Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

    Човекът изработил кома от горния пост ми прати чертежите които е ползвал за неговия. Споделям ги тук, ако се съберем повече мераклии може да ангажираме някой с изработката им.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ком верх4.jpg
Прегледи:1
Размер:217.9 КБ
ID:5511678Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46.JPG
Прегледи:1
Размер:191.7 КБ
ID:5511679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45.JPG
Прегледи:1
Размер:206.3 КБ
ID:5511680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ком 105.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5511681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ком 104.jpg
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5511682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ком 103.jpg
Прегледи:1
Размер:38.5 КБ
ID:5511683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ком 101.jpg
Прегледи:1
Размер:37.6 КБ
ID:5511684Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ком 100.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5511685
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • #32
      От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

      Моя е почти готов, но го правих с 4 оси , които заварих една за друга, тоест не знам колко здраво ще бъде. Мисля че ако питаш колко ще струва, примерно за 10 бройки, ще се съберат хора. Всичко зависи от цената!

      Коментар


      • #33
        От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

        Ами ако някой, който може да го изработи този ком каже примерна цена може да се съберем хора на първите бройки. Човекът от русия ми каза че най трудното за изработка е валът, който е изработен от стомана 20HN3A. За него ми каза цена от 3500 рубли. Аз не съм машинен инженер не ги разбирам, но съм готов да платя за готов изработен ком.
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #34
          От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

          Цената на кома ми излези някъде към 80 лв.Това само за валовете със закалките и шлайфа.Но има едно но което ме притесни.Движението отива назад.Аз лично не го одобрих и промених кома и монтирах хидравличната помпа направо на кома с което минах на хидравлична лебетка.
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • #35
            От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

            Kиро от Видин му бяха заварявали извода на вала, кара сумати време, спомена че изработката на нов вал /удължен за ком-а/ излизал много скъпо.
            От тези неща могат да се ползват доста готови неща от раздатката, вилката, муфата, валчето, щока за предното, аз също бях извадил размери трябва да се разровя къде съм ги запазил. Има ли читав стругар с инструменти който знае какво прави няма да е трудно.
            Уточни ли се цена и метод на изработка, ако ме устройва и аз се включвам.
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #36
              От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

              Ами ето ги частите които ни трябват. Ако някой знае кое от къде може да се набави да казва.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-11938-0-72710500-1359888638.jpg
Прегледи:2
Размер:192.2 КБ
ID:5513163Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1079776_659340177412612_1817769892_n.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5513164Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1097408_659340170745946_1270507136_n.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5513165
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • #37
                От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                Моя съм го правил като на Киро с малки подобрения, излезе ми към 100 лева, но колко ядове брах със стругари! Така че ако някой го направи на цена до 200 лева не му мислете!

                Коментар


                • #38
                  От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                  Ако някой се наеме да поръча удължения вал-наемам се да ви правя КОМ-ове като моя. Ползва се оригиналния механизъм на ГАЗковата раздатка за включване на предния мост. Всичко(е, почти) е фабрично, при мен действа безотказно. Но вала ми е удължаван чрез заваряване. Не, че ще се скъса или счупи, просто не може да се спази идеалното съосие на двете лагерни шийки. Което е доста важно за да не се разбиват лагерите.
                  При мен си работи и така, но не е правилно, най-добре е с фабричен вал.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                    Питал ли си колко излиза направата на този вал с нужните размери ? Другото е да се намери включвателя на предното и май това е ?
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                      Не съм питал, защото ми казаха, че не било евтино. Това го каза човек който не е като да няма пари, та изобщо не съм и търсил оферти.

                      За включвателя на предното си трябва да се намери още една раздатка, няма начин. То и на руските снимки се виждат фабрични части от раздатката. Та ако ще се взема за да се ползват щока с вилката, подвижната муфа и изходящия вал-защо да не се ползва и корпуса.
                      Има да се направят още няколко детайла и да се центроват и паснат. Ма си е играчка де.
                      Плюса е, че лоста за включване е на мястото на което оригинално е ръчната спирачка. Поне при мен е така де. Не заема много място, абе все едно в Япония са го правили.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                        И аз бих се включил.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                          Някой може ли да направи справкя някъде за цена на вала ? Ако цената не е безумна аз съм за. Човекът ми каза че вала му е излезнал 3500 рубли или около 150лв.
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                            Аз ще питам, но ми трябват размери на вала.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                              Валът може да го направят там, където ми правят колелата за раздатката. Освен нея има и още една фирма, която пък ползвам за стругарски работи и там могат да ги направят. Той Жоро ги знае и двете места и може да провери.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да си направя ком за механична лебедка от раздатка на газ 69?

                                Тук се води дискусия за вала но не разбирам руски, яко някой може да хвърли едно око на коментарите и да каже с 2 думи обяснено ли е с колко се удължава ? А ето снимка на оригиналния и новия вал:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:54c9c88s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5513572Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f7c9c88s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:157.4 КБ
ID:5513573
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X