Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Любителите на МИГ-ове са много докачливи, чак на граматика го удрят.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Здравейте. Диско, аз не "убеждавам" никой в нищо. Всеки е свободен да мисли каквото му харесва и съобразно събраното от него самия инфо. Това , че определени факти не съвпадат с определени виждания , фактите вина нямат.
      Колега Рангелов, помолих преди и сега пак ще помоля да не даваме оценки за състояния, способности, компетенции на определен състав от ВВС поради няколко причини: не е това темата; не сме ние хората;нито пък тук му е мястото. Такива оценки могат да дават само представители на този състав намиращи се на определени позиции. Поздрави.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Ае стига се чепкахте.
        Май и на двата лагера може да им излезне късмета за лошо или добро. Просто ситуацията ще го наложи.

        1. Поради моментното състояние в близките 5-6 години нов самолет няма да има. Дори и на ден днешен да извадим парите кеш пак няма как да стане- докато мине през нашите политици, НС, министерства и цялата бюрократична паплач, технологично време за самата поръчка, срокове на доставка, евентуално производство или изваждане от експлатация и привеждане в продажна форма и т.н. занимавки докато реално самолета допре родна писта. Та за това време щем-не щем, ще си търкаляме МИГовете.

        2. Когато и ако извадим парите за новите машини и когато те станат реалност като теглим чертата и имайки предвид казаното от МО, говорим в крайна сметка за 8-9, най-добрия случаи 11-12 машини. А това тактически, стратегически и технически е крайно недостатъчно. Не е лошо да погледнем др. държави в подобна ситуация- Полша, Чехия, Словакия и т.н. и да направим комбинация и от двете машини, т.е. 2 ескадрили. Поляците са чудесен пример. Просто Мига-29 ще мине на 2ри план и ще играе ролята на патерицата, която в момента е Миг-21. С една малка модернизация може да покрие основните изисквания по НАТО стандарта.

        Тая цялата галимация би станала не защото обичаме или не даден самолет или защото тоя или оня е по-добрия. Просто за момента (безизходица) се явява най-безболезнения и прагматичния.
        Опасяавам се обаче, дори съм сигурен, че 2. май няма да стане....
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          А пък ако разглеждаме миг-35 като 29-ка на стероиди...
          Отличен самолет, за съжаление - изчезващ вид май. Не може да бъде срещнат лесно и като че ли му готвят недобър финал.

          Но, може да послужи за развойна платформа за следващият номер МИГ.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            Колега Рангелов, помолих преди и сега пак ще помоля да не даваме оценки за състояния, способности, компетенции на определен състав от ВВС поради няколко причини: не е това темата; не сме ние хората;нито пък тук му е мястото. Такива оценки могат да дават само представители на този състав намиращи се на определени позиции. Поздрави.
            Не аз започнах с оценките и не съм аз този, който са го молили да не прекалява с високомерния тон. Оценки мога да давам колкото си искам за каквото си искам защото съм жертвал 8 години от живота си за да съм част от този състав. После тия на определените позиции решиха че 21-то не могат да го продадат и нищо свързано с него не могат да продадат, та взеха решение да се нахвърлят на 23-ките, и всичко свързано с тях. Точно тия на определените позиции са ми изисквали справки всяка седмица до последната за да се знае какво ще остане за продаване на безценица. (безценица за ВВС, а не за тях). ВВС е като семейство и всичко се знае, ако не на момента то след време става ясно. Това е другата причина заради която мога да давам оценки.

