Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CRF250R или Yamaha YZF250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

    Колеги незнам как точно да задам въпроса но се вижда голяма разлика в двата двигателя като цяло.Не знам как точно се наричат но защо ямахата има 2 кръгли издатини в двигателя отбелязани на снимакта като "А" а на хондата е само 1 и това дава ли някакво значение в варвенето ?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36261g4_20.jpeg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5427464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:engine2.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5427465

    Коментар


    • #17
      От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

      Ооо има и още как ,с две като е върви доста повече от колкото е с едно.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #18
        От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

        Хонда има една ''издатина''защото е SOHC-двигател с ЕДИН горно разположен разпределителен вал.Ямахата е DOHC-двигател с ДВА горноразположени разпределителни вала,затова при единия виждаш една ''издатина'' а при другия две
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #19
          От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

          Нека обратното броене до въпроса за клапаните да започне сега!!!

          Коментар


          • #20
            От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

            Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
            Нека обратното броене до въпроса за клапаните да започне сега!!!
            5 (пет) титаниеви по 150лв/бр + трета или пета скорост или и двете=????
            2 (два) титаниеви по 150лв/бр =???
            Gas Gas ec 250

            Коментар


            • #21
              От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

              Те на хондата пишат в мануала, че на 25 часа трябва да се сменят: маслото в амортисьорите, + целия комплект за тях, масло, филтър, бутало, сегменти...
              Моята обаче е на около 120-150 ч. преди да дойде при мен, вече съм изхабил около 100 л. бензин, не го смятам в часове, че моето каране е разходкаджийско-любувам се на гледките, но до сега не съм пипнал нищо по нея, освен смяна на акумулатор. Пали си безпроблемно, има си мощност, изобщо си е безпроблемна.

              Нека тези, които имат поглед в/у 2-та модела да пишат за поведение на двигател и окачване, а не да си броят клапаните, за де сме полезни на човека.
              Пак да се повторя: като търсих мотоциклет се бях спрял на тези 2-та модела /само че ендуро вариантите/ и просто Хонда намерих запазен екземпляр и това обуслови избора ми.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

                Къде ги намери тия цени от по 150 лв,120 лева е оригиналния клапан в ямаха а 40 лева е клапан марка валекс.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #23
                  От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

                  А да попитам четох из някои английски форум ,че Ямахата имала по-добри ниски обороти от колкото Хондата това вярно ли е ?И поради това че Хондата е SOCH двигател палел много по трудно от DOCH?
                  Ако съдбата ти затвори вратата,влез през прозореца!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Honda CRF250R или Yamaha YZF250

                    колко тежът тези мотори?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X