Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалването на Балкан 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със запалването на Балкан 50

    Като свържа червения кабел на мултицета със зеления на чукчето,а черния от мултицета го допра на плочката,при затворено чукче показва безкрайност ,а при отворено се връща на нулата.Това го правя с откачен кабел от малката бобина на плочката,само със зеления ,който е свързан на чукчето.Това,значи ли ,че чукчето е в изправност.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със запалването на Балкан 50

      Да. Търси нататък по веригата.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със запалването на Балкан 50

        Провери дали има верига на самата бобина. Обикновено изводът за масата се закача към единя от закрепващите магнитопровода винтове. Понякога проводникът точно там се пречупва. Иначе няма как да изгори.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със запалването на Балкан 50

          Колега, аз също имам подобен проблем. Направих следната преправка. Изрязах всички кабели където и каквото стърчеше и от долната намотка запоих нов кабел а от горната по тънката намотка също запоих нов кабел но него го прекарах през чукчето и от чукчето към кондензатор които съм вързал към бобината под резервоара. Кабела от чукчето го свързах на маса към кондензатора които предава маса и на самата бобина, но го свързах и към рамата. След това направих центровката (на око) ритам, ритам на манивела няма никои, опитах на смукач 3-та манивела и чудо Балканчето започна да пее даже и фара светна. Опитай и ти мисля че ще стане и при теб. Поне при мен се получи сега си перка с 70 км/ч и съм доволен от постигнатите резултати.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със запалването на Балкан 50

            Имам мотопед КТМ 50 с проблем на палене-няма искра на свеща. Като гледам схемата на магнета е като на Балкан 50.Има четири извода от плочката . На плочката има две бобини-долната с две намотки и горна с пластмасова капсуловка с високоволтов кабел. Два кабела отиват към кормилото. Предполагам, че захранват фар, ключ за палене, клаксон. Ако някой може да даде съвет ще съм благодарен.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със запалването на Балкан 50

              За начало откачи кабелите към кормилото, поне този, който излиза от високоволтовата такава и виж дали има искра.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X