Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се строи път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как се строи път

    Плащат му само транспорта. И сега си върви тая схема, ама трябва да имаш твой човек на възела...
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #77
      От: Как се строи път

      Нищо крадено. При големите обекти винаги като поръчват се презапасяват. Сантиметър от единия кофраж,два от другия кофраж и накрая излиза че не им достигат 5кубика. Предпочитат да се запасят и поръчват 5-6-7 повече. Да ама бачкаторите си свършили сносно работат и ето 5 платени и излишни. Ако има чакащи обекти ги пренасочват ,ако не е минало прекалено много време. Ако няма и рестото не изисква допълнител о гориво и време е ясно кой се облажва. Всички щастливи.
      Ако количеството е много или обекта е далеч се предупреждава мениджъра на възела и в повечето случаи се плаща транспорта. Иначе пък остатъчния бетон става проблем на възела. Някой трябва да го растила,подравни и да има изобщо какво да го правят.
      Схемата си върви откак свят светува.
      Естествено остава при последния бетоновоз. Което може да е в 11часа посред нощ. По време на сняг,дъжд.
      Не е чак толкова удобно ,но пък е на 1/3от цената.
      В крайна сметка нашия тараф си имахме легална поръчка за около 8000лв. на конкретния възел-демек сме си клиенти. Какво му пречи,нещо платено ,което няма какво да го прави да ни го даде а ние да дадем още малко пари?
      Последно редактирано от //Радо//; 15-06-18, 22:21.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #78
        От: Как се строи път

        Здравейте,

        Ето какво намерих което е по темата и ми изглежда доста интересно. Не искам да правя реклама, но ми се вижда доста лесно за използване. Знам, че не би издържало някой бетоновоз и че не става за натоварени пътища. Но ми се вижда решени за някакви малки селски пътища.
        https://www.youtube.com/watch?v=zBVD3KStQAw

        Коментар


        • #79
          От: Как се строи път

          Ето още видеа на подобна технология:
          https://www.youtube.com/watch?v=uN9w3DS8Zl4
          https://www.youtube.com/watch?v=1oQp3QsUl3w
          https://www.youtube.com/watch?v=uIA4YAKrZds
          https://www.youtube.com/watch?v=ztrGj1hFK8c

          Коментар


          • #80
            От: Как се строи път

            Преди 3-4 месеца карах по път който го изграждаха за южен поток . Фрезоваща машина разкопава и обърква пръста с някакви полимери и после валират. Вече няколко години си държи кората. Не е идеално гладко но върши работа за черен път.
            Това по-горе също е решение ,но не знам каква е цената. Това на дюпон на теория трябва да е най-евтино според мен.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #81
              От: Как се строи път

              Това е т.нар. ХСВ-хидравлично свързващо вещество. В масовия случай-вид цимент и се ползва за основи на пътища. Има и полимерни, Цената е...като за държавно строителство.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #82
                От: Как се строи път

                Първоначално публикуван от zaheto Преглед на мнение
                Здравейте,

                Ето какво намерих което е по темата и ми изглежда доста интересно. Не искам да правя реклама, но ми се вижда доста лесно за използване. Знам, че не би издържало някой бетоновоз и че не става за натоварени пътища. Но ми се вижда решени за някакви малки селски пътища.
                https://www.youtube.com/watch?v=zBVD3KStQAw
                Това е за чакъл. Като падне сняг няма как да мине снегорин по него. Освен това става само за места където ще се движиш с около 5 км/ч.

                Коментар


                • #83
                  От: Как се строи път

                  Ако са поддържани в добро състояние, няма никакъв проблем да се почистват от сняг черни пътища. За БГ обаче това е загубена кауза.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как се строи път

                    Първоначално публикуван от zaheto Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    Ето какво намерих което е по темата и ми изглежда доста интересно. Не искам да правя реклама, но ми се вижда доста лесно за използване. Знам, че не би издържало някой бетоновоз и че не става за натоварени пътища. Но ми се вижда решени за някакви малки селски пътища.
                    https://www.youtube.com/watch?v=zBVD3KStQAw
                    Точно с това съм и аз на къщата, даже си е много хубаво. Вече има-няма 10 години. + имаше и някакво третиране против нагли треволяци и плевели.
                    За цени не ме питай, щото беше отдавна, а и тук работата е по-скъпа, но тогава всичко си беше в пакет, самото поставяне не се плаща отделно.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как се строи път

                      И аз го гледах това нещо миналата седмица в Стара Загора. Един паркинг в район с ново строителство, коли си имаше отгоре как си трябва, ама бързах и не можах да разчовъркам надолу да го разгледам...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как се строи път

                        А няма ли някой тук който е правил път, да сподели име на фирма или бригада правещи пътища? Ето че и на мен ми се наложи да правя път, към 20 метра макс, с наклон към 20 градуса, плюс завой по наклона а ще трябват и канавки, защото не искам водата от пътя да ми тече направо към основите на къщата. Не искам и да попива под пътя - а да отива направо по канавките и далеч от къщата, което си изисква специалисти които да гледат твърдост на почвата, да смятат слягане, и тн., тъй като е нов строеж и земята е насипвана, но не е трамбована.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как се строи път

                          Я - това изглежда доста интересно! http://www.dupont.bg ли е правилния дистрибутор, защото на сайта им този продукт го няма?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как се строи път

                            Първоначално публикуван от xorred Преглед на мнение
                            А няма ли някой тук който е правил път, да сподели име на фирма или бригада правещи пътища? Ето че и на мен ми се наложи да правя път, към 20 метра макс, с наклон към 20 градуса, плюс завой по наклона а ще трябват и канавки, защото не искам водата от пътя да ми тече направо към основите на къщата. Не искам и да попива под пътя - а да отива направо по канавките и далеч от къщата, което си изисква специалисти които да гледат твърдост на почвата, да смятат слягане, и тн., тъй като е нов строеж и земята е насипвана, но не е трамбована.
                            Всяка пътностроителна и една камара строителни фирми ще ти го свърши. Ама много зависи къде си, че да ти пратят някой от 150 км. няма да излезе сметката. За час си намерих три фирми с багер, а едната има и валяк, в съседен град, в който хабер си нямам кое къде е, че е близо до селото ми. Че си намерих и багер през едно село. С питане много неща стават, но дай локация все пак.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как се строи път

                              Първоначално публикуван от xorred Преглед на мнение
                              А няма ли някой тук който е правил път, да сподели име на фирма или бригада правещи пътища? Ето че и на мен ми се наложи да правя път, към 20 метра макс, с наклон към 20 градуса, плюс завой по наклона а ще трябват и канавки, защото не искам водата от пътя да ми тече направо към основите на къщата. Не искам и да попива под пътя - а да отива направо по канавките и далеч от къщата, което си изисква специалисти които да гледат твърдост на почвата, да смятат слягане, и тн., тъй като е нов строеж и земята е насипвана, но не е трамбована.
                              Приказавай със строителя си,ако си доволен от него.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как се строи път

                                20 градуса са 45% наклон. За какъв път на такова място може да се говори изобщо?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X