Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически гайковерт РАЙДЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    В лидъл в четвъртък ще има промоция на гайковерт, ...
    Ама не електрически.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

      Да....пневматичен е,не съм догледал темата..не съм и се замислял че има електрически?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        В лидъл в четвъртък ще има промоция на гайковерт,познавайки нещата трябва да е читаво
        Вчера си купих такъв. Пробвах го и развива, за завиване не знам как ще е. За парите си е много добър и с 3 години гаранция.

        Коментар


        • #34
          От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

          Като консумация на въздух как е?Взех бояджийския пистолет и ексцентрика,на бояджийския му дават 380 литра на час
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

            Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
            Днес видях на живо и Девалта, няма място за сравнение просто, и като изработка и като работа и шумове, тръгва плавно без да рита, тих е, абе класика маи ще се оръся за девалт
            Читав гайковерт не трябва да рита, а почва да трака чак като види усилие и няма шанс да ти засуче ръцете.
            На мен тоя Девалт ми се струва огромен, но съм сигурен, че е читав.
            Ползвал съм модели на Хилти и на Макита.
            В момента имам една Макитка с 150 НМ и ми е идеална за моите цели, а тежи само 1,5 кг.
            Но аз я ползвам основно за стягане на анкерни болтове М 12 , но тях ги дават че им трябва 70-100 НМ според производителя.
            С тия 150 НМ нерядко се случва направо да ги вадя ако се отплесна и е калпав бетона или анкера.
            Последно не можах да разхлабя на ръка едни болтове М 18 стягани с гайковерта, че той не ми беше по ръка, пък мястото ...

            Коментар


            • #36
              От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

              Пише 350л/мин консумация. Моя компресор е с около 50л бутилка и глава от ифа. Настроих си пресостата да изключва компресора на 6,3 атм, колкото дават на пистолета и включва на 5,9атм. Справя се без проблеми с развиването на 4 болта на джантата. Единственото, което не ми харесва че степените и посоката са с 2 различни копчета. На работа пистолета ми има една врътка от която има една степен на развиване и 4 на стягане. При този врътката за степените е на неудобно място и може да се случи да развиваме на 4-та степен. Като сменяме в бързината на стягане и да се късат болтове.

              Коментар


              • #37
                От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                И аз си го взех Лидълския и съм леко разочарован..Когато компресора вдигне на 8атм. развива но инъче мъка Имам предвид болтовете на джантите.След това се опитах да развия с него и задния съпорт(на спирачния апарат) а е с 8мм шестограм,не успя.Чудя се дали да не го върна,но за тея пари толкова.Хубавото е че разполага с доста камъни комплекта и за това и се чудя какво да правя.

                Коментар


                • #38
                  От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                  Виж на каква степен ти е сложен гайковерта. При мене с лекота развива гайките на джантите. Много е важно да не пускаш по-високо налягане. На работа също дъним без редуцир гайковертите. Понякога не могат да се развиват гайките. Говорих с дистрибутора и ми каза че не трябва да работим така. Да пробвам през редуцира на 6 атм. Оказа се че рабятят по-добре гайковертите.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                    На 4-та степен е.Просто аз мойте джанти ги стягам яко,компресора ми е с 50л. бутилка и ако оставя редуцила на 6.4атм. колкото го дават не развива нищо.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                      Първоначално публикуван от phantom_ Преглед на мнение
                      И аз си го взех Лидълския и съм леко разочарован..Когато компресора вдигне на 8атм. развива но инъче мъка Имам предвид болтовете на джантите.След това се опитах да развия с него и задния съпорт(на спирачния апарат) а е с 8мм шестограм,не успя.Чудя се дали да не го върна,но за тея пари толкова.Хубавото е че разполага с доста камъни комплекта и за това и се чудя какво да правя.
                      "Тясното" място при подвързването е диаметъра на захранващия маркуч. "Ментетата" имат по големи изисквания към дебита. Пробвайте с 10 мм. диаметър на захранващия маркуч и ако на развиване при 6-8 ат. резултата е същия значи толкова си може!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                        Според мене си и дава тези 310Nm, които му дават. Да се стягат гайките/болтовете на джантите толкова не е хубаво. Стягам ги само на ръка с тресчотката, от както видях как се късат болтове. Ако не са развивани дълго време, тогава и гайковерта вижда зор, даже понякога не помръдва. На единия бус преди около месец развивах предните гуми и не помръднаха. С твърд върток и тръба ги развих.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          "Тясното" място при подвързването е диаметъра на захранващия маркуч. "Ментетата" имат по големи изисквания към дебита. Пробвайте с 10 мм. диаметър на захранващия маркуч и ако на развиване при 6-8 ат. резултата е същия значи толкова си може!
                          За 60 лева добре си може . Истинските струват 10 до 20 пъти повече . Моя е същия от битака за 50 лева вържи ми работа да не въртя на ръка вече поне 6 - 7 години .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                            Взех и аз Райдер 1200W 500Nm (след като го взех прочетох темата ) смених джантите на Киата и съм очарован от силата. На гайка която се развива с дълго рамо едвам претраква. Няма регулиране на оборотите и ме притеснява, че ще има скъсани болтове. Ще му водя книжка колко пъти е завил и развил . Имам малък Девалт на 18в. няма нищо общо като сила. Ще го омотая със здраво тиксо както писа колегата по-рано за всеки случай и колкото изкара.
                            Kia Sortage wagon 2000 128 h p

                            Коментар


                            • #44
                              От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                              За да няма скъсани болтове (а и за сигурност), затягаш с гайковерта само докато изтрака, без да настояваш. После на ръка - най-добре с динамометричен ключ!
                              А за да няма развалени резби - задължително първите една-две-три витки се завиват на ръка!

                              А за "изкаването" - при мен има два такива на три години - единия е ползван ежедневно в малко сервизче и ходи на ремонт три пъти гаранционно през първите две години, на третата му се скъса квадрата; другият работи от дъжд на вятър в гаража (примерно по няколко пъти в месеца, колкото счупения навърта за ден) - и да чукна на дърво е без никакви забележки...
                              Последно редактирано от Shider; 14-04-16, 09:37.
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                                Миналата година в кораборемонтен завод в Китай гледах едни юнаци как сглобяват скелета за кабели с акумулаторни гайковерти на Хитачи.Десетки метри скелета ги строят за броени часове.Машинката работеше с голяма лекота!
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X