            Нищо от това не е свързано с темата и предлагам всички мнения за МиГ-едиколкоси или да се трият или да се местят в тема за текущото състояние на ВВС, а тук да обсъждаме какво се предлага за закупуване и какви предимства и недостатъци има.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              За мен най-добрият избор в създалата се финансова обстановка е Грипена въпреки определени недостатъци на логистично осигуряване поради малкото военно-ремонтни заводи. И понеже Рангелов има претенции, че знае да даде инфо за Грипена: граници на ВСД; стойности на определени скорости в него, тавани-практически, свърхзвукови, дозвукови, енергитични, динамични; зони на разполагаеми и пределни по тяга претоварвания и съвпадението им с мах. експлоатационно такова; на какви маневри и с какви параметри да предприема пилотиращия го в атакуващи и отбраняващи позиции; стойност на мах. скороподемност и промяната и във височина; тяговъоръженост и промяната и при разлизни варианти на подкачване; първи и втори режими на полета; максимална далечина и продължителност на полета на различни височини и при различни конфигурации; радиуси на виражи/завои, виражи и завои за минимално време, радиус с максимална ъглова скорост и влиянието на промяната на височината за изпълнението им; часови разходи на гориво на различни режими на двигателя и различни височини. И понеже както той самия каза , че има добри знания за ракетно и нарезно въоръжение и системите за насочването и управлението му да определи съответните зони и ги постави във ВСД. Искаме обективна оценка ми ето това е малка част от нея , а всичко останало реклама за който и да е тип самолет. Поздрави.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                За мен най-добрият избор в създалата се финансова обстановка е Грипена въпреки определени недостатъци на логистично осигуряване поради малкото военно-ремонтни заводи. И понеже Рангелов има претенции, че знае да даде инфо за Грипена: граници на ВСД; стойности на определени скорости в него, тавани-практически, свърхзвукови, дозвукови, енергитични, динамични; зони на разполагаеми и пределни по тяга претоварвания и съвпадението им с мах. експлоатационно такова; на какви маневри и с какви параметри да предприема пилотиращия го в атакуващи и отбраняващи позиции; стойност на мах. скороподемност и промяната и във височина; тяговъоръженост и промяната и при разлизни варианти на подкачване; първи и втори режими на полета; максимална далечина и продължителност на полета на различни височини и при различни конфигурации; радиуси на виражи/завои, виражи и завои за минимално време, радиус с максимална ъглова скорост и влиянието на промяната на височината за изпълнението им; часови разходи на гориво на различни режими на двигателя и различни височини. И понеже както той самия каза , че има добри знания за ракетно и нарезно въоръжение и системите за насочването и управлението му да определи съответните зони и ги постави във ВСД. Искаме обективна оценка ми ето това е малка част от нея , а всичко останало реклама за който и да е тип самолет. Поздрави.
                С първото изречение започна добре и после пак го подкара с купешките изрази. Едва ли има човек в този форум който да е летял на "Грипен" след преминат курс за да ги знае тези характеристики. На мен лично тези данни никога няма да ми трябват и никога няма да се старая да ги науча. Евентуално ако някой се готви да лети да си ги учи.
                Далече съм от мисълта че ще се гледат задълбочено характеристи от този род при избора. При липсата на пари която ни е налегнала, водеща ще е цената. Това за което трябва да се борим е да се сметне всичко за период да кажем 20г. Ако се направи това и е коректно, значи има светлина в дъното на тунела. Ако не го направят, значи ще си останат само приказките и си я караме както с всичко закупено последние 10-тина години

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Между другото за коя версия на грипена се гласиме?
                  Последно редактирано от gabocvet; 21-11-14, 08:50.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Дясната? разбира се.... или
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Между другото за коя версия на грипена се гласиме?
                      За никоя. Те още не са наясно какво искат и какво могат (финансово).
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Между другото за коя версия на грипена се гласиме?
                        E естествено е.

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        За никоя. Те още не са наясно какво искат и какво могат (финансово).
                        Знаят, знаят - комисионни.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • Колега Рангелов, купешките изрази/термини/данни, по-точно тяхната комбинация, именно показват какви са реалните общо казано възможности на самолета, който искаме да придобием. Лошото е , че с втората част на твоето мнение съм напълно съгласен, а това не е добре за съжаление. Поздрави.

                          Която и версия на Грипена да изберем все е добре. Мисля , че има специална експортна версия на самолета.Стига да го вземем наистина. Хайде със здраве!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            http://pan.bg/view_article-58-26159-...ploataciq.html
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Нещо не е май и толкова лесно да приемеш подобен подарък...

                              Разходите по поддръжката и отсъствието на квалифицирани пилоти принуди правителството на Украйна да се откаже от канадските изтребители-бомбардировачи F/А–18, предаде ТАСС, позовавайки се на изявление на бившия заместник-министър на отбраната на Украйна Леонид Поляков, който в момента заема длъжността на консултант на Комитета по националната сигурност и отбрана към Върховната Рада.

                              По-рано тази година стана ясно, че в рамките на проект за модернизация на военновъздушните сили, правителството на Канада може безвъзмездно да даде на Украйна до 20 изтребителя F-18, които по-рано са били отстранени и изведени от експлоатация.

                              http://www.focus-news.net/
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Нещо не е май и толкова лесно да приемеш подобен подарък...

                                Разходите по поддръжката и отсъствието на квалифицирани пилоти принуди правителството на Украйна да се откаже от канадските изтребители-бомбардировачи F/А–18, предаде ТАСС, позовавайки се на изявление на бившия заместник-министър на отбраната на Украйна Леонид Поляков, който в момента заема длъжността на консултант на Комитета по националната сигурност и отбрана към Върховната Рада.

                                По-рано тази година стана ясно, че в рамките на проект за модернизация на военновъздушните сили, правителството на Канада може безвъзмездно да даде на Украйна до 20 изтребителя F-18, които по-рано са били отстранени и изведени от експлоатация.

                                http://www.focus-news.net/
                                Мда, украинците тепърва ще се набълбукват с разни такива подаръци и "изгодни" сделkи, помощи и др. благинки, та ум ще им зайде.

                                Апропо Украйна не е в НАТО, а получават директно подарък. Ние сме в НАТО и вече ...найсет години се гърчим, а няма кой да ни направи такъв подарък.
                                Последно редактирано от Dagobar; 24-11-14, 10:38.
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X