнет .

  • #2
    От: Поблем с запалването Балкан 50

    Привет и добре дошъл във форума!При реставрацията на същия такъв,използвах,следната електрическа схема!: Прегледай добре,дали всичко е правилно свързано!Особено,отпред на контактния ключ!Зеления кабел ти е чукчето със номер 1 до колкото си спомням,другите три кабела са за осветлението и клаксона!Поздрави и успех,Момчил!
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #3
      От: Поблем с запалването Балкан 50

      Пробвай с откачени кондензатори, може да е се е скапал някой и затова да нямаш искра...

      Гадно е да имаш балканче и да не върви, днес разпърках моето, егати машината...
      VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
      SXS-Restorations 0886513079
      Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

      Коментар


      • #4
        От: Поблем с запалването Балкан 50

        Центровката беше 1.28 доколкото си спомням ако всичко друго е наред....занимавах се с тия житни бегачи преди 25-6 години....
        Камен Механджиев

        Коментар


        • #5
          От: Поблем с запалването Балкан 50

          Първоначално публикуван от kamex Преглед на мнение
          Центровката беше 1.28 доколкото си спомням ако всичко друго е наред....занимавах се с тия житни бегачи преди 25-6 години....
          Да не забравяме,че от тях сме започнали и запалили по мотоциклетизма,като стана въпрос,ето го въпросния ми Балкан 50,който ми е безценен! : а това е цялата тема със описанието от процеса на работа и реставрация: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=147899
          П.П Центровката,мисля че беше от 1.4 до 1.6 предварението,така пишеше в книгата!Поздрави,колеги Момчил!
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #6
            От: Поблем с запалването Балкан 50

            Балканчето най добре работи с бобина от Москвич,Волга на които се маха вариатора.Кондензатора се слага горе до бобината-не е на топло,лесно се обслужва.Може да се сложи и друг кондензатор/ не допълнително/например 0.25mkf 400v неполяризован ,хартиен-така ги правихме 1965 год.Тогава Балканчето струваше 295лв.Изкарваш го от Мототехника и цената му е 150 лв.С направена турбина като на Симсон Стар-много дълъг живот.Събота и неделя до морето/Каваците/ за 6 часа с едно одеало на седалката.Амортисьори от MZ.Задна гума от Киевка.На стопа се слага крушка 24в.-по не гори.Доколкото си спомням гасенето става с ключа-дава се на късо бобината от магнета.Пробвай с кабели директно на бобината.Успех Борето.То всъщност кабела е един,другия край на бобината от магнета е на маса.Разгледах схемата-зеления кабел директно на бобина № 9
            Последно редактирано от boreto2; 26-10-12, 06:48. Причина: Много,много отдавна съм карал Балканче

            Коментар


            • #7
              От: Поблем с запалването Балкан 50

              Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
              Балканчето най добре работи с бобина от Москвич,Волга на които се маха вариатора.Кондензатора се слага горе до бобината-не е на топло,лесно се обслужва.Може да се сложи и друг кондензатор/ не допълнително/например 0.25mkf 400v неполяризован ,хартиен-така ги правихме 1965 год.Тогава Балканчето струваше 295лв.Изкарваш го от Мототехника и цената му е 150 лв.С направена турбина като на Симсон Стар-много дълъг живот.Събота и неделя до морето/Каваците/ за 6 часа с едно одеало на седалката.Амортисьори от MZ.Задна гума от Киевка.На стопа се слага крушка 24в.-по не гори.Доколкото си спомням гасенето става с ключа-дава се на късо бобината от магнета.Пробвай с кабели директно на бобината.Успех Борето.То всъщност кабела е един,другия край на бобината от магнета е на маса.Разгледах схемата-зеления кабел директно на бобина № 9
              Гасенето ставаше с ключа от пред,но май се даваше чукчето на късо,може и от бобината да става,но трябва да се поприправят някои нещо по ел.схемата!Поздрави!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #8
                От: Поблем СЪС запалването Балкан 50

                Със ключа се прекъсва масата на бобината.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Поблем СЪС запалването Балкан 50

                  Масата се прекъсва за да запали, според схемата горе! Клема 15 има директна маса. Ключа подава и прекъсва масата към клема 1.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поблем СЪС запалването Балкан 50

                    Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                    Масата се прекъсва за да запали, според схемата горе! Клема 15 има директна маса. Ключа подава и прекъсва масата към клема 1.
                    Асъл де,клема 1 идва от чукчето,демек дава на късо чукчето.
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поблем СЪС запалването Балкан 50

                      Имам проблем със скоростите на балкан 50. Смених оста. Когато включа на скорост пада сачмата. Може ли да ми помогнете. Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поблем СЪС запалването Балкан 50

                        Малко не е ясно, коя ос си сменил и коя съчма излиза и по какъв начин, ама ще гадая, без да съм сигурен, че съм прав, въпреки че нещата са ми били до болка познати, ама преди повече от 25 години (ах, как лети, това време...).
                        Ако си сигурен че оста е влязла достатъчно или не е прекалено дълга, можеш да изкривиш леко плочката за да застава съчмата в съосие или достатъчно близо до зъбчатката, тогава не би трябвало да излиза.
                        VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                        SXS-Restorations 0886513079
                        Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със запалването на Балкан 50

                          Колеги ,някой да помогне и на мен,за да успея да съживя балканчето.От плочката излизят 4 кабела,син,червен,черен и зелен.Зеления е за чукчето и при завъртане на магнета не дава искра,а всички други дават.Кондензатора на плочката не работи и е изнесен на вън друг кондензатор,пробвах и с откачен пак няма искра.Уж правя центровката да отваря на 1,8 нещо пак няма искра.....вече се отчайвам,не можах да я оправя за сезона.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със запалването на Балкан 50

                            Скъсана жица, възможно е да е прекъсната, а изолацията отгоре й да е здрава и за това не я виждаш. Също така ако си сменял чукчето и не си го изолирал от наковалнята както трябва, с онези текстолитовите шабички.....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със запалването на Балкан 50

                              Свали плочката, откачи двете жички към чукчето, вземи един мултиметър и измери съъпротивлението на чукчето в отворено и затворено състояние. Там ти е проблема.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X