Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

    ЦРВ 1998г 128кс.При някой друг случва ли се?Понякога си иска яко ръчкане,мисля не е нормално.Някъкви регулировки...нещо?Идеи?
    CRV 1998г 128кс

  • #2
    От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

    Регулировки няма. Провери си горната и долната помпи на съединителя. При мен горната беше попротекла. Със смяната се оправи задна скорост.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

      Ако не е теч, тогава смяна на спирачната течност на съединителя може да оправи затрудненията с превключването.

      Коментар


      • #4
        От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

        Не пипай нищо, преди да прочетеш подобната тема в червения форум на Хонда!
        Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

        Коментар


        • #5
          От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Ако не е теч, тогава смяна на спирачната течност на съединителя може да оправи затрудненията с превключването.
          Спирачна течност и съединител .. молим ти се, недей така ще вземе някой да го възприеме буквално.


          А по въпроса - възможно е да има поизносени синхронизатори, което не е болка за умиране. Опитай това - преди да включиш на задна, включи на втора (успокояваш вторичния вал) и после на задна. Така би трябвало да влиза без усложнение.

          Коментар


          • #6
            От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
            Спирачна течност и съединител .. молим ти се, недей така ще вземе някой да го възприеме буквално.


            А по въпроса - възможно е да има поизносени синхронизатори, което не е болка за умиране. Опитай това - преди да включиш на задна, включи на втора (успокояваш вторичния вал) и после на задна. Така би трябвало да влиза без усложнение.
            Колега погледни на руското ръководство на страница 214 си пише че е спирачна течност за съединителя, а и на капачката на казанченцето си пише BRAKE FLUID DOT3

            Коментар


            • #7
              От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

              koko__2002 щом казваш .. посипвам си главата с пепел.

              Както и да е, рецептата против "хъркане" която съм описал по-горе обаче да знаеш си е вярна - пробвано лично.

              Коментар


              • #8
                От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

                По принцип на повечето японци задна скорост по някога влиза малко трудно (по някога), карам и нова корола и е сащата работа. Начина е като не иска да влезе хубаво от раз, да се мине през позиция 5-та скорост и тогава задна си влиза като хората. Питал съм и обяснението беше, че просто така си е синхронизирана кутията.

                Коментар


                • #9
                  От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

                  Това за помпите и спирачната течност е една от възможните причини.

                  Също е възможно да е поомекнала диафрагмата на притискателния диск. За това питам: има ли разлика при студен и загрял двигател? Ако е диафрагмата, със загряване на двигателя мключването става все по-трудно.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    Спирачна течност и съединител .. молим ти се, недей така ще вземе някой да го възприеме буквално.


                    А по въпроса - възможно е да има поизносени синхронизатори, което не е болка за умиране. Опитай това - преди да включиш на задна, включи на втора (успокояваш вторичния вал) и после на задна. Така би трябвало да влиза без усложнение.
                    Колега освен че на съединителя (когато е хидравличен както в случая) се налива спирачна течност,задната скорост(на никоя кола) не е синхронизирана!Така че молим ти се,недей......изказва "компетентни" мнения.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

                      На първо време ще сменя спирачната течност ,че тази ми се вижда мътна(от балканската война)пък ще видим...И при студен и при топъл двигател го прави ,а по някога си влиза мазно като у тях си?Горната помпа я погледнах най-щателно -няма течове,а долната има кожух? (там където влиза вилката) и също няма видим теч до там.
                      CRV 1998г 128кс

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

                        Ти течността си смени, но задната няма да оправиш тя си е така родена, де вика колегата в червения форум водихме бая нагорещен дебат за тая задна та чак и скорости разглобихме и доказахме що не влиза винаги. Когато ти откаже е достатъчно само да пуснеш съединителя и пак да пробваш, малко да разбъркаш картите дето се вика, не е гарантирано че пак няма да изтеглиш жокоер де Но не я ръчкаи, ако не от раз то от втория път ще влезе. Така са ще свикнеш и не само ЦРВ. Аз на пример като се заяде да не влезе държа лоста към задна и отпусна леко съединителя и тя щракне, пробваи и това.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

                          И аз така се бях запритеснявал, ама като изчетох темата в червения форум и притесненията ми изчезнаха.
                          Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                          Citroen C4, 1.4 vti

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

                            Благодаря за отговорите,значе е нормално.
                            CRV 1998г 128кс

                            Коментар


                            • #15
                              От: Задна скорост ЦРВ 1 влиза по-трудно

                              Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
                              Колега освен че на съединителя (когато е хидравличен както в случая) се налива спирачна течност,задната скорост(на никоя кола) не е синхронизирана!Така че молим ти се,недей......изказва "компетентни" мнения.
                              Мерси дет се вика .. да ми беше прочел по-долното мнение ..хем го писах бавно ...
                              А за останалото дали има или няма синхронизатори война няма да водя (хеле пък с толкова утвърден участник)... по-скоро съм се опитал да помогна на колегата с проблема, защото това което съм казал работи.. по-малко важно е каква е причината. А ти как освен че ми казваш нещо което и друг по-горе е отговорил .. какво ново НИ съобщаваш.. или по-скоро как помагаш за решаването на проблема ? Ама айде щом ти е на душа ... кажи си - дано ти олекне.

                              Ай много здраве на Габрово.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X