Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

    Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
    НЧовекът ми каза че вала му е излезнал 3500 рубли или около 150лв.
    Аз като питах през зимата-Славин рече, че ако намеря някой да ми го направи за 100 лева(това бях чул като някаква цена) да поръчвам незабавно. Било нереалистично ниска цена за такова изделие.
    Тази седмица мисля да попитам в "Мадара" за цена. Там работят от 40 години такива изделия, имат си оборудване и всичко.
    Само да ми остане време, че витарата на Жоро чака за пълно преобразяване.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Аз ще питам, но ми трябват размери на вала.
      Моя вече е в раздатката и не мога да взема размерите, но ако имаш оригинален вал трябва да е същия, като след лагера да завършва със шлици за кома, за муфа, за включване използвах муфата на феродовия диск от уаз, така че шлиците ми са такива. Направи ми впечатление, че при варианта, който е показал колегата на снимките, муфата се намира на вала на раздатката, което не ми хареса, понеже така муфата се върти непрекъснато с вала на раздатката и така вилката, която включва муфата ще стърже в нея непрекъснато, затова при мен е в кома:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130827_094551.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5513759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130827_094327.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5513760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130827_094615.jpg
Прегледи:1
Размер:136.6 КБ
ID:5513761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130827_094651.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5513762Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130827_094543.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5513763
      Бронзовата втулка ми е в кома, защото ако се наложи смяна, да сваля само кома, а не цялата раздатка!
      Надявам се да съм Ви бил полезен, въпреки, че не успях да обясня по най- добрия начин!

      Коментар


      • #48
        От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

        Твоят вариант определено има предимства(които си изброил), но при другия се използват повече стандартни части(късото валче, муфата). Мен лично тази бронзова втулка ме притеснява! В оригиналния вариант(между предния и задния мост) тя работи изцяло потопена в маслото. Дори при най-тежкия режим на работа(изключен преден мост едновременно от лоста и от хъбовете) оборотите са 1,16 пъти по-ниски от тези на първичния вал. Докато в КОМ-а я влезе масло я не влезе и ще работи 99,99% от времето с високи обороти. В този ред на мисли дали не е по-удачно втулката да се замени с търкалящ се лагер(иглен или съчмен)?
        И двата правени КОМ-а(на колегата Ивко006 и на руснака) са по-добри от БТР-ския, защото се запазва ръчната спирачка.
        Последно редактирано от Георги Василев; 27-08-13, 10:53.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #49
          От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

          При правенето на моя Ком съм го мислил да е пълен с грес, отзад е със семеринг и лагера който сложих на раздатката, към изхода за Кома е капсулован, отделно дупката дето е на оста с бронзовата втулка е по- дълбока, за да се сложи грес преди сглобяването. Знам че има по- добри възможности, но тук в Белоградчик ........
          Сега трябва да "смаля" една лебедка от Молотовка и няма стругар който да се заеме.

          Коментар


          • #50
            От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

            Eто това е най евтиното и ефективно решение за каране по предназначение -само тежки терени, зацепването става от друг оделен елемент

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08846 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:519.1 КБ
ID:5513928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08847 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:488.4 КБ
ID:5513929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08850 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:432.1 КБ
ID:5513930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07704 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:438.8 КБ
ID:5513936Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07705 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:541.0 КБ
ID:5513937

            Тук също има варянт да се ползва ръчната
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #51
              От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

              Това постоянно ли е зацепено ?
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • #52
                От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                Моя е така ,вече над 10г.Кома е отделно и между него и РК има малко карданче от волан на Газ 66

                Коментар


                • #53
                  От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                  Ако се намери мераклия за направата аз също ще се включа. Аз мога да питам на едно място но ще стане най-рано след 2- седмици понеже резервната раздатка ми е сглобена. Като ми остане време ще се опитам да преначертая чертежите на аутокад.
                  http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                    Аз да питам последната схема показана от Nik дали става и на раздатка от 452
                    идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                      Не.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                        Най-после успях да намеря време да разглобя раздатката. Видях и малка грешка в чертежа на корпуса на КОМ-а. Свалих вала за предното, първичния вал и муфата за зацепване на предното, взех им рзамерите и по мой сметки първичния вал трябва да се удължи със 75 мм. Миналия ден занесох чертежите, валовете и муфата при едни стругари. Взеха поръчката и казаха, че ще го изработят до един месец, че сега имали много работа. На пръв поглед ми обявиха цена от около 250-300 лв. , но накрая ще видим. Реших м/у двата вала да го направя с иглен лагер, а не с втулка, мисля че ще има място. Сега чакам да ми се обадят и междувременно се оглеждам за лебедка от ГАЗ 66.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:%20100~11.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5522332
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_-20121221.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5522333
                        http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                          Ако поръчам и аз една бройка дали ще падне цената? Или да изчакам да видя твоя първо?
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                            Подметнах въпроса за повече бройки, но и човека каза първо да изчакаме пробната да видим как ще стане.
                            http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                              Круме, има ли развитие по кома, че аз май намерих лебедка?
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                                Да, има! Миналата събота най-накрая ми остана време да отида да си взема готовите вече детайли. Лошото е обаче че снимките са в другия комп. и ще гледам да ги кача до края на седмицата. Цената излезе повече от първоначалната, но здраве да е важното е че стана. Незнам обаче кога ще намеря време да започна сглобяването на ком-а, че и джипа не съм го виждал повече от месец. Не съм и много сигурен в избора си за лагеруването м/у двата вала. При мен го направих с иглени лагерчета, но външния им диаметър е по-голям ( от колкото на втулка примерно ) и дебелината на стената в този участък ми се струва малка, незнам дали е много голямо натоварването там, но пробите ще покажат. А аз да попитам някой може ли да ми каже номерата на лагерите които се слагат в раздатката, за да знам какъв лагер да сложа на изхода на новия вал. Знам че трябва да е с външен диаметър като оригиналния за там, и вътрешен като предния лагер на дългия вал за предния мост но раздатката не е при мен за да видя номерата на лагерите.

                                А ти каква лебедка намери? Аз търся от ГАЗ 66 но за сега не намирам.
                                http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X