Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се строи път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се строи път

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Геодезист и канавки.
    Т.е. ?

    Коментар


    • #17
      От: Как се строи път

      Канавките-за най-големия враг-водата,геодезист-да ти каже къде да минат/пресекат пътя и как да се разпределят равномврно наклоните на пътя и канавките.Другото е изяснено.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Как се строи път

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Не съм специалист, но да споделя какво съм видял! Снимахме преди време на табаните на Кремиковци (планините отработена шлака или както се казва там от пещите). Та там научих, че въпросната шлака се използва за настилка на черни пътища и като качества няма равна за тази цел. Единия ден заваля и се убедихме лично. В района пътищата са застлани с нея и по тях вървят доста тежки машини постоянно. Та когато е суха е като бетон, а когато завали просто се мокри и това е! Явно водата минава през нея (не видях канавки нито дренажи)! Но пътищата си бяха абсолютно стабилни, не се образуваха коловози от тежките камиони, а на около стана кал до колене. До колкото разбрах - продава се и цената не е много висока. От това което видях лично, си струва да се провери.
        За темата се изясни почти. За приказката...:
        С такава настилка навремето се правеха "червените кортове" за тенис. Ние и казвахме "сгурия". Дали е правилно не знам.
        Такава настилка правилно положена 1 час след обилно поливане или дъжд и вече е суха.
        Мисля, че и до сега се ползват такива отпадни продукти за долните слоеве на кортовете на открито.

        Коментар


        • #19
          От: Как се строи път

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          За темата се изясни почти. За приказката...:
          С такава настилка навремето се правеха "червените кортове" за тенис. Ние и казвахме "сгурия". Дали е правилно не знам.
          Такава настилка правилно положена 1 час след обилно поливане или дъжд и вече е суха.
          Мисля, че и до сега се ползват такива отпадни продукти за долните слоеве на кортовете на открито.
          Ц! Доколкото знам е вносен продукта, ама не съм сигурен...
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #20
            От: Как се строи път

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Канавките-за най-големия враг-водата,геодезист-да ти каже къде да минат/пресекат пътя и как да се разпределят равномврно наклоните на пътя и канавките.Другото е изяснено.
            Малко геодезиста няма нищо общо, ама нейсе.

            Коментар


            • #21
              От: Как се строи път

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              Ц! Доколкото знам е вносен продукта, ама не съм сигурен...
              Ами ние си го взимахме от ТЕЦа. Това си е отпадъка на ТЕЦовете. ТАка сме правили няколко корта и открити спортни площадки .
              С тази настилка си стоят до днес, а сме ги правили 1984-1986 години.
              Това е отпадъка от ТЕЦовете от горенето на въглищата.
              Вероятно и чужбинските ТЕЦове Ако горят въглища имат същия отпадък?

              Коментар


              • #22
                От: Как се строи път

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                Малко геодезиста няма нищо общо, ама нейсе.
                Съгласен,ама иначе темата ще излезе дълга и без практическа полза-пътищар,техн.ръководител... . Имало е случаи,когато съм мислел,че колата ще тръгне напред,ама тя тръгва обратно,та да се елиминира тази възможност и за водата,и за пътя-разходите са си същите,а последствията са най-малкото неочаквани.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: Как се строи път

                  Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                  ...и отгоре бигор...
                  Ти сигурен ли си, че за бигор става въпрос! И ако това е казал техническия - той дали знае какво е това...
                  Инак до споменаването на бигора, всичко звучи както трябва - плюс уплътняване, и отводняване.

                  А сгурията не е шлак. Свойствата на шлака са достатъчно добре изяснени от Дрънчо.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се строи път

                    Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                    ,но вариянта с панелите ми допада.Колега можеш ли да споделиш от къде ги купува и какво ти излезе ?
                    Купувах ги от тук от околовръстното шосе. Като хванеш от калотинската караулка към Нови искър след мотел Симона в ляво. Продаде ми ги Иван Василев-Шони. Офиса му беше от другата страна на околвръстното по пътя за Обеля ..... абе сложно е за обясняване. А ми ги даде по 8 щ.д. бройката тогава. Само дето говорим за 1996г. та не знам сега ... А той и тогава не искаше да ги дава много много ама аз съм си напорист. Един Камаз качваше по 6 бр. Там на място ги товари кран /плащаш машиносмена/, тука разтоварваха на самосвал и после връзвам с въже и фадромата /плащаш машиносмена/ ги полага... и така. Не е ефтино начинание.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се строи път

                      Бигор да,защо да не е.Бигора е скала,копае се и толкоз. Хубавото при нея било,че като се намокри после,стяга стабилно и пътя няма мърдане,особенно ако се валира.Въпроса с панелите ще го умувам.Нека мине зимата да видя как ше се развият там нещата.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се строи път

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Геодезист и канавки.
                        Само да добавя.Ножица,трикольор(по възможност,бело,червено,зелено,но и българския върши работа) и ББ.Сметай,че е одобрен от ЕС,а може и да го финансират по некоя програма.Иначе,ако си го финансираш сам,ще ти трябват посочените от колегата,особено канавките...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се строи път

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се строи път

                            Някой скоро минавал ли е това упражнение? Колко би излязло изграждането на 50тина метра път годен за нормален лек автомобил?
                            Танки грязи не боятся!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се строи път

                              Мога да ти кажа сметки от преди месец. Няма да ти харесат.
                              400 метра
                              7500 лева-чакъл, транспорт,три машиносмени багер една машиносмяна валяк.
                              Това е най-сиромашкия възможен вариант. Като си търсех кой да го прави, ми обявяваха цени и от над 20 хиляди лева без никакво колебание. Смятай си го на метър колко е и умножи по твоите метри.
                              Основният раход е транспорт, а при мен кариерата е съвсем близо. Количеството насипан чакъл беше от порядъка на 700-800 тона.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се строи път

                                Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                                Някой скоро минавал ли е това упражнение? Колко би излязло изграждането на 50тина метра път годен за нормален лек автомобил?
                                Ако напишеш колко да е широк пътя и дали да е асфалтов или трошенокаменен, мога да ти дам количество материали. Оттам нататък ще ти е лесно да си вземеш оферти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X