Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

    здравейте колеги,искам да ви попитам дали ще имам големи проблеми при смяната на двигателя. Джипа е г-класа 460 2.4 гд стариа мотор от 123-ката,имам обурудван мотор 2.5 турбо 126 коня със скорости и искам да го сложа на гегата. какви лапи да използвам и какви проблеми мога да очаквам. другото ми питане е дали ще имам проблеми с предавателните числа и ще тръгне ли джипа по добре, да не стане така с тия скорости хептен да умре. благодаря на всички които ще вземат участие в темата.

  • #2
    От: СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

    Колега -вземи прочеи поне 100 поста дето е писано по смяната на мотор ,даже и снимки има ....ясно че може би няма да намериш едно към едно като твоито но все пак прочети първо и тогава питаи...
    От 2007 до сега с 5 г и не е проблем че не пишеш но поне можеш да четеш....
    Също така израза - мотор 2.5 турбо 126 коня със скорости - не говори много ,да кажа нищо .....намери номер на мотора и номер на кутията .
    Успех.

    Коментар


    • #3
      От: СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

      номера на двигателя ми е 602 011 09 01 а номера на скоростите ми е 126 260 17 01 717 433 0 14 60 105 незнам какво ще стане с джипа като сложа този двигател с тези скорости. ако някой има някаква представа моля да пише. за момента лапите на двигателя се явяват наи големия проблем. всякакви отговори ще са ми от полза благодаря ви.

      Коментар


      • #4
        От: СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

        602 мотора барабар с турбото нов от фабриката е 113 или 115 коня - по памент някъде в тоя диапазон е ...малко в повече е от тоя 2,4 ама пак е недостатъчно за тежината на Г то .Коментино е че има смисъл с 605 с турбо,606 с турбо или в краен случаи 603 с турбо или пък бензинов 103 или 104 – за друга смяна всеобщото мнение след като някои е направил упражнението е че ефекта от смяната е почти нулев. Има една тема на Валентин – тои е поставил на Г то 605 с турбо – около 150 коня е - та даже и снимки има – прочети я ще ти е от полза .

        Коментар


        • #5
          От: СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

          126 260 17 01 717 433 0 14 60 105

          А скоростите са от 126 модела с М103 малкия мотор,номера на самите скорости е 717 което е рьчка,а вече модела на тия 717 е 433

          MB 717.433 е така се изписва ако ще я тьрсиш,на много дизелови 124ки кутията е сьщата.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

            Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
            602 мотора барабар с турбото нов от фабриката е 113 или 115 коня - по памент някъде в тоя диапазон е ...малко в повече е от тоя 2,4 ама пак е недостатъчно за тежината на Г то ..... .
            OM 602 ....петак с турбо в периода 1987 -1993 година е слаган в W201- 190 2.5 турбодизел,също и в W124- 250 турбодизел и 300D 2.5 турбодизел-ОМ 602.961,ОМ 602 .952.Слаган е и в спринтера 2.5 ТД-ОМ 602.963.Конете му съответно варират от 122 при спринтера до 126 при леките коли.

            Иначе 602 без турбо си е ...мъртвец.Има го и в оригинален вид в 250ГД-602.938.Слаган е разбира се и в 190 Д и 124 2.5 Д-преди 89г -90 коня,след 89г.94коня
            B+

            Коментар


            • #7
              От: СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

              здравейте колеги,смених двигателя стана перфектен джипа и вървежа е супер и скоростите паснаха много добре НО,кардана не отговори понеже 5-степенната кутия е с 12-13 см по дълга и се наложи да го скъсиме с 12 см,това го направиха в кубрат фирма технокардан. та проблема сега е че колата тресе при потегляне и около 30-40 км питането ми е дали може да тресе от това че не съм запомнил как свалих карданите и сега може и да съм ги обърнал и как по прицип стоят карданите на Г-то със женското на шлиците към раздатката или обратно. благодаря на всички взели участие в темата. успех и безаварийно.

              Коментар


              • #8
                От: СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

                Първоначално публикуван от ivanchumerov.db Преглед на мнение
                здравейте колеги,смених двигателя стана перфектен джипа и вървежа е супер и скоростите паснаха много добре НО,кардана не отговори понеже 5-степенната кутия е с 12-13 см по дълга и се наложи да го скъсиме с 12 см,това го направиха в кубрат фирма технокардан. та проблема сега е че колата тресе при потегляне и около 30-40 км питането ми е дали може да тресе от това че не съм запомнил как свалих карданите и сега може и да съм ги обърнал и как по прицип стоят карданите на Г-то със женското на шлиците към раздатката или обратно. благодаря на всички взели участие в темата. успех и безаварийно.
                Точно така, със женското на шлиците( късата част на кардана) към раздатката. Щом са го правили в кубрат би трябвало да е балансиран. Да не е проблема в от разбито каре на накой от карданите или баланса на предния кардан?
                I want out !!!

                Коментар


                • #9
                  От: СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

                  Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                  Точно така, със женското на шлиците( късата част на кардана) към раздатката. Щом са го правили в кубрат би трябвало да е балансиран. Да не е проблема в от разбито каре на накой от карданите или баланса на предния кардан?
                  С какви тампони направи двигател ако можени качи снимки

                  Коментар


                  • #10
                    От: СМЯНА НА ДВИГАТЕЛ НА Г-КЛАСА

                    Здравейте, имам Г клас 90г. 250 тд 122 коня. Купих очиларка заради двигателя който е 300 тд.който искам да инсталирам в Гегата. Някой от вас правил ли е подобна интервенция и може ли да ми даде някакви съвети. Ще съм ви благодарен ако споделите мнения.
                    Двигателят 250 тд от 124ка остава свободен,ако на някой му трябва,нека се свърже с мен тел.0886085664 Тодор

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X